Ахметелі Степан Георгійович — Вікіпедія

Ахметелі Степан Георгійович
груз. სტეფანე გიორგის ძე ახმეტელი
Народився 1877
Анаґа, муніципалітет Сігнагі, Кахеті, Грузія
Помер 1922
Діяльність військовослужбовець
Alma mater Тифліське військове училищеd
Учасник Перша світова війна і Громадянська війна в Росії
Військове звання генерал
Брати, сестри Ахметелашвілі Свімон Георгійович
Нагороди
орден Святого Георгія IV ступеня Орден Святого Володимира IV ступеня орден Святої Анни II ступеня з мечами орден Святого Станіслава II ступеня орден Святої Анни III ступеня з мечами і бантом орден Святої Анни IV ступеня

Степан Георгійович Ахметелі (груз. სტეფანე ახმეტელი, 1877, за іншими даними[1] 6 лютого 1869—1922) — грузинський військовик, генерал-майор (1918). Служив в армії Російської імперії, згодом в армії Грузинської Демократичної Республіки.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився в селі Анага в Кахетії у багатодітній родині протоієрея Георгія Ахметелашвілі (мав всього 9 братів та сестер).

Закінчив кадетський корпус та військове училище в Сумах. У російській армії був записаний як Ахметелов[1]

У 1887 році після здобуття загальної освіти приступив до службу. З 1895 після закінчення Тифліського військового училища проведений в підпоручники і призначений до Туркестанського 4-ого стрілецького полку. У 1899 році проведений в поручики, в 1903 в штабс-капітани, в 1907 в капітани.

Брав участь в російсько-японській війні, за що нагороджений орденом св. Володимира IV ступеня.

З 1914 року учасник Першої світової війни, підполковник, з 1915 року полковник Туркестанського 9-го стрілецького полку. З 1917 командир 6-го морського полку Окремої Чорноморської морської дивізії. 5 травня 1917 року за хоробрість нагороджений орденом святого Георгія 4-го ступеня.

У 1918 році після здобуття незалежності Грузії йому присвоєно звання генерал-майора. Командував корпусом, підрозділами Національної гвардії Тифліського гарнізону.

Під час вторгнення радянських військ до Грузії (1921) командував прикордонними військами. Після встановлення радянської влади в Грузії був заарештований разом із генералом Чавчавадзе та генералом Тавадзе і відправлений до Москви. Вбитий дорогою до Рязанської в'язниці; офіційна версія смерті — помер від тифу.

Нагороди[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Ахметелов Степан Георгиевич. Архів оригіналу за 27 березня 2019. Процитовано 10 листопада 2021.

Посилання[ред. | ред. код]