Lijst van olympische medaillewinnaars atletiek (vrouwen)
Atletiek is een van de sporten die op de moderne Olympische Spelen worden beoefend. Deze pagina geeft de lijst van olympische medaillewinnaars in deze sport bij de vrouwen.
Zie ook het artikel Atletiek op de Olympische Zomerspelen.
Zie ook de Lijst van olympische medaillewinnaars atletiek (mannen) voor het overzicht bij de mannen.
Huidige onderdelen[bewerken | brontekst bewerken]
100 m[bewerken | brontekst bewerken]
Land | |||
---|---|---|---|
USA | 9 | 7 | 2 |
JAM | 4 | 5 | 6 |
AUS | 2 | 1 | 3 |
GDR | 1 | 2 | 2 |
POL | 1 | 1 | 2 |
FRG | 1 | 0 | 1 |
BLR | 1 | 0 | 0 |
NED | 1 | 0 | 0 |
URS | 1 | 0 | 0 |
CAN | 0 | 2 | 1 |
GBR | 0 | 2 | 0 |
EUA | 0 | 1 | 0 |
GRE | 0 | 1 | 0 |
RSA | 0 | 1 | 0 |
CUB | 0 | 0 | 1 |
EUN | 0 | 0 | 1 |
GER | 0 | 0 | 1 |
ITA | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-1-1 Shelly-Ann Fraser-Pryce 2-0-0 Elaine Thompson-Herah 2-0-0 Gail Devers 2-0-0 Wyomia Tyus 1-1-0 Evelyn Ashford 1-1-0 Renate Stecher 1-1-0 Stanisława Walasiewicz | 0-1-1 Merlene Ottey-Page 0-0-2 Veronica Campbell-Brown 0-0-2 Shirley Strickland-de la Hunty |
200 m[bewerken | brontekst bewerken]
Land | |||
---|---|---|---|
USA | 6 | 3 | 4 |
JAM | 4 | 4 | 5 |
GDR | 3 | 0 | 2 |
AUS | 2 | 2 | 3 |
NED | 1 | 2 | 0 |
POL | 1 | 1 | 1 |
BAH | 1 | 0 | 1 |
FRA | 1 | 0 | 0 |
EUA | 0 | 2 | 0 |
GBR | 0 | 1 | 1 |
URS | 0 | 1 | 1 |
FRG | 0 | 1 | 0 |
NAM | 0 | 1 | 0 |
SRI | 0 | 1 | 0 |
NGR | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Veronica Campbell-Brown 2-0-0 Elaine Thompson-Herah 2-0-0 Bärbel Wöckel-Eckert 1-2-0 Allyson Felix 1-1-1 Irena Szewińska-Kirszenstein 1-1-0 Florence Griffith-Joyner 1-0-1 Renate Stecher | 0-2-0 Raelene Boyle 0-1-3 Merlene Ottey(-Page) |
400 m[bewerken | brontekst bewerken]
Land | |||
---|---|---|---|
BAH | 3 | 0 | 0 |
FRA | 3 | 0 | 0 |
USA | 2 | 2 | 4 |
GDR | 2 | 2 | 2 |
AUS | 2 | 1 | 1 |
GBR | 1 | 3 | 2 |
URS | 1 | 0 | 1 |
POL | 1 | 0 | 0 |
JAM | 0 | 2 | 1 |
DOM | 0 | 1 | 0 |
EUN | 0 | 1 | 0 |
FRG | 0 | 1 | 0 |
MEX | 0 | 1 | 0 |
TCH | 0 | 1 | 0 |
COL | 0 | 0 | 1 |
NGR | 0 | 0 | 1 |
RUS | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Shaunae Miller-Uibo 2-0-0 Marie-José Pérec 1-1-0 Cathy Freeman 1-1-0 Christine Ohuruogu 1-0-1 Sanya Richards-Ross | 0-1-1 Allyson Felix 0-1-1 Christina Lathan-Brehmer |
4 × 100 m[bewerken | brontekst bewerken]
Land | |||
---|---|---|---|
USA | 11 | 3 | 1 |
JAM | 2 | 3 | 1 |
GDR | 2 | 2 | 0 |
CAN | 1 | 2 | 2 |
AUS | 1 | 1 | 0 |
BAH | 1 | 1 | 0 |
FRG | 1 | 1 | 0 |
POL | 1 | 0 | 1 |
BEL | 1 | 0 | 0 |
NED | 1 | 0 | 0 |
GBR | 0 | 2 | 7 |
URS | 0 | 1 | 3 |
CUB | 0 | 1 | 1 |
GER | 0 | 1 | 1 |
NGR | 0 | 1 | 1 |
RUS | 0 | 1 | 0 |
EUA | 0 | 1 | 0 |
EUN | 0 | 1 | 0 |
BRA | 0 | 0 | 1 |
FRA | 0 | 0 | 1 |
UKR | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
4 × 400 m[bewerken | brontekst bewerken]
Land | |||
---|---|---|---|
USA | 8 | 4 | 0 |
GDR | 2 | 1 | 1 |
URS | 2 | 0 | 1 |
EUN | 1 | 0 | 0 |
RUS | 0 | 3 | 1 |
JAM | 0 | 2 | 4 |
CAN | 0 | 1 | 0 |
POL | 0 | 1 | 0 |
NGR | 0 | 1 | 0 |
GBR | 0 | 0 | 3 |
FRA | 0 | 0 | 2 |
GER | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
4-0-0 Allyson Felix 3-0-0 Sanya Richards-Ross 2-0-0 / Olga Bryzgina 2-0-0 / Olga Nazarova 2-0-0 Monique Hennagan 2-0-0 Francena McCorory 2-0-0 DeeDee Trotter 1-1-0 Christina Brehmer 1-1-0 Valerie Brisco-Hooks 1-1-0 Jearl Miles-Clark 1-1-0 Rochelle Stevens | 0-1-3 Novlene Williams 0-1-1 Christine Day 0-1-1 Shericka Jackson 0-1-1 Sandie Richards 0-1-1 Michelle Burgher 0-0-2 Shereefa Lloyd 0-0-2 Rosemarie Whyte 0-0-2 Shericka Williams 0-0-2 Christine Ohuruogu |
800 m[bewerken | brontekst bewerken]
Land | |||
---|---|---|---|
URS | 3 | 2 | 1 |
USA | 2 | 1 | 2 |
GBR | 2 | 1 | 1 |
RUS | 2 | 0 | 1 |
GDR | 1 | 1 | 2 |
KEN | 1 | 1 | 1 |
ROU | 1 | 1 | 1 |
RSA | 1 | 1 | 0 |
MOZ | 1 | 0 | 1 |
NED | 1 | 0 | 1 |
FRG | 1 | 0 | 0 |