Білл Гейдер — Вікіпедія

Білл Гейдер
Білл Гейдер (фото 2013 року)
Білл Гейдер (фото 2013 року)
Білл Гейдер (фото 2013 року)
Ім'я при народженні William Hader
Народився 7 червня 1978(1978-06-07) (45 років)
Талса
Громадянство США США
Релігія християнство
Діяльність актор, комедіант, продюсер та сценарист
Alma mater Scottsdale Community Colleged, Edison Preparatory Schoold і Нью-Йоркська кіноакадеміяd
Роки діяльності 1998 — дотепер
Дружина Меггі Кері (2006 — 2018, 3 дитини)
Провідні ролі Saturday Night Live, Суперперці, Мінлива хмарність, часом фрикадельки, В прольоті, Воно: Частина друга
IMDb ID nm0352778
Нагороди та премії

CMNS: Білл Гейдер у Вікісховищі

Вільям Томас «Білл» Гейдер молодший (часто під упливом рос. мови — Хейдер, англ. William Thomas "Bill" Hader Jr., нар. 7 червня, 1978) — американський актор, комедіант, продюсер та сценарист. Найбільш відомий завдяки своїй роботі в акторському складі телешоу «Суботнього вечора в прямому ефірі», американської комедійної програми наживо, та серіалу каналу «HBO» «Баррі» та через ролі у таких фільмах як «Суперперці», «В прольоті», «Прибулець Павло», «Грім у тропіках», «Парк культури і відпочинку», озвучення мультфільму «Мінлива хмарність, часом фрикадельки» та багатьох інших.

Раннє життя[ред. | ред. код]

Гейдер народився у Тулсі, Оклахома, США, де і виріс, у сім'ї Шері та Біла Гейдера.[1] У нього є дві сестри — Кеті та Кара.[1] Він навчався у початковій школі Патрік Генрі, пізніше у школі Едісон, після чого у підготовчій школі Касція Хол[2][3], потім — у The Art Institute of Phoenix та Scottsdale Community College, де також вчився Девід Спейд.[4][5]

Початкова кар'єра[ред. | ред. код]

Мрії Гейдера стати коміком привели до того, що він поїхав у Лос-Анджелес, де він приєднався до комедійної групи Second City, яка відома тим, що багато її учасників опинялися в телешоу «Суботнього вечора в прямому ефірі» (англ. Saturday Night Live) ще від 70-х років. Він виступав на сцені iO West у Лос-Анджелесі. Під час його роботи у групі він працював також асистентом при розробці DVD Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy та Collateral Damage, також при реаліті-шоу на каналі VH1 The Surreal Life.

Суботнього вечора в прямому ефірі[ред. | ред. код]

Білла Гейдера помітила Меган Маллаллі із серіалу Вілл і Грейс під час роботи з комедійною групою «Animals from the Future». Мулалі розповіла про нього головному продюсеру SNL Лорну Майклсу. 1 жовтня 2005 року він зробив свій дебют на сцені SNL, граючи психолога, який ділився своїми поглядами про аварійну посадку літака рейсу 292 авіалінії JetBlue Airways. Гейдер відомий своїми імпресіями на відомих людей, серед яких є Вінсент Прайс, Аль Пачіно, Рік Перрі, Джон Малкович, Джуліан Ассанж, Еліот Спітцер, та Чарлі Шин.

19 липня 2012 року було оголошено, що Білла Гейдера було номіновано на нагороду Еммі у номінації «Найкращий актор другого плану в комедійному телесеріалі» за його роботу на «Суботній вечір в прямому ефірі». Він став першим членом команди SNL чоловічої статі, який отримав номінацію після Едді Мерфі. У 2013 його було номіновано на ту ж саму категорію, що зробило його першим чоловічим актором з SNL, якого було номіновано двічі.

14 травня 2013 року Гейдер оголосив, що 38 сезон буде для нього останнім. 19 травня він разом із Фредом Армісеном покинули шоу під час останньої серії сезону.

