Потребител беседа:Ahinorak – Уикипедия

Здравей, Ahinorak!

Добре дошли в Уикипедия, свободната енциклопедия. Най-подходящото място, откъдето можеш да започнеш твоята работа тук, е въведението. Няма нужда да притежаваш някакви специални умения, за да допринасяш в полза на енциклопедията, така че не се колебай и дай своя принос!

Уикипедия е свободна енциклопедия, базирана на уики-технологията. С нея изграждаме мрежа от статии, категории, портали и други, които могат да бъдат редактирани от всеки и по всяко време. Всички съвети и препоръки, които ще получиш от по-опитните уикипедианци, са само с добри намерения и с цел да те улеснят. Надяваме се и ти да помагаш на новите потребители след време.

Моля да се запознаеш с условията за ползване, достъпни най-отдолу на всяка страница. Не ползвай Уикипедия и сродните проекти, ако не ги приемаш.

Помощ
Съвети към новодошлите
  • Уикипедия е енциклопедия – статиите в нея трябва да бъдат написани в енциклопедичен стил.
  • Преди да създадеш нова статия, увери се, че нейният обект отговаря на критериите за значимост. Не е добра идея да пишеш за себе си, това е конфликт на интереси
  • Много важно е статиите, които пишеш, да съблюдават неутралната гледна точка и информацията в тях да е подкрепена с цитирани източници и то благонадеждни.
  • За тестове и чернови можеш да използваш твоя подстраница, например Потребител:Ahinorak/Пясъчник.
  • Отбелязвай за наблюдение страниците, които редактираш или те интересуват, чрез звездичката горе в дясно на страниците или чрез отметката „Наблюдаване на страницата“ при редактиране. Така ще можеш да следиш промените по тях чрез твоя списък за наблюдение. В настройките можеш да включиш опцията „Добавяне на страниците, които редактирам, в списъка ми за наблюдение“, което прави това автоматично.
  • Много от статиите в българската Уикипедия са изцяло или частично преведени от другоезични Уикипедии. Ако знаеш други езици, можеш да допринасяш и по този начин. По правило, най-отдолу на преведените статии се поставя шаблон {{Превод от}}.
  • Подписвай се когато пишеш на дискусионните страници (става с четири вълнообразни черти, ~~~~, или с щракване върху бутона за подпис над полето за редактиране).
  • Ако искаш да привлечеш вниманието на друг редактор, използвай в своята реплика шаблона {{@}} заедно с потребителското име на редактора, например {{@|Ahinorak}}. Не забравяй за подписа от горната точка!
  • Ако желаеш, може да споделиш нещо за себе си на твоята потребителска страница. Възможността другите да се запознаят с твоите знания и опит придава тежест на редакциите ти.
  • Кутийката „Вавилон“ показва какви езици говориш. Желателно е да я добавиш към потребителската си страница.
  • Картинките, които качваш за ползване в Уикипедия трябва да бъдат под свободен лиценз, а не със запазени авторски права. Ти притежаваш авторските права на картинките, създадени от теб, ако не са производни на други творби.
Ако нещо не трябва да е в Уикипедия
  • Ако откриеш статия с изцяло неенциклопедично съдържание или създадеш статия по погрешка, добави шаблона {{бързо изтриване|причина}} към текста, за да бъде статията премахната след преглед от администратор.

Ket (беседа) 08:10, 7 август 2021 (UTC)[отговор]

Моля, не премахвайте информация, подкрепена с източници. Ако смятате, че е остаряла, посочете новите данни и ги придружете с достоверен източник. Както и когато допълвате статия, посочвайте източника. По тези причини допълненията, които направихте в статиите Себеж и Фондов пазар‎, бяха изтрити. Молли (беседа) 10:26, 7 август 2021 (UTC)[отговор]

Здравей,
Радвам се че толкова ентусиазирано работиш и също, че си взе бележка за източниците. Забележката ми към теб е, че в резюмето често пишеш просто „Добавяне на промени“, а това не е много информативно за останалите редактори, които следят статията. Уикипедия:Резюме описва подробно какво точно се цели с попълването му. Макар че всеки следващ редактор може да отвори и да види конкретно какво е променено, например следните резюмета "добавки по източника", „разширение с превод от английската“, лично за мен са за предпочитане. Благодаря ти за приносите дотук, продължавай в същия дух--Ket (беседа) 15:24, 8 август 2021 (UTC)[отговор]

