Портал:Географія — Вікіпедія

ГЕОГРАФІЧНИЙ ПОРТАЛ
Портал створено для зручної навігації масивом статей Вікіпедії про нашу планету, окремі її елементи, фізичні процеси в географічній оболонці, географічні науки, науковців, мандрівників і дослідників.

Над чим працюємо
Редактори
П:ГЕО

Про географію Тематичний тиждень
Географія (від дав.-гр. γεια — Земля і γραφειν — писати, описувати) — наука, що вивчає географічну оболонку Землі (епігеосферу), її просторову природну і соціально-економічну різноманітність, а також зв'язки між природним середовищем і діяльністю людини. Об'єктом вивчення географії слугують закони, закономірності розміщення і взаємодії компонентів географічного середовища, їхнє поєднання на різних рівнях. У межах географії виділяють природничі (фізико-географічні) і суспільні (соціально-економічні) географічні науки.
Стаття про українське село Вівся, що на Тернопільщині, обрана до вибраних статей проєкту.
У Вікіпедії завершується тиждень Чернівеччини 2024
Поспішайте долучитися до учасників!
Регіони Країни світу Україна
Австралія і Океанія
Антарктика
Арктика
Африка
Європа й Азія
Південна Америка
Північна Америка
Австралія · Австрія · Англія · Алжир · Бельгія · Білорусь · Болгарія · БіГ · Ботсвана · Бразилія · Бутан · Велика Британія · Габон · Гонконг · Греція · Грузія · Данія · Естонія · Єгипет · Ємен · Ізраїль · Індія · Іран · Ірландія · Іспанія · Італія · Канада · Каталонія · Китай · Кіпр · Корея · Латвія · Литва · Люксембург · Мальта · Молдова · Монголія · М'янма · Нідерланди · Намібія · Нігерія · Німеччина · Норвегія · ПАР · Польща · Португалія · Росія · Румунія · Словаччина · Словенія · США · Таїланд · Тайвань · Танзанія · Туреччина · Угорщина · Узбекистан · Україна · Фінляндія · Франція · Хорватія · Чехія · Чилі · Чорногорія · Швейцарія · Швеція · Шотландія · Шрі-Ланка · Японія
Буковина · Вінничина · Вінниця · Жмеринка · Волинь · Дніпровщина · Донеччина · Донецьк · Маріуполь · Житомирщина · Закарпаття · Мукачеве · Запоріжчина · Мелітополь · Івано-Франківщина · Київщина · Біла Церква · Київ · Крим · Євпаторія · Севастополь · Кропивниччина · Кропивницький · Львівщина · Львів · Дрогобич · Луганщина · Миколаївщина · Одещина · Одеса · Поділля · Полтавщина · Кременчук · Рівненщина · Сумщина · Суми · Глухів · Тернопільщина · Харківщина · Харків · Херсонщина · Хмельниччина · Черкащина · Черкаси · Чернігівщина
Вибрана стаття архів  ·  пропозиції Вибране зображення архів ·пропозиції
Озеро Ньяса з космосу Озеро Нья́са, Мала́ві (англ. Nyasa, Malawi; порт. Lago Niassa) — третє за площею і найпівденніше з озер Великої рифтової долини Східної Африки. Дев'яте за розміром і третє за глибиною (після Байкалу і Танганьїки) серед прісноводних водойм світу. Ньяса заповнює глибоку рифтову долину між державами Малаві, Мозамбік і Танзанія. Озеро містить 7 % світових запасів рідкої прісної води. Озеро живлять 14 повноводних річок, серед яких найважливіші Рухуху, Сонгве, Північна і Південна Рукуру, Двангва, Буа і Лілонгве. Єдиним зовнішнім стоком озера є річка Шире, яка витікає з озера на півдні. Озерна екосистема досить своєрідна й унікальна за кількістю різноманітних видів риб, більша частина з котрих — ендеміки. Мовою місцевого народу яо слово «ньяса» означає просто озеро.
Добра стаття архів  ·  пропозиції Вибрана карта архів ·пропозиції
Гайдамацький став Холо́дний Яр — реліктовий лісовий масив в Україні, який має історичне та природоохоронне значення. Урочище має площу 6804 га і розташоване на території двох адміністративних районів Черкаської області — Чигиринського та Кам'янського та двох лісництв Державного підприємства «Кам'янське лісове господарство» — Креселецького та Грушківського. Лісовий фонд урочища Холодний Яр представлений переважно високопродуктивними насадженнями штучного походження. За кількістю унікальних археологічних, історичних, наукових об'єктів, а їх тут налічується понад 150 найменувань, Холодний Яр займає перше місце в Україні. У лісовому масиві і на полях навколо нього скрізь розкидані кургани скіфської доби та пізніших епох. У Холодному Яру археологи знайшли сліди всіх археологічних культур, починаючи з трипільської рільничої культури, яка зародилася в лісостеповій зоні України за 5-4 тис. років до нової ери.

