Interlands voetbalelftal van Congo-Kinshasa 2020-2029
Deze pagina toont een chronologisch en gedetailleerd overzicht van de interlands die het voetbalelftal van Congo-Kinshasa speelt en heeft gespeeld in de periode 2020 – 2029.[1]
Interlands[bewerken | brontekst bewerken]
2020[bewerken | brontekst bewerken]
| ||||
9 oktober Vriendschappelijk «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Burkina Faso [2] | 3 – 0 | Congo-Kinshasa[3] | Stade El Abdi, El Jadida Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: Redouane Jiyed (MAR) |
Bertrand Traoré 15' Bryan Dabo 62' (pen.) Issoufou Dayo 86' |
| ||||
13 oktober Vriendschappelijk «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+1) | Marokko [5] | 1 – 1 | Congo-Kinshasa[6] | Stade Moulay Abdallah, Rabat Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: Alioune Sandigui (SEN) |
Noussair Mazraoui 45' | 60' Yoane Wissa |
| ||||
14 november AK 2021 kwalificatie Groep D «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+1) | Congo-Kinshasa | 0 – 0 | Angola | Stade des Martyrs, Kinshasa Scheidsrechter: Sadok Selmi (TUN) |
| ||||
17 november AK 2021 kwalificatie Groep D «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+1) | Angola | 0 – 1 | Congo-Kinshasa[7] | Estádio 11 de Novembro, Luanda Scheidsrechter: Victor Gomes (ZAF) |
64' Neeskens Kebano |
2021[bewerken | brontekst bewerken]
African Championship of Nations 2020 |
---|
Tijdens het African Championship of Nations bestaat het nationaal elftal altijd enkel uit spelers uit de nationale competitie.
| ||||
17 januari Championship of Nations Groep B «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+1) | Congo-Kinshasa [8] | 1 – 0 | Congo-Brazzaville | Japomastadion, Douala Scheidsrechter: Samir Guezzaz (MAR) |
Chico Kubanza 47' |
| ||||
21 januari Championship of Nations Groep B «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Libië | 1 – 1 | Congo-Kinshasa | Japomastadion, Douala Scheidsrechter: Boubou Traore (MLI) |
Moataz Al-Mehdi 6' | 90+4' Masasi Obenza |
| ||||
25 januari Championship of Nations Groep B «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+1) | Niger | 1 – 2 | Congo-Kinshasa[9] | Ahmadou Ahidjostadion, Yaoundé Scheidsrechter: Lahlou Benbraham (ALG) |
Mossi Issa Moussa 73' | 27' Kadima Kabangu 90+1' Masasi Obenza |
| ||||
30 januari Championship of Nations Kwartfinale «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+1) | Congo-Kinshasa | 1 – 2 | Kameroen | Japomastadion, Douala Scheidsrechter: Mohamed Maarouf Eid Mansour (EGY) |
Makabi Lilepo 22' | 29' Yannick Ndjeng 42' Felix Oukine Tcheoude |
| ||||
25 maart AK 2021 kwalificatie Groep D «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Gabon | 3 – 0 | Congo-Kinshasa | Stade de Franceville, Franceville Scheidsrechter: Janny Sikazwe (ZAM) |
Aaron Boupendza 44' Denis Bouanga 72' Pierre-Emerick Aubameyang 86' |
| ||||
29 maart AK 2021 kwalificatie Groep D «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Congo-Kinshasa [10][11] | 1 – 0 | Gambia | Stade des Martyrs, Kinshasa Scheidsrechter: Amin Mohamed Omar (EGY) |
Kazadi Kasengu 45+2' (pen.) |
| ||||
5 juni Vriendschappelijk «onderlinge duels» 20:30 uur (UTC+1) | Tunesië [12] | 1 – 0 | Congo-Kinshasa[13][14] | Stade Olympique Hammadi Agrebi, Radès Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: Ibrahim Mutaz (LBA) |
Naïm Sliti 45' |
| ||||
11 juni Vriendschappelijk «onderlinge duels» 16:00 uur (UTC+1) | Congo-Kinshasa [15] | 1 – 1 | Mali[16] | Stade El Menzah, Tunis Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: onb. |
Ben Malango 86' | 4' Kalifa Coulibaly |
| ||||