Българско-китайска търговско-промишлена палата[редактиране на кода]

Правилно сте създали статията в инкубатора, защото тази организация няма енциклопедична значимост. Ако сте лично свързан/а с нея, това е конфликти на интереси, и моля да го обявите изрично. Моля прочетете и правилото „Уикипедия не е безплатно уеб-пространство“. --Ket (беседа) 17:09, 23 август 2021 (UTC)[отговор]

Не нямам лично отношение към въпросната статия. Въпреки, че съм от България и да интересувам се от Китай.
Не разбирам защо трябва да се създава нещо което никой няма да го вижда?
Относно това дали дадена статия е значима или не не би ли трябвало да се определя от потребителите на енциклопедията? Моля за пояснение, защото в „Уикипедия не е безплатно уеб-пространство“ не открих защо тази статия не може да се публикува. — Предният неподписан коментар е направен от Ahinorak (приноси • беседа) 12:54, 24 август 2021‎ (UTC)
Благодаря за отговора. Най-напред, моля подписвайте се на беседите - лесно е: третата иконка отляво в режим на редактиране. След това: при размяна на реплики по беседите за прегледност поставяме отстъп с едно двоеточие повече от предната реплика (както ще видите по-горе). На първия Ви въпрос: Инкубаторът е създаден да приютява статии, които евентуално могат да бъдат подобрени, за да се преместят в основното пространство. В конкретния случай се опасявам, че статията не притежава най-важното: енциклопедична значимост. Не,  значимостта не се определя от потребителите 
, а от редакторите по строги критерии, описани в помощните страници. Основната в случая е енциклопедична значимост, а за конкретния случай е ето тук. Питайте, ако нещо не е ясно--Ket (беседа) 15:53, 24 август 2021 (UTC)[отговор]
Имам няколко въпроса. Защо вестник Труд се оценява от "гениалния бот" като "ненадежден източник" само защото използва кирилица а не маймуница в УРЛ то. Ако URL е на латиница веднага източника става "надежден" независимо колко ненадежден е. Ако се използва shortener бота казва че е огромен проблем. Как може да вмъкнем URL препратка с кирилица в препратките.
Ето това изписва бота.
Грешка: Извършваното действие беше автоматично разпознато като вредно и не беше съхранено. Ако вярвате, че действието ви е било конструктивно, моля, уведомете администраторите относно намеренията си. Кратко описание на правилото, по което вашето действие беше разпознато: Филтър за източници за непатрулирани

Това е URL то за съжаление на кирилица а не на "правилната" латиница. Като подигравка става дума за образование в България и използването на българския език от чужденци. https://trud.bg/%D1%88%D0%B5%D1%84%D1%8A%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%BE-%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D1%82%D1%8A%D1%80%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D0%BF/

Втория ми въпрос е свързан със статията, която е в инкубатора.
Съгласно инструкциите които ми дадохте следвам предписанията за нестопански организации.

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%B8%D0%BA%D0%B8%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%8F:%D0%97%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D1%81%D1%82_(%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B8_%D0%B8_%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B8)