Основні персонажі[ред. | ред. код]

  • Стефон, яскравий нью-йоркський кореспондент новин Weekend Update, рекомендації якого є переважно дивні нічні клуби, куди ходять особливо жахливі персонажі. Він закоханий у Сета Маєрса. Сценарист Джон Мулоні часто змінює жарти перед самим живим шоу, і тому багато жартів Гейдер мусить говорити, сам перед тим не прочитавши, що створює ще більший комедійний ефект, оскільки Гейдер не витримує і сміється з глядачами. Цей персонаж є одним з найбільш відомих персонажів у SNL, всі глядачі з нетерпінням чекають, коли під час новин рекомендації буде їм давати Стефон. У останній серії 38 сезон Стефон та Сет одружуються.
  • Зазвичай ведучий різних телевізійних програм
  • Вінні Ведечі, італійський ведучий ток-шоу, який курить сигарету за сигаретою, ображає своїх працівників (Фред Армісен і Вілл Форте, якого пізніше замінив Пол Брітен), має сина (Боббі Мойнахан), і трошки говорить англійською мовою, попри те, що його гості (яких грають ведучі шоу того тижня) говорять лише англійською.
  • Прибулець Грег, спів-ведучий спортивного ток-шоу, який виглядає як прибулець, попри те, що його спів-ведучий Ренді Дюкс (Кенан Томпсон) завжди заперечує цей факт
  • Нітро, у коротих відео SNL Digital Short Laser Cats
  • Один з чотирьох чоловіків (інші — Вілл Форте, якого пізніше замінив Енді Семберг, Джейсон Судейкіс і ведучий програми того тижня), які розказують божевільні речі про себе та своє життя під час того, як співають якусь пісню.
  • Ліндсей Бакінгем з скетчу «What's Up with That?»
  • Половина «Два геї з Нью-Джерсі». Єдиний, чиє ім'я відоме — Тоні ДіНато
  • DJ Frontal Assault у скетчі Deep House Dish
  • Денні, чоловік з мутантом Куато (Енді Семберг) у своєму животі
  • Містер Трігс, батько страшної, антисоціальної дівчини Стейсі (Крістен Віг)
  • Джеррі, бізнесмен, який працює з Карлом (Вілл Форте). Обидва часто п'яні і ображають своїх співробітників
  • Один з «зляканих» хлопців, трьох хлопців, якій часто порушують закон (разом із Енді Сембергом та Боббі Мойнаханом), яких навчають в'язень Лорензо Макінтош (Кенан Томпсон) та ведучий того тижня
  • Двейн Фогелчек, брат у сім'ї, де постійно цілуються (батьків грають Крістен Віг та Фред Армісен)
  • Бреді Транк, спів-ведучий Крістен Віг у програмі «Hollywood Dish»
  • Герб Вельш, старезний репортер з місця пригоди, який завжди б'є людей, у яких бере інтерв'ю, мікрофоном.
  • Один з роботів «Брати Мерівіл» (разом з Тараном Кілламом та Джимом Керрі або Джастіном Тімберлейком)
  • Леонард, асистент у програмі, продюсером якого є Роджер Браш (Фред Армісен)
  • Лайл Раунд, ведучий шоу 1960-х років «Secret Word». Його часто дратують зірки, які беруть участь у програмі, особливо Мінді Грейсон (Крістен Віг)
  • Вінс Блайт, ведучий шоу «What's That Name?» У серії, де ведучим був Алек Болдвін, а музичним гостем — Radiohead, Блайт був ведучим шоу «Who's On Top?», а у серії з ведучим Анною Фаріс (музичний гість — Drake) — «What's Wrong With Tanya?»

Пародії[ред. | ред. код]

Білл Гейдер сказав, що він робив пародії на своїх вчителів, коли він навчався у школі, але ніколи не пробував робити пародї на відомих людей, поки не вирішив піти на прослуховування до «Суботнього вечора в прямому ефірі».[6] Його пародія на Аль Пачіно була основана на промові актора під час нагород Emmy за міні-серіал Ангели в Америці. Пародія на Вінсента Прайса походить від фільмів з ним зі серії Едгара Аллан По.

