Борис Михайло — Вікіпедія

Михайло Борис
 Хорунжий
Загальна інформація
Народження 30 жовтня 1920(1920-10-30)
с. Соб'ятин, Ярославський повіт, (тепер Польща Польща)
Смерть 24 серпня 1974(1974-08-24) (53 роки)
м. Сідней, Австралія Австралія
Громадянство  Українська держава (1941)
Псевдо «Жан», «Зіновій Грабик»
Військова служба
Приналежність  Українська держава (1941)
Вид ЗС  УПА ОУН
Війни / битви Друга Світова війна
Командування
Районовий провідник ОУН Ярославщини
Тереновий провідник ЗЧ ОУН в Австралії

Михайло Борис (Псевдо: «Жан», «Зіновій Грабик»; 30 жовтня 1920, с. Соб'ятин, Ярославський повіт, (тепер Польща) — 24 серпня 1974, м. Сідней, (Австралія) — районовий провідник ОУН Ярославщини, тереновий провідник ЗЧ ОУН в Австралії.

Життєпис[ред. | ред. код]

(м. Регенсбург, 3.03.1948). Зліва направо: Микола Фриз («Вернигора»)Петро Миколенко («Байда»), Михайло Озимко (“Залізняк”), Роман Боднар («Сагайдачний»), Михайло Борис («Жан»)Модест Ріпецький («Горислав»), Степан Ґоляш («Мар»)Михайло Дуда («Громенко»), Зиновій Соколюк (“Семенів”).

Народився 30 жовтня 1920 року у селі Соб'ятин Ярославського повіту в родині Марії і Григорія Борисів. Закінчив початкову в рідному селі.

У вересні 1939 року, після загарбання Польщі Німеччиною і СССР село опинилося в прикордонній смузі радянської частини й усі мешканці були примусово переселені у 1940 року в Бродівський повіт.

У 1944 році повернувся до рідного села та з Марією Ровенчук–«Іриною» організував підпілля в Ярославщині. Займає посаду районовий провідник в 2-­му районі (Ярославський) ІІ округи «Батурин» Закерзонського Краю ОУН.

Відійшов рейдом на Захід у серпні 1947 року в складі групи, до якої окрім нього входили: Богдан Гораєцький — «Плай», Семен Козелко — «Черемош», Осип Дикий — «Ярко» (майже повний районовий провід), та ще якийсь священик, який в дорозі згубився. Група щасливо прибули восени 1947 року до американської окупаційної зони Німеччини.

З Німеччини еміґрував до Австралії. Був одружений з австралійкою Френсіс Джерард (Frances Gerarde), виховали чотирьох дітей: Михайла, Марію, Марка і Юліяна.

Його спомин «Спогади з участи у збройному підпіллю ОУН-УПА» надрукований в книзі Богдана Гука "Молоді українці Михайла Бориса — «Жана».

Похований на цвинтарі Кемпс Крік (Kemps Creec) в місті Сідней, Австралія.

Посилання[ред. | ред. код]