Ето и точната инструкция
Организациите обикновено са енциклопедично значими, ако обхватът на дейностите им е в национален или международен мащаб и информацията за тях може да бъде сверена с надеждни и независими източници. С други думи, ако покриват гореспоменатите критерии.
Текста е доста неопределен и какво значи национален обхват. Международния също не е уточнен за тази организация намерих информация в централни медии само на 5 държави това дали е достатъчно. Друг проблем е че медиите в България са доста зависими за това изключваме публикациите и информацията в NOVA TV и BTV, ама за съжаление Китайската национална телевизия CCTV също не може да се каже че е изцяло независима телевизия. Просто добавих част от информацията и ще продължа, но попаднах на проблема с дискриминацията на кирилица и спрях.
За сега източниците не са много само около 30 тина но ще се опитам да ги докарам до 300. В момента се включват само Xinhua, Beijing TV, Shanghai TV, CCTV, China Daly, China Radio International и още около 20 тина от Китай, От България са БНТ, БНР, БТА, Инвестор, ТВ Европа, Дневник, Марица, Капитал, Блумбълг ТВ, Bulgaria ON AIR, Вестник Китай днес и т.н. Има няколко медии от Сърбия и Македония. Старая се да изключвам медиите на Борисов и Пеевски доколкото е възможно.коментар е направен от Ahinorak (приноси • беседа) 12:54, 24 август 2021‎ (UTC)
Поздравления, че бързо навлизате в проекта, продължавайте в същия дух. Като обща препоръка оттук нататък Ви съветвам да четете - почти всички проблеми и неясноти или са засегнати в помощните страници, или някой е питал и му е отговаряно. Много е полезно да се четат и историите, и беседите към статиите - това Ви дава пълната картина на създаването им. С малко търпение и упоритост бързо ще усвоите основните неща. Сега отговарям поред: на първия Ви въпрос за източник в-к „Труд“: Причината не е тази, която подозирате, а е свързана с т.нар. филтър, основан на списъка на източници на непатрулирани редактори. Той забранява поставянето на източници от списъка от новите членове на проекта. Можем да разрешим този проблем, като ми кажете къде го искате, ще го сложа аз. Но това при положение, че източникът си струва да бъде посочен на конкретното място. Вторият Ви въпрос е по-сложен за отговор - в случая проблемът с НПО-тата е, че малко от тях заслужават отразяване със собствена статия в Уикипедия (макар че има доста, но повечето от тях са писани през годините, когато критериите не са били толкова строги.). Моля разберете, това е енциклопедия, не е справочник за всичко на света.  ще се опитам да ги докарам до 300 
: не става въпрос за БРОЙ, а за КАЧЕСТВО на източниците. Можете за начало да прочетете У:БИ. Надявам се, че съм помогнала малко в пътя ви напред.--Ket (беседа) 11:16, 27 август 2021 (UTC)[отговор]
Здравейте, за мен е непонятно защо такива "производители" на фалшиви новини като BTV и NOVA TV ги няма в този списък за източници за непатрулирани редактори от 357 сайта, но явно това е въпрос на "консенсус" а не на лично мнение. Относно филтъра за вестник труд ставаше въпрос за цитат за детски лагери, които се провеждат в Банско. Това е веднага след препратката от източниците на Парламента на Репулика България, Посолството на България в Китай, Външно министерство на България, EU SME Center на Европейския съюз, Най-голямата търговска организация в света CCPIT и препратката от външно министерство на Китай те според Wikipedia те според Вас не са достоверни източници ама няма как да цитирам BTV и Нова, които пък за мен не са достоверни източници. Последния такъв лагер е бил преди пандемията е бил организиран за деца от футболни школи от 6 държави включително и Китай. Представянето е станало на няколко изложения за туризъм и образование в Китай от БКТПП. За целта можете да се проследят и репортажите на CCTV. Те са не голяма телевизия според wikipedia не знам според вашите критерии дали са "достоверен" източник CCTV имат само 50 канала и 1.2 милиарда аудитория по изследване от 2007 година. CCTV и нейните канали се излъчват в над 200 държави и територии.
При вторият въпрос както казвате се концентрирах върху У:БИ, защото се оказа че статията отговаря за инструкциите за НПО от първите Ви указания. Съгласен съм вас че 90% от статиите не отговарят на критериите но това е стандарт за Wikipedia поне от това, кето видях при редакциите които правя. Да оправданието че са имали късмета да бъдат написани преди време, когато както казвате не е имало необходимите критерии звучи логично и безумно. Естествено не е е повод за оправдание но за това пък сега статии които отговарят на критериите си седят в люпилнята. Да се върнем на У:БИ. Там статита започва с :