Інші його пародії з «Суботнього вечора в прямому ефірі» це: колишній губернатор Еліот Спітцер, гітарист Ліндсей Бакінгем з групи Fleetwood Mac, Майкл «Ситуація» Сорентіно з реаліті-шоу каналу MTV Jersey Shore, фронтмен групи Pearl Jam Едді Веддер, Дейв Метьюс, Джон Бейнер, Бен Манкіевич, Джон Меєр, Конан О'Браян, Алан Альда, Мехмед Оз, Рік Перрі, Чарлі Шин, політтехнолог Джеймс Карвіл, Клінт Іствуд та Тім Бертон.

Гейдер також відомий через свою моторошню пародію на ведучого програми каналу NBC Dateline Кіта Моррісона. Гейдер пародіює його стиль репортажів, особливо факт, що Моррісон часто видається занадто зацікавленим у злочинах, які він описує, задає страшні та безглузді питання. Після того, як Гейдер дізнався, що Моррісон працює у тому ж будинку, де відбувається «Суботній вечір…», він зізнався, що боїться зустріти Моррісона у ліфті.

У грудні 2010 він зіграв Джуліана Ассанжа, засновника WikiLeaks, який перериває ефір з британської в'язниці.

Ролі у фільмах[ред. | ред. код]

Гейдер вперше з'явився на широких екранах разом з Овеном Вілсоном та Меттом Діллоном у Він, я і його друзі. Після того він грав у також фільмах як Трішки вагітна, разом з Кетрін Гейґл, Хот Род (разом з [Енді Сембергом з SNL), Брати Соломон і у Суперперці, де він зіграв офіцера Слатера. Ця роль зробила його відомим публіці і після неї він з'явився у такох популярних програмах як Total Request Live, The Tonight Show і MTV Video Music Awards.

Гейдер появився ще у двох проектах Джуда Епатоу — У прольоті та Ананасовий експрес (разом з Сетом Рогеном). Він також появився у Грім у тропіках, де також грали Бен Стіллер, Джек Блек, Роберт Дауні (молодший), Меттью Макконехі, Брендон Ті Джексон, Стів Куган, Джей Барушель, Том Круз та Нік Нолте.

Він також грав у фільмі режисера Грега Моттола Парк культури і відпочинку. Гейдер також зіграв у іншому фільмі Моттоли Прибулець Павло.

Він також зробив декілька короткометражних фільмів, включаючи Back in the Day, Sounds Good to Me: Remastering the Sting та The Jeannie Tate Show [Архівовано 26 травня 2012 у Wayback Machine.] разом із сценаристом SNL Ліз Качовські та своєю дружиною Меггі Кері.

Він також мав невеличку роль у фільмі Джека Блека та Майкла Сери Початок часів.

Він також озвучив головного героя Флінта Локвуда у мультфільмі Мінлива хмарність, часом фрикадельки, який був добре сприйнятий критиками.[7] у фільмі 2009 року від Sony Pictures Animation Мінлива хмарність, часом фрикадельки. Він також озвучив газель у мультфільмі Льодовиковий період 3: Ера динозаврів.

Гейдер також зіграв у фільмі Ніч у музеї 2 як генерал Джордж Армстронг Кастер.

Він також озвучив фільм Скотт Пілігрим проти всіх. Він зіграв Голос, безтілесний голос, який з'являвся у деяких частинах фільму, особливо під час сцен битви.

Гейдер також написав фільм, продюсером якого має стати Джуд Епатоу[8], у якому він і зіграє, якщо той погодиться.[9]

У квітні 2009 року Гейдер був у списку журналу Vanity Fair «Нові Легенди Комедії».[10]

У фільмі Люди в Чорному 3 Гейдер зіграв Енді Ворхола, американського митця, який також у фільмі був відомий як Агент W.

Інша робота[ред. | ред. код]

Хедер був консультантом під час 12 сезону Південного парку. Він також був продюсером 13 сезону, прем'єра якого відбулася 11 березня 2009 року.[11] Гейдер був серед продюсерів, які виграли Еммі за найкращий мультсеріал. Він також коментував South Park: Bigger, Longer and Uncut та появився у документальному фільмі про продукцію серії Південного парку каналу Comedy Central «South Park: 6 Days to Air».