Карта міст Франції

Карта найбільших міст Франції
Вибраний список архів  ·  пропозиції Вид з космосу архів ·пропозиції
Райони УкраїниРайони України — адміністративно-територіальні одиниці другого порядку в Україні. Входять до складу автономної республіки, областей або міст державного значення. Міста обласного значення також можуть поділятися на райони в містах, які є адміністративними одиницями третього порядку. Звичайно до складу українських областей входять по 15—25 районів та із 3—10 міст обласного (або республіканського — в Автономній Республіці Крим) значення, які формально прирівнюються до районів. Найменше районів у Чернівецькій області (11), найбільше — у Вінницькій та Харківській областях (по 27).

Війдефіорден

Термальні джерела та згаслі вулкани Війдефіордена, Шпіцберген, 14 серпня 2005 року
Вибрана панорама архів  ·  пропозиції Бібліотека

Географічна бібліотека

Каталог наукової, навчальної та науково-популярної літератури з географічної тематики.
Чи знаєте Ви, що... Нові статті
Поїзд Кінця Світу
Поїзд Кінця Світу
Танзаніт
Танзаніт
Фукінг
Фукінг

Основні теми Категорії
Фізична
географія
Землезнавство · Геологія · Вулканологія · Геохронологія · Гідрогеологія · Історична геологія · Мінералогія · Палеонтологія · Петрографія · Сейсмологія · Стратиграфія · Тектоніка · Четвертинна геологія · Біогеографія · Зоогеографія · Фітогеографія · Берегознавство · Геоекологія · Геоморфологія · Геофізика · Геохімія · Гідрологія · Океанологія · Гідрологія суходолу · Болотознавство · Лімнологія · Потамологія · Гідрометеорологія · Гляціологія · Ґрунтознавство · Кліматологія · Ландшафтознавство · Палеогеографія
Суспільна
географія
Антропогеографія · Географія культури · Географія релігії · Геомаркетинг · Геоурбаністика · Демографія · Екологія людини · Економічна географія · Аграрна географія · Географія транспорту · Історична географія · Країнознавство · Медична географія · Політична географія · Регіоналістика · Соціальна географія · Рекреаційна географія · Географія туризму
Методи й інструменти Геодезія · Картографія · Атласи · Карти · Топографія · Топоніміка · Фотограмметрія · Космічне землезнавство · Геоінформатика · Геостатистика · Просторовий аналіз · Системний аналіз · Якісний аналіз · Енциклопедії · Дистанційне зондування Землі · Супутникова навігація · Геоінформаційні системи
Історія географії Доба великих географічних відкриттів · Географічні товариства · Географи · Мандрівники

Щоб побачити підкатегорії натисніть на ▻

Чим Ви можете допомогти Редагують зараз
Ви можете писати як власні статті, так і редагувати, доповнювати, покращувати статті, що вже існують. Завітайте на сторінку тематичних проєктів, оберіть цікаву тему над розбудовою якої вже працюють, долучайтесь до спільної праці з однодумцями. Або ж, якщо такий проєкт відсутній, створіть свій власний. Серед незавершених статей можете знайти такі, що потребують саме Вашої уваги і доробки.

Щоб створити нову статтю, наберіть потрібну назву географічного об'єкта, явища, терміна, про який бажаєте створити статтю, у панелі вводу «Пошук», що знаходиться нагорі сторінки ліворуч, і натисніть значок лупи, або просто натисніть клавішу «Enter» на клавіатурі. Система пошуку може динамічно запропоновувати Вам ряд статей, що починаються на ті самі літери, що ви їх уводите. Якщо стаття з такою назвою відсутня, можете створити її, перейшовши за червоним посиланням на сторінці пошуку, або подати запит на створення такої статті більш досвідченим користувачам.

Основні пропоновані напрямки роботи: розставляння і заповнення карток у статтях про географічні об'єкти (річки, озера, острови, гори). Список відсутніх, але запитуваних статей можна знайти на цій сторінці.

Автоматично згенерований список статей, пов'язаних з порталом «Географія», які редагуються на даний момент. Список призначений для комфорту патрулювання і не відображає вже відпатрульовані статті.

Сестринські проєкти і портали
Більше різноманітної допоміжної інформації про географію на сестринських проєктах фонду Вікімедіа:
Вікіновини   Вікісловник   Вікісховище   Вікіпедія   Вікіцитати   Вікікниги   Вікіджерела   Вікідані  
Wikinews Wiktionary Commons Wikipedia Wikiquote Wikibooks Wikisourse Wikidata
Wikinews Wiktionary Commons Wikipedia Wikiquote Wikibooks Wikisource Wikidata