Статиите в Уикипедия трябва да бъдат основани на благонадеждни публикувани източници. Тази страница дава насоки как да идентифицираме благонадеждните източници. Разгледайте и свързаните с тази страници Уикипедия:Възможност за проверка, Уикипедия:Цитиране на източници и Уикипедия:Без оригинални изследвания.
Леко не разбирам идеята. BTV и NOVA TV заради които сме на 112 място по свобода на словото ги няма в източници за непатрулирани редактори от 357 сайта в същото време източници с многомилиардна аудитория поне според wikipedia като CCTV, Xinhua, China Radio, Посолство на Китай в София, Посолство на България в Китай, Beijing TV и т.н. от 10 тина години явно световни медии пишат за БКТПП и видимо според Вас няма кой знае каков значение за енциклопедичността. Всъщност може и да е тъпичко ама пак да ми обясните че не разбирам.
* Според вас статията отговаря ли на Организациите обикновено са енциклопедично значими, ако обхватът на дейностите им е в национален или международен мащаб и информацията за тях може да бъде сверена с надеждни и независими източници. С други думи, ако покриват гореспоменатите критерии.. с неудобството пак да се повторя източници изброени по-горе са 90 процента държавни институции или медии с многомилиардна аудитория излъчвани в над 200 страни, където ако рекламираш 20 секунди са 19 000 евро, а в случая не говорим за реклама. Та според Вас те считат ли се за надеждни. Другия засегнат от Вас въпрос дали източниците са 30 или 300. В конкретния случай те няма как да са по-малко от хиляда понe от това което видях в baidu и втората по посещаемост търсачка в света google. Имам и други въпроси. Обхвата на дейността ако е в няколко държави смята ли се за международен мащаб? Достатъчно ли е ако организацията има дейност в 10 тина области в България да се счита че има национален мащаб? Съюза или трябва ли според Вас да се смята като съюз и в горепосоченото с по тъмен шрифт определение от Wikipedia и това има ли значение за преместването на статия от люпилнята в нормалния свят.
* Според Вас статията отговаря ли на У:БИ както ме посъветвахте да разгледам по неразбираеми за мен причини? Да гледах я доста внимателно и прочетох следното Статиите в Уикипедия трябва да бъдат основани на благонадеждни публикувани източници. Тази страница дава насоки как да идентифицираме благонадеждните източници. Разгледайте и свързаните с тази страници Уикипедия:Възможност за проверка, Уикипедия:Цитиране на източници и Уикипедия:Без оригинални изследвания. Ако източници като държавни български и китайски институции и медии като CCTV, Xinhua, China Radio, Посолство на Китай в София, Посолство на България в Китай, Министерство на Външните работи на България, Beijing TV, Shanghai TV, Jansu TV според Вас дали са ненадеждни и бихте ли ми посочили кои са надеждни BTV и NOVA TV може пък джипка TV да е най-важната? Това е втората статия която пиша и както и първата си стои в люпилнята. Оставам с впечатлението, че ако някой измислен герой за премиер от ИТН се опише от правилния "редактор" то статията няма нужда от люпилня, но ако има НПО, което с години е правило постъпки за да помага на българския бизнес заедно с всички възможни държавни институции и отговаря на 200% на критериите на Wikipedia то няма абсолютно никакъв шанс.
От всичко до тук си правя извода че се подигравате с труда ми и изрично ми показвате, че не е вярно че само в миналото "лесно" се е случвало всичко просто си признайте. За колко далечно минало говорите. Ето какво казвате (макар че има доста, но повечето от тях са писани през годините, когато критериите не са били толкова строги.) . Нещо ми се струва че послъгвате - обяснете ми за Пламен Николов ако става дума за статия от преди дни. Тази статия скорострелно и без ама абсолютно никакви източници се е издигнала и в последствие са добавени някакви смешки. Да не говорим, че "Автора" доста и грубо е лъгал в цялата статия. Естествено тове не е попречило статията да бъде публикувана. Поне Вие ме научихте да чета беседите за да разбера напълно, че няма нужда да пиша стати, защото това е явно за хора които се мислят за "богоизбрани". https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%B0:%D0%9F%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD_%D0%9D%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2_(%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BA,_%D1%80.1977)