2 september WK 2022 kwalificatie Groep J «onderlinge duels» 15:00 uur (UTC+2) | Congo-Kinshasa | 1 – 1 | Tanzania[17] | Stade TP Mazembe, Lubumbashi Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: Kalilou Ibrahim Traore (CIV) |
Dieumerci Mbokani 23' | 36' Simon Msuva |
| ||||
6 september WK 2022 kwalificatie Groep J «onderlinge duels» 14:00 uur (UTC+1) | Benin | 1 – 1 | Congo-Kinshasa | Stade de l'Amitié, Cotonou Toeschouwers: 5.000 Scheidsrechter: Jean Ouattara (BUR) |
Jordan Adéoti 33' | 11' Dieumerci Mbokani |
| ||||
7 oktober WK 2022 kwalificatie Groep J «onderlinge duels» 14:00 uur (UTC+1) | Congo-Kinshasa [18] | 2 – 0 | Madagaskar | Stade des Martyrs, Kinshasa Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: Antonio Caluassi Dungula (ANG) |
Chadrac Akolo 35' Dieumerci Mbokani 78' (pen.) |
| ||||
10 oktober WK 2022 kwalificatie Groep J «onderlinge duels» 19:00 uur (UTC+3) | Madagaskar [19] | 1 – 0 | Congo-Kinshasa[20] | Mahamasinastadion, Antananarivo Toeschouwers: 1.500 Scheidsrechter: Patrice Milazare (MRI) |
Njivo Rakotoharimalala 2' |
| ||||
11 november WK 2022 kwalificatie Groep J «onderlinge duels» 16:00 uur (UTC+3) | Tanzania | 0 – 3 | Congo-Kinshasa | Nationaal Stadion, Dar es Salaam Toeschouwers: 10.000 Scheidsrechter: Bernard Camille (SEY) |
6' Gaël Kakuta 66' Nathan Fasika 85' Ben Malango |
| ||||
14 november WK 2022 kwalificatie Groep J «onderlinge duels» 14:00 uur (UTC+1) | Congo-Kinshasa | 2 – 0 | Benin[21] | Stade des Martyrs, Kinshasa Toeschouwers: 500 Scheidsrechter: Eric Otogo-Castane (GAB) |
Dieumerci Mbokani 10' (pen.) Ben Malango 74' |
2022[bewerken | brontekst bewerken]
| ||||
1 februari Vriendschappelijk «onderlinge duels» 19:00 uur (UTC+4) | Bahrein | 1 – 0[22] | Congo-Kinshasa[23] | Bahrain National Stadium, Riffa Toeschouwers: 50 Scheidsrechter: Ahmed Eisa Mohamed (VAE) |
Hashim Sayed Isa 48' |
| ||||
25 maart WK 2022 kwalificatie Play-off «onderlinge duels» 16:00 uur (UTC+1) | Congo-Kinshasa | 1 – 1[24][25] | Marokko | Stade des Martyrs, Kinshasa Toeschouwers: 25.000 Scheidsrechter: Victor Gomes (ZAF) Video-assistent: François Letexier (FRA) |
Yoane Wissa 12' | 76' Tarik Tissoudali |
| ||||
29 maart WK 2022 kwalificatie Play-off «onderlinge duels» 20:30 uur (UTC+1) | Marokko [26][27] | 4 – 1 | Congo-Kinshasa | Stade Mohammed V, Casablanca Toeschouwers: 45.000 Scheidsrechter: Pacifique Ndabihawenimana (BDI) Video-assistent: Tomasz Kwiatkowski (POL) |
Azzedine Ounahi 21' Tarik Tissoudali 45+7' Azzedine Ounahi 54' Achraf Hakimi 69' | 77' Ben Malango |
| ||||
4 juni AK 2023 kwalificatie Groep I «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Congo-Kinshasa | 0 – 1 | Gabon[28] | Stade des Martyrs, Kinshasa Scheidsrechter: Bernard Camille (SEY) |
23' Shavy Babicka |
| ||||
8 juni AK 2023 kwalificatie Groep I «onderlinge duels» 21:00 uur (UTC+2) | Soedan | 2 – 1 | Congo-Kinshasa[29] | Al-Hilalstadion, Omdurman Scheidsrechter: Joshua Bondo (BOT) |
Waleed Bakhet Hamid 16' Mohamed Abdelrahman 86' | 90+3' Jonathan Bolingi |
| ||||
23 september Vriendschappelijk «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Congo-Kinshasa [30][31] | 0 – 1 | Burkina Faso[32] | Stade Père-Jégo, Casablanca Scheidsrechter: Samir Guezzaz (MAR) |
57' Bertrand Traoré |
| ||||
27 september Vriendschappelijk «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Congo-Kinshasa [33] | 3 – 0 | Sierra Leone | Stade Père-Jégo, Casablanca Scheidsrechter: onb. |
Ben Malango 70' Edo Kayembe 73' Meschak Elia 75' |
2023[bewerken | brontekst bewerken]
African Championship of Nations 2022 |
---|
Tijdens het African Championship of Nations bestaat het nationaal elftal altijd enkel uit spelers uit de nationale competitie.
