Березовий гай (Бобровиця, Чернігів) — Вікіпедія

Березовий гай
Берізки
Березовий гай влітку 2017 року
Відкрито 1961 рік
Колишні назви парк імені 60-річчя ВЛКСМ
Площа 11 і 2,34 га
Країна  Україна
Розташування Деснянський район (Чернігів)
Адреса вулиця Генерала Пухова

Березовий гай (інша назва Берізки) — районний лісопарк, розташований на території Деснянського району Чернігова . Площа — 11 га[1], 2,34 га[2]. Раніше мав назву парк імені 60-річчя ВЛКСМ[3][4].

Історія[ред. | ред. код]

«Парк імені 60-річчя Комсомолу» закладений у 1961 році.

У 2010 році існував проект реконструкції зеленої зони та створення тематичного парку «Комсомольський парк», присвяченого радянському періоду історії. Проект реконструкції не було здійснено.

Парк упорядкований для відпочинку городян (зона на схід від перехрестя вулиць Пухова та Доценка), після реконструкції на початку 2010-х років на замовлення Управління ЖКГ Чернігівської міськради.

2017 року, після конфлікту громадськості із місцевим забудовником щодо передачі частини площі під багатоповерхову забудову парку надано статус районного. Відповідний проект рішення ухвалили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради[5].

Опис[ред. | ред. код]

Розташований на північний схід від Бобровицького житлового масиву: на схід від перехрестя вулиць Доценка та Генерала Пухова. Розділений на дві частини (західна та східна) вулицею Кільцевою.

Є місцем відпочинку городян.

Транспорт: автобус № 24А — зуп. парк "Березовий гай" (на вул. Пухова), також за приблизно 300 м є зуп. вул.Пухова, де курсують автобуси № 24А, 27 та 30, а також тролейбуси 7, 7А та 8Т.

Природа[ред. | ред. код]

Зелені насадження гаю представлені переважно березою, але також є трохи кленів. Місцевість рівнинна, але розчленована балками.

Тут налічується 25 видів рослин, зокрема 8 місцевих видів. Асортимент майбутнього парку, як і інших паркових територій міста післявоєнного періоду, створювався силами Чернігівського ботанічного саду, радгоспу «Деснянський» та КП «Зеленбуд»[2] .

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Генеральний план розвитку м. Чернігова. Пояснювальна записка (том1). стр. 133 таблица 11.1
  2. а б УДК 581:712.27 ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ДЕНДРОФЛОРИ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ МІСТА ЧЕРНІГОВА Табл. 1.2. Картосхема основних територій і осередків природної та культивованої дендрофлори міста Чернігова
  3. Чернігівщина: Енциклопедичний довідник, К.: УРЕ і м. М. П. Бажана, 1990. — ЖОВТНЕВА ВУЛИЦЯ
  4. УДК 581:712.27 ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ДЕНДРОФЛОРИ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ МІСТА ЧЕРНІГОВА Рис. 1.1. Картосхема основних територій і осередків природної та культивованої дендрофлори міста Чернігова
  5. Про погодження створення районного парку. chernigiv-rada.gov.ua (укр.). Архів оригіналу за 6 лютого 2022. Процитовано 6 лютого 2022.

Розваги[ред. | ред. код]

У парку є дитячий майданчик, повітряні гірки та лабіринт. Також біля гаю є приватні бар і піцерія. Крім, того, є мангали, столи та лавки.

Взагалі установка парку доволі зручна.