Съгласявам се с Вас и няма да пиша повече статии защото не виждам смисъл. В Wikipedia явно има двойни стандарти и правила различни от официалните за съжаление това не е в моя стил. Нека Вашите колеги си пишат статии от типа на Пламен Николов и им се радват. Явно не съм на нивото им. Ahinorak (приноси • беседа) 12:54, 28 август 2021‎ (UTC)

А аз си правя извода, че целта на приносите Ви е именно създаването на тази статия. Не, никой не се подиграва с труда Ви, но Уикипедия е проект на доброволци, които са изградили система от правила и проектът съществува и се ползва с доверие благодарение на спазването им. Няма правилни и неправилни редактори, има нови и опитни. Статията за Пламен Николов е създадена от нов редактор като Вас, но вижте беседата, макар първоначално да са изразени опасения, че си я е писал самият той, са добавени разнообразни източници. Всеки може да редактира Уикипедия, при положение че приема правилата. За Вас може би ще е интересна т.4. Платени приноси без разкриване в Условията за ползване. Използвайки Уикипедия, Вие се съгласявате с тези условия и трябва да ги спазвате. Извинете, ако не съм права. --Ket (беседа) 08:57, 28 август 2021 (UTC)[отговор]

Допълнение: CCTV е включена в списъка на ненадеждни източници на английската Уикипедия през септември 2020 г.--Ket (беседа) 18:48, 28 август 2021 (UTC)[отговор]

Здравейте, статията Паджоу е преместена в Инкубатора, за да имате време спокойно да я оправите. Можете да я намерите на Уикипедия:Инкубатор/Статии/Паджоу. (Молли (беседа) 08:21, 31 август 2021 (UTC))[отговор]

Благодаря ще има нужда от още време доста е обемиста

(Ahinorak (беседа) 14:21, 31 август 2021 (UTC))[отговор]

Здравейте отново, статията Пагодата на Паджоу също е преместена в Инкубатора, защото има доста за оправяне - граматика и източниците, които се появяват отдолу в червено. Когато сте готов, сложете шаблон с искане за проверка, ще я видя и ако всичко е наред, ще я прехвърля обратно в основното пространство. Имайте предвид, че не можете да ползвате чужди шаблони, защото не работят. Поздрави! --Молли (беседа) 08:43, 2 септември 2021 (UTC)[отговор]
Аз работех по нея но в source вариант доста по-трудно се редактира. След малко ще е готова и ще слажа надпис за проверка

--Ahinorak (беседа) 11:82, 2 септември 2021 (UTC)[отговор]

Писах ви на беседата на Уикипедия:Инкубатор/Статии/Пагодата на Паджоу. --Молли (беседа) 06:22, 3 септември 2021 (UTC)[отговор]
Здравейте, какво става с Пагодата на Паджоу? Има някои неща, които трябва да свършите сам, ако искате след това да Ви помогна и да прехвърля статията в основното. Писала съм Ви на беседата на страницата, но не виждам някаква работа по нея. Отказахте ли се? --Молли (беседа) 06:15, 8 септември 2021 (UTC)[отговор]
Здравейте, до края на седмицата ще е готова.--Ahinorak (беседа) 11:82, 8 септември 2021 (UTC)[отговор]
Пагодата е преместена в основното пространство. Добра работа, браво! --Молли (беседа) 06:44, 9 септември 2021 (UTC)[отговор]

Български език[редактиране на кода]

Моля, да избягвате изписвания на латиница освен когато не е абсолютно необходимо. Имена на списания, медии и панаири се изписват на кирилица в Уикипедия на български език.--Rebelheartous (беседа) 20:12, 1 септември 2021 (UTC)[отговор]

Благодаря ще го имам в предвид. Има ли някакви по детайлни правила?