| ||||
14 januari Championship of Nations Groep B «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Congo-Kinshasa | 0 – 0 | Oeganda | 19 mei 1956-stadion, Annaba Scheidsrechter: Patrice Milazare (MRI) |
| ||||
18 januari Championship of Nations Groep B «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Congo-Kinshasa | 0 – 0[34] | Ivoorkust | 19 mei 1956-stadion, Annaba Scheidsrechter: Mohamed Adel (EGY) |
| ||||
22 januari Championship of Nations Groep B «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+1) | Senegal | 3 – 0[35] | Congo-Kinshasa | 19 mei 1956-stadion, Annaba Scheidsrechter: Tom Abongile (ZAF) |
Ousmane Diouf 23' Pape Diallo 74' Baggio Siadi 77' (e.d.) |
| ||||
24 maart AK 2023 kwalificatie Groep I «onderlinge duels» 15:00 uur (UTC+2) | Congo-Kinshasa [36] | 3 – 1[37] | Mauritanië[38] | Stade TP Mazembe, Lubumbashi Scheidsrechter: Abongile Tom (ZAF) |
Gaël Kakuta 37' Cédric Bakambu 42' Arthur Masuaku 67' | 55' Aly Abeid |
| ||||
28 maart AK 2023 kwalificatie Groep I «onderlinge duels» 22:00 uur (UTC) | Mauritanië | 0 – 3 r[39][40] | Congo-Kinshasa | Stade Cheikha Ould Boïdiya, Nouakchott Scheidsrechter: Sadok Selmi (TUN) |
Mouhamed Soueid 57' | 9' Cédric Bakambu |
| ||||
14 juni Vriendschappelijk «onderlinge duels» 16:00 uur (UTC+1) | Congo-Kinshasa [41] | 1 – 0 | Oeganda | Japomastadion, Douala Scheidsrechter: Florent Ledoux Dimonya (CMR) |
Théo Bongonda 26' (pen.) |
| ||||
18 juni AK 2023 kwalificatie Groep I «onderlinge duels» 19:00 uur (UTC+1) | Gabon | 0 – 2 | Congo-Kinshasa | Stade de Franceville, Franceville Scheidsrechter: Amin Mohamed Omar (EGY) |
34' Aaron Tshibola 83' Fiston Kalala Mayele |
| ||||
9 september AK 2023 kwalificatie Groep I «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Congo-Kinshasa [42][43] | 2 – 0 | Soedan[44] | Stade des Martyrs, Kinshasa Scheidsrechter: Samir Guezzaz (MAR) |
Théo Bongonda 8' Fiston Kalala Mayele 87' |
| ||||
12 september Vriendschappelijk «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika | 1 – 0 | Congo-Kinshasa[45] | Orlandostadion, Johannesburg Toeschouwers: 7.304 Scheidsrechter: Godfrey Nkhakananga (MAW) |
Lyle Foster 25' |
| ||||
13 oktober Vriendschappelijk «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+2) | Nieuw-Zeeland [46] | 1 – 1[47] | Congo-Kinshasa[48] | Estadio Nueva Condomina, Murcia Scheidsrechter: Jason Barcelo (GIB) |
Chris Wood 90+1' (pen.) | 46' Cédric Bakambu |
| ||||
17 oktober Vriendschappelijk «onderlinge duels» 15:30 uur (UTC+1) | Angola | 0 – 0 | Congo-Kinshasa | Estádio do Bonfim, Setúbal Scheidsrechter: Luís Godinho (POR) |
| ||||
15 november WK 2026 kwalificatie Groep B «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Congo-Kinshasa | 2 – 0 | Mauritanië[49] | Stade des Martyrs, Kinshasa Scheidsrechter: Elmabrouk Muhammad (LBA) |
Yoane Wissa 62' Théo Bongonda 81' |
| ||||
19 november WK 2026 kwalificatie Groep B «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+2) | Soedan [50] | 1 – 0 | Congo-Kinshasa | Benina Martyrsstadion, Benghazi (Libië) Toeschouwers: 3.700 Scheidsrechter: Bamlak Tessema (ETH) |
Charles Pickel 79' (e.d.) |
2024[bewerken | brontekst bewerken]
| ||||
6 januari Vriendschappelijk «onderlinge duels» 15:00 uur (UTC+4) | Congo-Kinshasa | 0 – 0 | Angola | Shabab Al-Ahlistadion, Dubai Scheidsrechter: Sultan Al-Hammadi (VAE) |
| ||||
