Балагура Тетяна Іванівна — Вікіпедія

Балагура Тетяна Іванівна
Ім'я при народженні Тетяна Іванівна Антонюк
Народилася 12 січня 1960(1960-01-12) (64 роки)
Полтава, Українська РСР, СРСР
Країна  СРСР
 Україна
Національність українка
Місце проживання Полтава
Діяльність педагог, вчителька
Alma mater Полтавський національний педагогічний університет імені Володимира Короленка (1981)
Нагороди

Тетяна Іванівна Балагура (нар. 12 січня 1960) — вчителька Полтавського міського ліцею № 1 імені І. П. Котляревського, Герой України.

Короткий життєпис[ред. | ред. код]

Народилася 12 січня 1960 року.

У 1977 році закінчила гімназію № 30 міста Полтави.

У 1981 році — філологічний факультет Полтавського державного педагогічного університету імені В. Г. Короленко, отримала диплом із відзнакою.

У 1980—2001 роках працювала вчителькою української мови та літератури навчально-виховного комплексу № 32 міста Полтави.

З 2001 року працювала вчителькою української мови та літератури в Полтавському міському багатопрофільному ліцеї № 1 імені І. П. Котляревського. У 2022 почала працювати в Науковому ліцеї № 3 Полтавської міської ради.

Творчий стиль[ред. | ред. код]

Творчий пошук, глибока ерудиція та працездатність — риси стилю роботи вчительки, яка досконало володіє фактичним матеріалом і методикою викладання предмета. Отримавши, крім філологічної, ще й музичну та образотворчу освіту, Т. І. Балагура сприяє всебічному розвитку своїх вихованців, намагається створити умови для повноцінного розвитку кожної юної особистості. Кожен її урок — це завжди унікальна творча лабораторія, в якій народжуються й оживають художні образи. Тетяна Іванівна впроваджує на уроках інтерактивні методи[джерело?] навчання. Систематично працює з обдарованими учнями, її вихованці займають призові місця на обласних та всеукраїнських олімпіадах, мовно-літературних конкурсах. Шестеро вихованців — переможці Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури і четверо — переможці Малої академії наук. Любов до предмета Тетяна Іванівна передає своїм учням, 26 з яких продовжили її шлях та вступили на українське відділення філологічного факультету, 5 — на факультет журналістики, понад 60 обрали професію учителя.

Нагороди[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Указ Президента України від 19 серпня 2009 року № 635/2009 «Про присвоєння Т. Балагурі звання Герой України»

Джерела[ред. | ред. код]