Гейдер виграв нагороду Пібоді (англ. Peabody Award) за участь у політичній сатирі 2008 року «Суботнього вечора в прямому ефірі».

Гейдер також озвучив різних персонажів другого сезону Xavier: Renegade Angel на Adult Swim.

Він та Сет Майерс, з яким Білл Гейдер працює на SNL, написали маленьку історію про Людину-павука «Spider-Man: The Short Halloween», назва якої посилається на історію іншого коміксу «The Long Halloween» з історії про Бетмена. Цю історію проілюстрував Кевін Магваєр і вона вийшла 29 березня 2009 року, і була позитивно оцінена критиками.

Джейсон Паблік на своєму блозі оголосив, що Гейдер буде новим голосом Професора Імпосібл четвертого сезону The Venture Brothers, якого раніше озвучував Стівен Кольбер.

У грі Grand Theft Auto IV він грав Вілсона Тейлора Сіньора.

Гейдер також появився на Tim and Eric Awesome Show, де він пародіював Джеймса Квола у серії «Джаз».

У червні 2008 року Гейдер зіграв, перед тим написавши, у інтернет серіалі The Line Crackle.[12]

Він також озвучив аудіокнигу Сари Вовел The Wordy Shipmates.

Він також озвучив стручка у Aqua Teen Hunger Force у серії «IAMAPOD», а також Гітлера у серії «Der Inflatable Fuhrer.»

Гейдер грав Кевіна, спів-пілота Метта Деймона у серії 30 потрясінь, яка відбувалась наживо 14 жовтня 2010 року.

Гейдер також був ведучим сезон 2011 року Essentials, Jr. на Turner Classic Movies.

Гейдер грає колишнього хлопця головної героїні у телесеріалі The Mindy Project.

Особисте життя[ред. | ред. код]

У 2006 році Гейдер одружився з режисеркою і сценаристкою Меггі Керрі.[13] У пари троє дітей — Ханна, Харпер та Хейлі. Гейдер разом із Сетом Майерсом часто відвідують різні виставки коміксів. Він та Крістен Віг не тільки часто разом виступали в одних скетчах, але й грали разом у багатьох фільмах. Після того як Віг залишила «Суботній вечір в прямому ефірі», багато скетчів Гейдера було знято з ефіру. У листопаді 2017 року пара оголосила про розлучення[14], яке офіційно оформили в 2018 році[15].

У 2019—2020 рр. зустрічався з акторкою Рейчел Білсон[16][17], колегою по фільму «З ким переспати?!!».

Наприкінці 2020 або на початку 2021 року почав зустрічатися з акторкою Анною Кендрік[18][19].

Фільмографія[ред. | ред. код]

Фільми[ред. | ред. код]

Рік Назва Роль Додатково
1998 Cube Jacked City Сержант Продукція J.J. Kocholek
1999 Cube Jacked City:2 Сержант Продукція J.J. Kocholek
2004 Sounds Good to Me: Remastering the Sting Батько Короткометражний фільм
2006 Він, я і його друзі Марк
2006 Чарівна пригода Солдат Сем Голос
2007 Трішки вагітна Брент
2007 Хот Род Dave
2007 Суперперці Офіцер Слейтер
2007 Брати Соломон Велосипедист
2007 Фіолетові фіалки Фанат у книжковому магазині Камео, не зазначений у титрах
2008 В прольоті Браян Бреттер
2008 Ананасовий експрес Рядовий Грег Б. Міллер
2008 Грім у тропіках Роб Слолом
2009 Парк культури і відпочинку Боббі Gotham Award — номінація за найкращий ансамбль у фільмі
2009 Ніч у музеї 2 Джордж Армстронг Кастер
2009 Початок часів Шаман
2009 Льодовиковий період 3: Ера динозаврів Газель Голос
2009 Мінлива хмарність, часом фрикадельки Флінт Локвуд Голос
2010 Скотт Пілігрим проти всіх Нарратор Голос
2011 Прибулець Павло Агент Хагард
2011 Правдива Історія Червоної шапочки 2 Гензель Голос
2012 Люди в чорному 3 Енді Воргол/Агент W
2012 Кохання по дорослому Чоловік в магазині Не зазначений у титрах
2013 Втеча з планети Земля Нарратор Голос, не зазначений у титрах
2013 Університет монстрів Суддя / Слимак Голос
2013 Стартрек: Відплата Додаткові голоси
2013 Турбо Гай Ганьє Голос
2013 З ким переспати?!! Віллі
2013 Зникнення Елеонор Рігзбі
2013 Мінлива хмарність, часом фрикадельки 2 Флінт Локвуд Голос
2013 Вона Друг 2 у чаті Голос
2014 The Skeleton Twins Міло
2014 Мачо і ботан 2 Ворог у школі кулінарії Не зазначений у титрах
2014 They Came Together Кайл
2015 Думками навиворіт Страх Голос
2015 Дівчина без комплексів Аарон Конерс
2015 Maggie's Plan Тоні
2016 Повний розковбас Гуакамоле Голос
2016 Angry Birds у кіно Леонард Бруднобород Голос
2016 Великий дружній велетень Кровопопивач Голос
2017 Могутні рейнджери Альфа-5 Голос
2018 Ральф-руйнівник 2: Інтернетрі[20] Аксел (голос) Голос, не зазначений у титрах
2019 Angry Birds у кіно 2 Леонард Бруднобород Голос
2019 Воно: Частина друга Річі Тозієр
2019 Ноель Нік Крінлг
2021 Родина Аддамсів 2 Сайрус Голос

