Інтерв'ю — Вікіпедія

Інтерв'ю́ (англ. interview) — бесіда або писмове надання інформації , вибудована за певним планом через безпосередній контакт інтерв'юера з респондентом з обов'язковою фіксацією відповідей. В соціології використовується як один з основних методів збору первинної соціологічної інформації. В журналістиці є самостійним жанром, що представляє суспільно вагому новину у вигляді відповідей особи на запитання журналіста.

Види інтерв'ю[ред. | ред. код]

Інтерв'ю в журналістиці[ред. | ред. код]

У журналістиці інтерв'ю використовується як метод збору інформації та як жанр. Інтерв'ю — призначена для опублікування в пресі, передачі по радіо, телебаченню розмова журналіста з політичним, громадським або яким-небудь іншим діячем[1]. Якщо сама бесіда, її хід, — не стали предметом відображення в тексті, а журналіст просто використав дані для публікації, говоримо про те, що журналіст користувався інтерв'ю як методом збору інформації. Якщо ж автор подав розмову у формі запитань та відповідей, то це жанр інтерв'ю[2]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, 1973. — Стор. 37.
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 20 грудня 2012. Процитовано 19 грудня 2012.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)

Посилання[ред. | ред. код]