Вернер ван ден Волкерт — Вікіпедія

Вернер ван ден Волкерт
нід. Werner van den Valckert

Народження 1580(1580)
Нідерланди
Смерть 1647(1647)
  Нідерланди
Національність нідерландець
Країна Нідерланди Нідерланди
Релігія кальвінізм[1]
Жанр портрети, побутовий жанр, міфологічна композиція
Діяльність художник, гравер, поет, майстер офорту, рисувальник, письменник, ксилограф, pottery painter
Напрямок бароко
Вчитель Гендрік Гольціус[1]
Член Confrerie Picturad і Q53094033?
Твори Portrait of a Goldsmith, Probably Bartholomeus Jansz van Assendelftd, Four Regents and the ‘House Father’ of the Amsterdam Lepers’ Asylumd і Three Regentesses and the ‘House Mother’ of the Amsterdam Lepers’ Asylumd
Роботи в колекції Музей Бойманса - ван Бенінгена, Музей Прадо, Національний музей Швеції, Aartsbisschoppelijk Museumd, Баварські державні колекції картинd, Ермітаж, Бостонський музей образотворчих мистецтв, Speed Art Museumd, Рейксмузей, Амстердамський музейd, Museum Catharijneconventd, Державний музей мистецтв і Берлінська картинна галерея

CMNS: Вернер ван ден Волкерт у Вікісховищі

Вернер ван ден Волкерт (нід. Werner van den Valckert бл. 1580 — після 1635) — північнонідерландський ( голландський ) художник і графік першої половини XVII ст.

Маловідома біографія[ред. | ред. код]

Точної дати народження художника невідомо. Враховуючи, що близько 1605 року він був прийнятий у Гільдію св. Луки по досягненню 20–25 років, рік його народження розміщають у 1580 або у 1585 р[2].

У період 1600–1613 рр. він працював у місті Гаага[2]. Можливо, там юнак зі здібностями опановував художнє ремесло.

Збережені твори художника свідчать як про непогану освіту, так і про не пегані здібності. Він брався за релігійний живопис, розробляв вигаданий портрет троньє, сам виробився у непоганого портретиста-реаліста, не схильного ідеалізувати чи прикрашати портретованих.

У період 1614–1627 рр. Вернер ван ден Волкерт працював у місті Амстердам[2]. Про обдарованого майстра знали не тільки в столиці Північних провінцій, а й королі Данії. Відомо, що він декілька разів виконував завданя данського короля, а його картини прикрашали королівські палаци.

В останній період життя він працював у місті Делфт.

Точної дати смерті художника не збережено. Зазвичай позначають, що він помер після 1635 року і не пізніше 1647.

Про обдарованого художника згадував історіограф Арнольд Гаубракен.

Художня манера і барокові впливи[ред. | ред. код]

Невідомо, чи був він коли-небуть у Італії. Збережені картини свідчать про його знайомство з арсеналом барокових алегорій та базовими знаннями міфології (парні картини «Амфітріта» та «Нептун», вигаданий портрет імператора Калігули.) Він міг бачити стінописи з міфологічними персонажами та орнаментами. Відомо, що він працював як художник-декоратор інтер'єрів. Але арсенал барокових образів він міг засвоїти і з гравюр або з вивчення картин барокових майстрів Фландрії та Італії. Але його барокові композиції не копіювали ні твори нідерландських маньєристів, ні твори учнів Рубенса. Він належить до першої генерації голландських майстрів, що мали впливи живопису бароко, як то було з творами Матіаса Стомера, Яна Лівенса чи молодого Рембрандта.

Якщо Матіас Стомер орієнтувався на знахідки караваджистів, а Ян Лівенс на манеру художників Венеції, то Вернер ван ден Волкерт йшов самостійним шляхом, не копіюючи караваджистів.

Обрані твори (перелік)[ред. | ред. код]

  • пандан («Амфітріта» та «Нептун»)
  • « Харон »
  • «Портет невідомого з каблучкою », 1617
  • « Римський імператор Калігула» (Вигаданий портрет троньє)
  • «Чоловік розкурює люльку »
  • « Приведіть до мене дітей» (композиція з Іісусом і дітьми)
  • « Чотири регенти амстердамського будинку для хворих проказою », 1624
  • « Чотири регентши амстердамського будинку для хворих проказою », 1624

Обрані твори (галерея)[ред. | ред. код]

Вернер ван ден Волкерт. «Чотири регенти амстердамського будинку для хворих на проказу», 1624 р., Державний музей (Амстердам).

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Вернер ван ден Волкерт

Джерела[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]