Абрагам ван Діпенбек — Вікіпедія

Абрагам ван Діпенбек
нід. Abraham van Diepenbeeck

Народження 9 травня 1596(1596-05-09)[1][2]
Гертогенбос, Нідерланди
Смерть грудень 1675[3] (79 років)
  Антверпен, Брабант, Габсбурзькі Нідерланди[3][2]
Національність нідерландець
Країна Габсбурзькі Нідерланди
 Голландська республіка
Жанр живопис
Діяльність художник, glass painter, рисувальник, дизайнер, tapestry designer, grisaillist
Напрямок бароко
Вплив Пітер Пауль Рубенс
Вчитель Пітер Пауль Рубенс і Jan Roelofsz. van Diepenbeeckd
Член Антверпенська гільдія святого Луки[d]
Твори релігійний живопис, ескізи до килимів
Батько Jan Roelofsz. van Diepenbeeckd
Роботи в колекції Музей Бойманса - ван Бенінгена, Штедель, Художній інститут Чикаго, Національна галерея мистецтв, Національний музей Швеції, Музей мистецтва Метрополітен[4], Королівські музеї витончених мистецтв[5], Королівський музей витончених мистецтв, Музей витончених мистецтв, Музей Грунінгеd, M Leuvend, Музей Плантен-Моретуса, Галерея Уффіці, Noordbrabants Museumd, Museum Catharijneconventd, Bisschoppelijk Museum Haarlemd, Музей мистецтв Філадельфії, Ермітаж, Національний музей у Варшаві, Національна галерея Вірменії, Баварські державні колекції картинd, Державні художні зібрання Дрездена, Музей Фіцвільяма, Музей образотворчих мистецтв, Музей Фабра, Балтиморський музей мистецтв, Державна картинна галерея (Карлсруе), Страсбурзький музей образотворчого мистецтва, Стара пінакотека, Єльський центр британського мистецтваd, Schleißheim State Galleryd, Staatliches Museum Schwerind, Музей герцога Антона Ульріха, Villa Vauband, Національний музей Кардіффа, Королівський корнуольський музейd і Niedersächsisches Landesmuseum für Kunst und Kulturgeschichted

CMNS: Абрагам ван Діпенбек у Вікісховищі

Абрага́м ван Ді́пенбек (нід. Abraham van Diepenbeeck, 9 травня, 1596, Гертогенбос — 31 грудня, 1675, Антверпен) — фламандський художник доби бароко, помічник у великій майстерні Пітера Пауля Рубенса.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився у місті Гертогенбос в родині художника вітражиста Яна Рулофа ван Діпенбека. Перші художні навички здобув у майстерні батька і сам починав як художник по склу. Навіть коли перебрався житт до Антверпена, працював далі як художник по склу. До Антверпена Діпенбек перебрався у 1621 році. Серед його вітражів — «Сім справ милосердя» для антверпенського собору.

Серед перших значимих творів Діпенбека — участь в майстерні П. П. Рубенса у створенні серії картонів для аррасів у повний розмір «Уславлення Євхаристії». Серію килимів на релігійну тематику Рубенсу замовила тогочасна управителька Південних Нідерландів, іспанська принцеса Ізабелла.

Він недовго перебував у Італії, де перейшов на працю з олійними фарбами і став прибічником стилю бароко.

Недовга праця у Фонтенбло[ред. | ред. код]

1632 року Діпенбек з доручення голови майстерні П. П. Рубенса відбув до Франції, де створив копії зі стінописів королівського палацу Фонтенбло роботи Франческо Пріматіччо (1504—1570) та Ніколо дель Аббате (1509?-1571).

Праця в Лондоні[ред. | ред. код]

Деякий час він працював у Англії. Серед творів англійського періоду життя — портрети першого герцога Ньюкасла та його родини та малюнки до гравюр на теми верхової їзди. Книгу про верхову їзду створив герцог Ньюкасл, а Діпенбек забезпечив її малюнками, котрі перевели у гравюри.

Кар'єра в Антверпені[ред. | ред. код]

До Антверпена Діпенбек перебрався у 1621 році. Серед ранніх творів цього періоду — серія релігійних вітражів для церкви домініканців «Житиє апостола Павла». Тільки 1636 року він став громадянином Антверпена. До гільдії св. Луки його прийняли ще 1638 року, а 1641 року його обрали за декана гільдії.

Його художня манера мало відрізнялась від художньої манери Рубенса, але без віртуозності голови майстерні чи витонченості, прикметній роботам його сучасників, серед котрих Антоніс ван Дейк чи Томас Віллібортс Босхарт (1613—1654). Близькість образів роботи Діпенбека була така близька до декотрих робіт Рубенса, що їх приписували пензлю голови майстерні.

Спільно з усякими художниками створив декоративні твори.

Галерея обраних творів[ред. | ред. код]

Абрагам ван Діпенбек. «Христос перед Каяфою», ескіз.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]