Великий Хорасан — Вікіпедія

Великий Хорасан
Континент Азія
Країна  Аббасидський халіфат
На заміну Парфія
Мапа розташування
Мапа
CMNS: Великий Хорасан у Вікісховищі

Координати: 36° пн. ш. 62° сх. д. / 36° пн. ш. 62° сх. д. / 36; 62

Трансоксанія, Хорезм і Хорасан

Вели́кий Хораса́н або Хораса́н (пехл. xwarāsān‎, перс. خراسانḪurāsān — «земля, де сходить сонце»; listen) — історично-географічна область, що охоплювала територію північно-східного Ірану, північно-західного Афганістану, півдня Туркменістану й Узбекистану[1]. Епітет Великий додають для того, щоб відрізнити історичний Хорасан від однойменної провінції Ірану, яка теж уже не існує, поділена на три дрібніші Хорасани.

У вужчому сенсі, Хорасан включав у себе міста Нішапур, Тус, Балх, Герат, Мерв, Самарканд і Бухару. У ширшому сенсі до Хорасану належала вся Трансоксанія і Согдіана.

У середньовіччі Хорасан (Північно-Східний Іран) був головним осередком видобутку бірюзи, де розроблялося найбагатше Нішапурське родовище найкращої у світі бірюзи. Перські бірюзові рудники пов'язані з пасмом гір, що простяглася з заходу на схід між містами Котшан і Нішапур.

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Pierre Oberling in Encyclopaedia Iranica, Artikel Khorasan [Архівовано 13 травня 2009 у Wayback Machine.] — Ethnically speaking, the population of Khorasan is extremely varied. It consists principally of Persians, Arabs, Turks, Kurds, Mongols, Baluch, and smaller groups of Jews, Gypsies, and Lors.

Джерела[ред. | ред. код]