Телебачення[ред. | ред. код]

Рік Назва Роль Додатково
2005-2013 Суботнього вечора в прямому ефірі Різне Також сценарист
Номінований — Найкращий актор другого плану в комедійному телесеріалі премії Еммі (2012—2013; 2013—2014)
2006 Late Night with Conan O'Brien Нарратор
Вінсент Прайс
Голос
Серія: The Skeleton Show
2008-2012 Saturday Night Live Weekend Update Thursday Різне Також сценарист
2008-до сьогодні Південний парк Різне Голос
також продюсер та сценарист
Нагорода Еммі за Найкращий мультсеріал за серію «Margaritaville» (2009)
Номінований — Нагорода Еммі за Найкращий мультсеріал за "Crack Baby Athletic Association (2011)
2008 Human Giant Малий Кевін
Сам себе
4 серії
Tim and Eric Awesome Show Джеймс Кваль Серія: Джаз
2009 Xavier: Renegade Angel Павлов
Священник
Голос
2 серії
2009-2010 Aqua Teen Hunger Force Der Inflatable Hitler
The Pod
Голос
2 серії
2010 Ugly Americans Вільям Дайер Голос
Серія: An American Werewolf in America
Freaknik: The Musical Тад Голос
Телевізійний фільм
30 потрясінь Кевін Серія: Live Show
2010-2013 The Venture Bros. Різне Голос
7 серій
2011 Funny or Die Presents Тренер 4 серії
Сегмент: Lady Refs
2012 Бургери Боба Майкі Voice
4 серії
NTSF: SD: SUV:: Тед МакМілрті Серія: Comic-Con-Flict
The Secret Policeman's Ball 2012 Джуліан Ассанж
2012-2013 The Mindy Project Том 4 серії
2013 Портландія Бірдман Серія: Blackout
Сімпсони Слава Голос
Серія: The Fabulous Faker Boy
Офіс Сам себе Серія: Finale
Clear History Регс Телевізійний фільм
Drunk History Джон Пембертон Серія: Atlanta
2013-до сьогодні The Awesomes Доктор Джузепе Малоччо Голос
2014 Суботнього вечора в прямому ефірі Ведучий Номінований — Найкращий запрошений актор в комедійному телесеріалі премії Еммі
Randy Cunningham: 9th Grade Ninja Вупі 2 (голос) Серія: «Whoopee 2: The Wrath of Whoopee 2»
2015 Man Seeking Woman Адольф Гітлер Серія: «Lizard»
Inside Amy Schumer Кліфлей Беннет, Даг Серія: «I'm Sorry»
Documentary Now! Різне Також продюсер, сценарист та шоуранер
2018 Баррі Баррі Також продюсер, сценарист, режисер та шоуранер

Інше[ред. | ред. код]

