گروه سواچ

گروه سواچ
نوعساعت و جواهرآلات
ISINCH0012255144 ویرایش در ویکی‌داده
بنا نهاده۱۹۸۳
بنیانگذاراننیکلاس هایک
دفتر مرکزیسوئیس بیل، سوئیس
محدودهٔ فعالیتجهانی
مدیر عامل اجرایینیک هایک جونیور
رئیس هیئت مدیرهنایلا هایک
درآمد ۸٫۴ CHF میلیارد فرانک سوئیس (۲۰۱۵)
سود خالص ۱٫۱ CHF میلیارد فرانک سوئیس (۲۰۱۵)
مجموع دارایی ۱۳٫۲ CHF میلیارد فرانک سوئیس (۲۰۱۵)
تعداد کارکنان۳۶٬۳۱۳ نفر (۲۰۱۵)
شرکت‌های وابستهامگا
تیسوت
سرتینا
هری وینستون
همیلتون
ئی‌تی‌ای
گلاشوت اوریجینال
وبگاه

گروه سواچ (به انگلیسی: The Swatch Group) شرکت سوئیسی است که در زمینه طراحی، تولید و فروش ساعت، سیستم‌های الکترونیکی و جواهر آلات فعالیت می‌نماید. این شرکت، در سال ۱۹۸۳ از طریق ادغام دو شرکت سوئیسی تولیدکننده ساعت؛ آسیواج و اس‌اس‌آی‌اچ، در شهر بیل، سوئیس تأسیس گردید، که در آغاز اس‌ام‌اچ سوئیس کورپوریشن نامگذاری شد و در سال ۱۹۹۸ به سواچ تغییر نام داد.

گروه سواچ در حال حاضر توسط نیک هایک جونیور، پسر نیکلاس هایک، بنیانگذار این شرکت رهبری می‌شود. این شرکت در سال ۲۰۱۱ فروش ناخالصی معادل ۷٫۱۴۳ میلیارد فرانک را کسب کرده که این رقم، نسبت به سال ۲۰۱۰ معادل ۱۰٫۹٪ درصد افزایش داشته‌است. در سال ۲۰۱۲ تعداد کارکنان شرکت سواچ بیش از ۲۸٫۰۰۰ نفر بوده، که در شعبه‌های این شرکت در ۵۰ کشور جهان اشتغال دارند. اکنون گروه سواچ برترین گروه سازنده ساعت در دنیا است. این گروه در زمینه‌های تولید ساعت و جواهرات و تولید موتور و قطعات موتور ساعت فعال است و همچنین نقش بسزایی در زمینه سیستم‌های الکترونیکی در دنیا دارد.

امروز گروه سواچ به ادامه تحقیقات و سرمایه‌گذاری‌های عظیم در زمینه مواد، تکنولوژی، طراحی و تولید مشغول است. این شرکت همچنین در زمینه میکروالکترونیک و میکرومکانیک فعالیت‌های زیادی دارد. همچنین در زمینه ارتباطات تلفنی و صنعت خودرو فعال است و به تولید ابزارآلات دقیق اندازه‌گیری زمان در فعالیت‌های ورزشی معروف است. البته این فعالیت‌ها کار اصلی این شرکت نیست ولی باعث شده‌است تا این گروه در بسیاری از رویدادهای ورزشی و حتی بازیهای المپیک حضور داشته باشد. این گروه همچنین، مالک شرکت‌های ساعت‌سازی مشهوری همچون لونژین، تیسوت، بلاپه، بریژیت، گلاشوت اوریجینال، هری وینستون، امگا، میدو، همیلتون، سرتینا و ئی‌تی‌ای است.[۱][۲]

منابع

  1. Adams, Ariel. "The Few Big Companies That Own Most Of The Major Luxury Watch Brands". Forbes. Retrieved 2019-03-05.
  2. "Brands & Companies - Swatch Group". www.swatchgroup.com. Retrieved 2019-03-05.

پیوند به بیرون