Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 1996 – Wikipedia, wolna encyklopedia
| |||
Data | 8–10 marca 1996 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | |||
Hala |
XXIV Halowe Mistrzostwa Europy odbyły się 8–10 marca 1996 w Sztokholmie w hali Globen Arena.
Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]
Pozycja | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Niemcy | 4 | 2 | 2 | 8 |
2. | Hiszpania | 4 | 0 | 1 | 5 |
3. | Francja | 2 | 2 | 2 | 6 |
4. | Łotwa | 2 | 1 | 0 | 3 |
5. | Portugalia | 2 | 0 | 0 | 2 |
6. | Rosja | 1 | 6 | 4 | 11 |
7. | Wielka Brytania | 1 | 3 | 0 | 4 |
8. | Grecja | 1 | 2 | 3 | 6 |
9. | Szwecja | 1 | 1 | 2 | 4 |
10. | Belgia | 1 | 1 | 1 | 3 |
10. | Włochy | 1 | 1 | 1 | 3 |
12. | Bułgaria | 1 | 0 | 1 | 2 |
12. | Islandia | 1 | 0 | 1 | 2 |
14. | Białoruś | 1 | 0 | 0 | 1 |
14. | Dania | 1 | 0 | 0 | 1 |
14. | Estonia | 1 | 0 | 0 | 1 |
14. | Jugosławia | 1 | 0 | 0 | 1 |
18. | Czechy | 0 | 3 | 0 | 3 |
19. | Polska | 0 | 1 | 2 | 3 |
20. | Rumunia | 0 | 1 | 1 | 2 |
20. | Słowenia | 0 | 1 | 1 | 2 |
22. | Holandia | 0 | 1 | 0 | 1 |
23. | Armenia | 0 | 0 | 1 | 1 |
23. | Mołdawia | 0 | 0 | 1 | 1 |
23. | Norwegia | 0 | 0 | 1 | 1 |
23. | Ukraina | 0 | 0 | 1 | 1 |
Wyniki zawodów[edytuj | edytuj kod]
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Konkurencje biegowe[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
60 m | Marc Blume Niemcy | 6,62 | Jason John Wielka Brytania | 6,64 | Peter Karlsson Szwecja | 6,64 |
200 m | Erik Wijmeersch Belgia | 21,04 | Alexios Alexopoulos Grecja | 21,05 | Torbjörn Eriksson Szwecja | 21,07 |
400 m | Du’aine Ladejo Wielka Brytania | 46,12 | Pierre-Marie Hilaire Francja | 46,82 | Ashraf Saber Włochy | 46,86 |
800 m | Roberto Parra Hiszpania | 1:47,74 | Giuseppe D’Urso Włochy | 1:48,04 | Wojciech Kałdowski Polska | 1:48,40 |
1500 m | Mateo Cañellas Hiszpania | 3:44,50 | Anthony Whiteman Wielka Brytania | 3:44,78 | Abdelkader Chékhémani Francja | 3:45,96 |
3000 m | Anacleto Jiménez Hiszpania | 7:50,06 | Christoph Impens Belgia | 7:50,19 | Panayiotis Papoulias Grecja | 7:50,80 |
60 m ppł | Igors Kazanovs Łotwa | 7,59 | Guntis Peders Łotwa | 7,65 | Jonathan Nsenga Belgia | 7,66 |
Konkurencje techniczne[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
skok wzwyż | Dragutin Topić Jugosławia | 2,35 | Leonid Pumalainen Rosja | 2,33 | Steinar Hoen Norwegia | 2,31 |
skok o tyczce | Dmitri Markow Białoruś | 5,85 | Wiktor Czistiakow Rosja | 5,80 | Piotr Boczkariew Rosja | 5,80 |
skok w dal | Mattias Sunneborn Szwecja | 8,06 | Bogdan Țăruș Rumunia | 8,03 | Spyridon Vasdekis Grecja | 8,03 |
trójskok | Māris Bružiks Łotwa | 16,97 | Francis Agyepong Wielka Brytania | 16,93 | Armen Martirosjan Armenia | 16,74 |
pchnięcie kulą | Paolo Dal Soglio Włochy | 20,50 | Dirk Urban Niemcy | 20,04 | Sven-Oliver Buder Niemcy | 19,91 |
siedmiobój | Erki Nool Estonia | 6188 | Tomáš Dvořák Czechy | 6114 | Jón Arnar Magnússon Islandia | 6069 |
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Konkurencje biegowe[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
60 m | Ekaterini Tanu Grecja | 7,15 | Odiah Sidibé Francja | 7,25 | Jerneja Perc Słowenia | 7,28 |
200 m | Sandra Myers Hiszpania | 23,15 | Erika Suchovská Czechy | 23,16 | Złatka Georgiewa Bułgaria | 23,40 |
400 m | Grit Breuer Niemcy | 50,81 | Olga Kotlarowa Rosja | 51,70 | Tatiana Czebykina Rosja | 51,71 |
800 m | Patricia Djaté Francja | 2:01,71 | Stella Jongmans Holandia | 2:01,88 | Swietłana Mastierkowa Rosja | 2:02,86 |
1500 m | Carla Sacramento Portugalia | 4:08,95 | Jekatierina Podkopajewa Rosja | 4:09,65 | Małgorzata Rydz Polska | 4:10,50 |
3000 m | Fernanda Ribeiro Portugalia | 8:39,48 CR | Sara Wedlund Szwecja | 8:50,32 | Marta Domínguez Hiszpania | 8:53,34 |
60 m ppł | Patricia Girard Francja | 7,89 | Brigita Bukovec Słowenia | 7,90 | Monique Tourret Francja | 8,09 |
Konkurencje techniczne[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
skok wzwyż | Alina Astafei Niemcy | 1,98 | Niki Bakojani Grecja | 1,96 | Olga Bolșova Mołdawia | 1,94 |
skok o tyczce | Vala Flosadóttir Islandia | 4,16 | Christine Adams Niemcy | 4,05 | Gabriela Mihalcea Rumunia | 4,05 |
skok w dal | Renata Nielsen Dania | 6,76 | Jelena Sinczukowa Rosja | 6,75 | Claudia Gerhardt Niemcy | 6,74 |
trójskok | Iwa Prandżewa Bułgaria | 14,54 | Šárka Kašpárková Czechy | 14,50 | Ólga Vasdéki Grecja | 14,30 |
pchnięcie kulą | Astrid Kumbernuss Niemcy | 19,79 | Irina Chudorożkina Rosja | 19,07 | Wałentyna Fediuszyna Ukraina | 18,90 |
pięciobój | Jelena Lebiedienko Rosja | 4685 | Urszula Włodarczyk Polska | 4597 | Irina Wostrikowa Rosja | 4545 |
Występy Polaków[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Objaśnienia skrótów[edytuj | edytuj kod]
- CR – rekord mistrzostw Europy
Bibliografia[edytuj | edytuj kod]
- 24th Indoor European Athletics Championships 1996 Stockholm Sweden. [dostęp 2012-06-14]. (ang.).