Рік Назва Роль Додатково
2008 Grand Theft Auto IV Wilson Taylor Sr. Непідтверджено
Голос
2009 Night at the Museum: Battle of the Smithsonian Джордж Армстронг Кастер Голос
2014 South Park: The Stick of Truth Голос

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Smith, Michael (18 вересня 2009). Hader about to be a proud papa. Tulsa World. Архів оригіналу за 14 жовтня 2012. Процитовано 15 листопада 2010.
  2. Michael Smith, "Super Glad: Native Tulsan Bill Hader moves from ‘SNL’ success to big-budget film roles, " Tulsa World, August 17, 2007.
  3. Michael Smith, «Talking about Tulsa days: Bill Hader finally found a vocation in comedy», Tulsa World, April 3, 2009.
  4. Gene Triplett, "Funny things about Bill Hader: Growing up in Tulsa as ‘movie nerd' gave comic actor material, " [Архівовано 26 серпня 2009 у Wayback Machine.] The Oklahoman, August 17, 2007.
  5. Bill Hader and the Cast of “Barry” Take Over - Lights Out with David Spade. YouTube. Comedy Central. 19 серпня 2019. Процитовано 30 травня 2021.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
  6. «Bill Hader does interview with BHO!» [Архівовано 9 жовтня 2011 у Wayback Machine.]. Retrieved October 14, 2007.
  7. Cloudy With a Chance of Meatballs Movie Reviews, Pictures — Rotten Tomatoes. Архів оригіналу за 22 червня 2012. Процитовано 25 травня 2012.
  8. Bill Hader talks Judd Apatow slasher film[недоступне посилання з 01.01.2011]
  9. SLASHER NIGHT LIVE: Bill Hader talks Apatow Slasher!. Архів оригіналу за 14 січня 2010. Процитовано 25 травня 2012.
  10. «Laughing Matter: Comedy's New Legends» [Архівовано 15 січня 2012 у Wayback Machine.] Vanity Fair, April, 2009.
  11. «The Hot Seat: Bill Hader» [Архівовано 27 червня 2009 у Wayback Machine.] Time Out New York, Accessed May 14th, 2009.
  12. Bill Hader Video! "The Line" Episode 1. Bill Hader Online. 22 липня 2008. Архів оригіналу за 29 жовтня 2012. Процитовано 27 лютого 2009.
  13. Cristina Everett (12 жовтня 2009). 'Saturday Night Live' star Bill Hader and wife Maggie Carey welcome daughter, Hannah Kathryn. Daily News. Архів оригіналу за 11 березня 2012. Процитовано 28 січня 2012.
  14. Corriston, Michele; November 17, Julie Jordan; Am, 2017 11:56. Saturday Night Live's Bill Hader and Wife Maggie Carey Are Divorcing. PEOPLE.com (англ.). Процитовано 8 червня 2022.
  15. March 05, Natalie Stone; Pm, 2018 04:22. Bill Hader Reaches Divorce Settlement with Ex-Wife Maggie Carey. PEOPLE.com (англ.). Процитовано 8 червня 2022.
  16. Arnold, Amanda (5 січня 2020). Now This Is an Unexpected Couple. The Cut (en-us) . Процитовано 8 червня 2022.
  17. Ramirez, Christina Dugan; July 10, Natalie Stone; Pm, 2020 07:20. Bill Hader and Rachel Bilson Split 6 Months After Going Public. PEOPLE.com (англ.). Процитовано 8 червня 2022.
  18. Brody, Lanae; January 20, Benjamin VanHoose; Pm, 2022 03:19. Anna Kendrick and Bill Hader Have Been 'Quietly' Dating for Over a Year: 'She's Really Happy'. PEOPLE.com (англ.). Процитовано 8 червня 2022.
  19. Why Bill Hader Won't Talk About Relationship With Anna Kendrick. www.yahoo.com (амер.). Процитовано 8 червня 2022.
  20. Peter DeBruge (13 червня 2019). Film Review: 'Toy Story 4'. Variety. Архів оригіналу за 13 червня 2019. Процитовано 14 червня 2019.

Посилання[ред. | ред. код]