Русское радио (Україна) — Вікіпедія

Русское Радио Україна
Русское Радио Україна
Русское Радио Україна
Країна Україна
Місто трансляції Київ
Територія Україна Україна
Гасло Всё будет хорошо (укр. Все буде добре)
Моваросійська
українська
Вперше в ефірі4 грудня 2001
Востаннє в ефірі27 лютого 2022
ФорматМузично-інформаційна
ВласникТАВР Медіа
АдресаКиїв, вул. Нагірна, 24/1 (2001—2009)
Київ, вул. Вікентія Хвойки, 15/15 (2009—2022)

Русское Радио Україна — колишня радіостанція в Україні. В минулому — філія російської радіостанції «Русское радио», згодом[коли?] представники радіостанції заявили про незалежність від російського власника. Музичний формат — популярні пісні здебільшого російською, іноді українською мовами. Почала мовлення 2 серпня 1995-го, в Україні — 4 грудня 2001-го. 2016 року в етері вперше з'явилися пісні українською. Припинила мовлення 27 лютого 2022 року, згодом була переформатована під Радіо Байрактар.

Закриття[ред. | ред. код]

27 лютого 2022 року радіохолдинг «ТАВР Медіа» оголосив про закриття і переформатування радіостанції «Русское радио Україна» через російське вторгнення в Україну та припинення дипломатичних відносин з Російською Федерацією. Також було закрито сайт радіостанції rusradio.ua і видалено сторінки радіостанції в соцмережах.

TAVR Media: «У перші ж дні після початку війни радіостанції групи TAVR Media приєднались до максимально ефективної ініціативи інформаційного марафону „Єдині новини“. Ми припинили трансляцію розважального та музичного контенту і стали в один стрій з телеканалами, доєднуючи до своїх ефірів єдиний державницький інформаційний контент. Ми всі єдині у відповідальності за правду, яку чує український народ!»[1].

7 березня 2022 року замість радіостанції «Русское Радио Україна» була запущена радіостанція «Радіо Байрактар», а 19 травня 2022 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення офіційно переоформила позивні[2].

Стосунки з Росією[ред. | ред. код]

Представники станції заявляли, що не мали «жодних господарських та юридичних стосунків з російською компанією Руская Медіа-група»[3]. На сайті радіостанції з 2016 по 2022 рік про стосунки з РФ було написано наступне:

«Русское Радио Україна» входить до групи радіостанцій «ТАВР МЕДІА», яка була заснована українськими громадянами на території України. Жодного стосунку до компанії «Русская Медиа Группа», яка знаходиться на території держави-агресора, наша радіостанція не має. Також жодних господарських та юридичних стосунків з «Русским Радио» у Москві ми не маємо, і будь-які дії, спрямовані на підтримку ними терористичної діяльності Росії на території України, різко засуджуємо

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. В Україні більше не звучатиме «Русское радио»
  2. «Русское радио» офіційно стало «Байрактаром»
  3. Города и частоты вещания — Русское Радио Україна. www.rusradio.ua (англ.). Архів оригіналу за 4 січня 2021. Процитовано 5 січня 2021.

Посилання[ред. | ред. код]