--Ahinorak (беседа) 10:82, 2 септември 2021 (UTC)[отговор]

Търсите източници на български (силно препоръчително да са благонадеждни), в които така се среща изписването на кирилица. Ако няма такива, по-добре оставете латиницата, докато не се намерят източници, че такова е наименованието на български. Иначе излиза, че клоним към оригинално изследване. Повод да обърна внимание на тази нишка във Вашата беседа, както и да Ви отговоря, беше тази новосъздадена от Вас страница, където заглавието беше микс от кирилица и латиница. Вижте и тази дискусия, която се води в момента. Може да Ви бъде полезна. --Ted Masters (беседа) 11:59, 2 септември 2021 (UTC)[отговор]
Добре де превеждаме и не превеждаме. Единия редактор дава насоки, че не трябва да има нищо на чужд език за да е превод. Задавам въпрос за правила, явно такива няма и базирано на тези липсващи правила ми се казва да не превеждам докато няма източник на български. От тук става изключително ясно, че и двамата дава съвети без да е ясно. Аз естествено приемам тези ясни съвети за неясни и чак сега разбирам, защо една статия има енциклопедично значение когато няма източници като Пламен_Николов_(политик,_р.1977) и ако при друга статия има примерно 300 достоверни независими източника тази статия няма абсолютно никакво енциклопедично значение като тази статия например. --Ahinorak (беседа) 10:82, 2 септември 2021 (UTC)[отговор]
Чуждите имена се предават на български език с кирилица - това искаше да Ви каже Ребълхарчъс, а Тед Мастърс Ви насочи към абсолютното изискване да има благонадеждни източници в статиите. Кое не е ясно? По отношение на Палатата, острова и така нататък - направете справка как се предават китайските имена на български - това Пажоу, Паджоу, Паджу ли е или какво е (тъй като забелязах, че и сам Вие използвате различни варианти, включително шокиращо на латиница)? Аз лично нямам и идея, но ако и Вие не знаете, по-добре е да оставите китайската тема настрани. Поздрави. -- Мико (беседа) 14:36, 2 септември 2021 (UTC)[отговор]
Може и да е тъпичко ама пак не разбрах. По отношение на Палатата .... ясно заявявате, че нищо не заявявате. Та пак да питам какво искате да кажете за Палатата.... Там няма нищо за превеждане освен ако ... нещо не разбирам от български език. Та да се върнем на темата за българският език. Може пък да сте помагали за статията на Пламен_Николов_(политик,_р.1977) и сега да се нервите, а не бива това е изключителна енциклопедична статия с много изочници. Не мисля че има хора които не допускат грешки. Понеже ясно заявих в дискусията,че Благодаря ще го имам в предвид. Има ли някакви по детайлни правила?. Та Вие специално какво не разбрахте от това изречение на български, че е статията е добре да е в люпилнята докато тя стане достатъчно добра. Никой не и е слагал мркировка за преглед защото не е готова. Та то сегашната отлична председателка на парламента задочно е писала седем години докторантурата си, а искате от хората за ден да сътворят чудеса. Относно това дали зная или не зная и какво да оставям настрани и отзад мога да ви кажа, че не съм нито най-умното нито най-разбиращо начинаещо редакторче и имате уверението ми, че още поне 30 години ще се уча за да стигна основно ниво. Видимо вие всичко знаете и давате съвети кой какво да пише и с какво да се занимава, защото България се нуждае от такива ерудирани умове като вашия. Между другото докато се възхищавам на перфектните Ви знания и изказ и спомних, че заяждането от ваша страна, кото редактор с изключителен опит и възможности не се толерира от малкото правила на уикипедия, които са активни. --Ahinorak (беседа) 14:42, 2 септември 2021 (UTC)[отговор]
Аз да се нервя? Объркали сте се. Палатата на мен лично ми се вижда добре. Останалото Ви експозе ще се направя, че не съм го прочел. -- Мико (беседа) 15:21, 2 септември 2021 (UTC)[отговор]

Пренасочваща страница[редактиране на кода]

Още една лека насока. Пренасочващи статии се създават, ако има поне две статии с едно и също наименование. Не беше така в Insula и виждам, че вече е изтрита от администратор. В пренасочка като Независим си изброил съществуващи статии в други Уикипедии, които тук ги няма. Трябва да останат само съществуващите към момента. Поздрави.--Rebelheartous (беседа) 18:20, 2 септември 2021 (UTC)[отговор]

Да всъщност разбрах идеята. Багодаря за насоките -- --Ahinorak (беседа) 19:29, 2 септември 2021 (UTC)[отговор]