10 januari Vriendschappelijk «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+4) | Congo-Kinshasa | 1 – 2 | Burkina Faso | Baniyasstadion, Abu Dhabi Toeschouwers: 0[51] Scheidsrechter: Ahmed Eisa Darwish (VAE) |
Chancel Mbemba 57' | 36' Blati Touré 41' Mohamed Konaté |
Afrikaans kampioenschap voetbal 2023 |
---|
| ||||
17 januari Afrika Cup Groep F «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC) | Congo-Kinshasa | 1 – 1 | Zambia | Laurent Pokoustadion, San-Pédro Toeschouwers: 15.478 Scheidsrechter: Bamlak Tessema (ETH) Video-assistent: Dahane Beida (MTN) |
Yoane Wissa 27' | 23' Kings Kangwa |
| ||||
21 januari Afrika Cup Groep F «onderlinge duels» 14:00 uur (UTC) | Marokko | 1 – 1[52] | Congo-Kinshasa | Laurent Pokoustadion, San-Pédro Toeschouwers: 13.342 Scheidsrechter: Peter Waweru (KEN) Video-assistent: Akhona Makalima (ZAF) |
Achraf Hakimi 6' | 76' Silas Katompa Mvumpa |
| ||||
24 januari Afrika Cup Groep F «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC) | Tanzania | 0 – 0 | Congo-Kinshasa | Amadou Gon Coulibalystadion, Korhogo Toeschouwers: 12.847 Scheidsrechter: Amin Omar (EGY) Video-assistent: Mahmoud Ashour (EGY) |
| ||||
28 januari Afrika Cup Achtste finale «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC) | Egypte [53] | 1 – 1 (n.v.)[54] | Congo-Kinshasa | Stade Laurent Pokou, San-Pédro Toeschouwers: 12.342 Scheidsrechter: Abongile Tom (ZAF) Video-assistent: Daniel Nii Laryea (GHA) |
Mostafa Mohamed 45+1' (pen.) | 37' Meschak Elia | |||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Mohamed Abdelmonem Mostafa Mohamed Omar Marmoush Omar Kamal Mohamed Hany Ahmed Hegazi Mostafa Fathi Mahmoud Hamada Mohamed Abou Gabal | 7 – 8 | Samuel Moutoussamy Arthur Masuaku Grady Diangana Silas Katompa Mvumpa Aaron Tshibola Gédéon Kalulu Chancel Mbemba Henock Inonga Baka Lionel Mpasi |
| ||||
2 februari Afrika Cup Kwartfinale «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC) | Congo-Kinshasa | 3 – 1 | Guinee | Stade olympique Alassane Ouattara, Abidjan Toeschouwers: 33.278 Scheidsrechter: Mustapha Ghorbal (ALG) Video-assistent: Daniel Nii Laryea (GHA) |
Chancel Mbemba 27' Yoane Wissa 65' (pen.) Arthur Masuaku 82' | 20' (pen.) Mohamed Bayo |
| ||||
7 februari Afrika Cup Halve finale «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC) | Ivoorkust | 1 – 0 | Congo-Kinshasa | Stade olympique Alassane Ouattara, Abidjan Toeschouwers: 51.020 Scheidsrechter: Ibrahim Mutaz (LBA) Video-assistent: Maria Rivet (MRI) |
Sébastien Haller 65' |
| ||||
10 februari Afrika Cup Troostfinale «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC) | Zuid-Afrika | 0 – 0 (n.v.) | Congo-Kinshasa | Stade Félix Houphouët-Boigny, Abidjan Toeschouwers: 21.975 Scheidsrechter: Bamlak Tessema Weyesa (ETH) Video-assistent: Lahlou Benbraham (ALG) |
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Teboho Mokoena Nkosinathi Sibisi Thabang Monare Aubrey Modiba Zakhele Lepasa Oswin Appollis Siyanda Xulu | 6 – 5 | Samuel Moutoussamy Omenuke Mfulu Cédric Bakambu Joris Kayembe Chancel Mbemba Yoane Wissa Meschak Elia |
| ||||
6 juni WK 2026 kwalificatie Groep B «onderlinge duels» 19:00 uur (UTC) | Senegal | – | Congo-Kinshasa | Stade Abdoulaye Wade, Diamniadio Scheidsrechter: n.n.b |
| ||||
9 juni WK 2026 kwalificatie Groep B «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Congo-Kinshasa | – | Togo | Stade des Martyrs, Kinshasa Scheidsrechter: n.n.b |
Bronnen, noten en/of referenties
|