Здравей отново, статията „Фуюн“ беше преместена в инкубатора. Има още работа по нея, основно - източниците. Поздрави! --Молли (беседа) 10:58, 9 септември 2021 (UTC)[отговор]

Здравейте, прибавени са още източници но има проблем. Повечето от източниците са от официалната страница на окръг Баоан https://web.archive.org/web/20200627115208/http://www.baoan.gov.cn/English/, но понеже има защитна стена на трафика от Китай, тези източници не винаги се отварят. Добавени са като уеб архив Ahinorak (беседа) 01:21, 23 декември 2021 (UTC)[отговор]
Здравейте отново. Първо да предупредя, че нямам никаква представа от китайски език. Опитвам се да прехвърля статията в основното пространство, но срещам някои затруднения:
  1. Двата първи източника наистина ми се отварят частично. Напълно се отвори само третият. В него чета Подрайон Фуйонг включва общинските райони Xingwei, Fuwei, Huaide, Jufu, Baishixia, Fuyong и Fenghuang, т.е. 7 общински района. Вие сте написал 7 общности, което не е ясно какво точно означава. Общността е група от хора. Тези общини ли имате предвид?
  2. В същия източник чета, че Фуйонг заема 37,6 км2, както сте написал в раздел География. По-нагоре обаче сте написал районът обхваща площ от 31,8 квадратни километра. За кой район става въпрос? Ако е за Фуйонг, той нали е подрайон? И цифрите не съвпадат. Бихте ли уточнил? По-нататък пишете: Подокръг Фуйонг има обща площ от 66,2 квадратни километра. Не е ясно коя площ за коя територия се отнася.
  3. Какво общо има между Баоан и Шенжен, който фигурира в обяснението за местоположението на Фуйонг? Той нали е съвсем отделен град? Между другото, добре е да напишете името така, както е в неговата статия тук - Шънджън.
  4. Предполагам, че вметнатото основната област от делтата на Перлената река е обяснение към източния бряг на залива Цзяойи и за по-голяма яснота го поставих в скоби. Ако греша, поправете го.
  5. След като сте изредил границите на подрайона в четирите посоки, допълвате и по централната ос от А-образния залив на делтата на Перлената река. Имате предвид, че центърът на района се намира на залива ли? Моля, напишете го по-ясно.
  6. Под правителствения резидент вероятно имате предвид правителствена резиденция? Или нещо като кметство? Резидентът е личност, а тук вероятно става въпрос за някакво управление на подрайона? Не мога да преценя.
  7. И последно - колко е населението на подрайона? Един път пише 472 792 души, а втори път - 460 000 души, в това число 15 000 души постоянно регистрирано население. Освен това разликата между 460 000 и 15 000 е огромна. Съмнявам се да има само 15 000 регистрирани. Може би е някаква грешка?
Стана доста дълго, за което съжалявам. Дано да сте ме разбрал правилно. Можете да пишете тук, когато сте готов. Следя беседата Ви. Поздрави! --Молли (беседа) 08:15, 23 декември 2021 (UTC)[отговор]
Здравейте,
не е дълго и Ви благодаря. Опитвам се да изчистя какви са точните критерии за да не Ви тормозя в бъдеще напразно. За мен това е полезно защото е използвано английското съдържание и в допълнение източници от Китай. Както писах много от тях не се отварят заради "Great Firewall" за която ще подготвя статия. Още веднъж благодаря за напътствията.
Ще оправя нещата и тогава ще пиша. Ahinorak (беседа) 11:30, 23 декември 2021 (UTC)[отговор]

Заглавия и определения на статиите[редактиране на кода]

Здравейте!
Благодаря Ви, че допринасяте, в българската Уикипедия!
Искам да Ви обърна внимание, че заглавията и определенията задължително се изписват на български език. Майкрософт и Междузвездни войни са изписани на български език, а не „Microsoft“ или „Star Wars“, както са известни, в целия свят. Освен това, използването на съкращения, в заглавията и в определенията, е крайно нежелателно и се допуска, само по изключение, а не като правило. Правилното заглавие на създадената от Вас статия „CCPIT офис за патенти & и търговски марки“ на български език е Патентен офис на Китайския съвет за насърчаване на международната търговия. Първият ред от статията, във всяка енциклопедия, включително и Уики, е определение. То задължително трябва да бъде ясно и разбираемо за всеки читател. Затова използването на съкращения в определението е практически недопустимо, особено на чужд език (в случая - английски). Съкращенията са важни, но те се изписват, след определението, в скоби.
Може би ще Ви бъде интересно, да се запознаете с шаблона {{lang}} и неговите параметри {{lang|en}}, {{lang|zh}}, {{lang|zh-hans}}, {{lang|zh-hant}}.
Също така не забравяйте да посочвате Вашите източници :)
Поздрави, Иван (беседа) 07:04, 8 октомври 2021 (UTC)[отговор]

Благодаря ще го имам в предвид в Бъдеще. Ahinorak (беседа) 17:03, 9 октомври 2021 (UTC)[отговор]

Здравейте! Не е необходимо да преповтаряте една и съща препратка по няколко пъти, особено при по-кратки текстове. Желателно е и да не премахвате червените препратки в текста. Премахването им намалява шанса за създаването на съответната страница. Благодаря! --Ted Masters (беседа) 15:08, 29 декември 2021 (UTC)[отговор]

Благодаря за препоръката, но нали са дед връзка и се мъчех да изглежда добре, ще се съобразя с Вас. Наистина доста по-логично е да си останат. Първоначално и аз така си мислех. За съжаление доста от правилата в пространството нямат логика или са объркващи. Скоро ми върнаха в инкубатора огормна статия само заради не отварящи се препратки. За съжаление в инкубатора няма визуален редактор и редактирането е в пъти по-трудоемко (граничещо с мазохизъм) и вместо хората да получат информация ще чакат да се натуткам да имам желание да редактирам с текстов редактор с контрол Find проблемни текстове. Но така е решил друг колега, който не е гледал филма "История на Света". Аз за съжаление нямам безкрайно много време за това. Ahinorak (беседа) 16:45, 31 декември 2021 (UTC)[отговор]
Повтарям молбата си от по-горе да не поставяте по няколко препратки за едно и също нещо. Една е достатъчна. Ако статията е доста обемна, тогава може да преповторите, но гледайте това да не се случва в един и същи раздел. Колкото до червените препратки: те не са (мъртви) външни препратки, затова не се махат, особено когато определено темата би могла да е интересна и значима. Страницата може да бъде създадена във всеки един момент и тогава червената препратка става синя препратка (т.е. работеща). Надявам се, че вече осъзнавате разликата. А статията Ви най-вероятно е отишла в инкубатора по съвсем различни причини (вероятно машинен превод или липса на източници), но не и заради червени препратки. --Ted Masters (беседа) 19:57, 7 януари 2022 (UTC)[отговор]
Благодаря. Видях как работят препратките. Вече създадох няколко статии и те автоматично от червени станаха сини. Не е заради червените препратки имаше да се дооправя. Благодаря за препоръките и отделеното време. Ahinorak (беседа) 08:56, 8 януари 2022 (UTC)[отговор]

Български език[редактиране на кода]

Моля, да не пишеш на българско-английски в статиите, които създаваш. Не може постоянно да се редуват български и английски думи, както например в статията Коулун – статия за хонконгски квартал, а не английски. Поздрави.--Rebelheartous (беседа) 12:25, 2 януари 2022 (UTC)[отговор]

Сега видях, че преди 3 месеца съм ти писал по абсолютно същата причина. Наистина изчитай си нещата преди да ги публикуваш и отредактирай статията Коулун.--Rebelheartous (беседа) 12:27, 2 януари 2022 (UTC)[отговор]
Да вече е редактирано. Статията не е малка и пропуска е мой. Ahinorak (беседа) 22:15, 5 януари 2022 (UTC)[отговор]
Ще и отделя още време със сигурност има и неща, които могат да се осъвременят Ahinorak (беседа) 22:17, 5 януари 2022 (UTC)[отговор]