Вторгнення: Битва за рай — Вікіпедія

Вторгнення: Битва за рай
англ. Tomorrow, When the War Began
Жанр фільм-трилер, бойовик[1][2][…], драматичний фільм і екранізація роману[d]
Режисер Стюарт Біттіd[1][4][…]
Сценарист Стюарт Біттіd[4] і John Marsdend
На основі Tomorrow, When the War Begand
У головних
ролях
Caitlin Staseyd[4][5][…], Rachel Hurd-Woodd[4][5][…], Lincoln Lewisd[4][5][…], Deniz Akdenizd[5][3], Фібі Тонкін[4][5][3], Ashleigh Cummingsd[4][5][3], Колін Фрілз[4][5][3], Olivia Pigeotd, Don Halbertd, Masa Yamaguchid, Andrew Ryand і Andy Minh Trieud
Композитор Джонні Клаймекd і Reinhold Heild
Дистриб'ютор Paramount Pictures і Netflix
Тривалість 100 хв.
Мова англійська
Країна Австралія Австралія
Рік 2010
IMDb ID 1456941
twtwb.com
CMNS: Вторгнення: Битва за рай у Вікісховищі

«Вторгнення: Битва за рай» (англ. Tomorrow, When the War Began дослівно — «Завтра, коли почалася війна») — австралійський пригодницький фільм 2010 року, знятий режисером Стюартом Бітті за власним сценарієм, заснованому на однойменному романі Джона Марсдена[en]. Історія розповідається від особи сімнадцятирічної дівчини на ім'я Еллі Лінтон — однієї з сімох підлітків, що ведуть партизанську війну проти якоїсь іноземної держави, війська якої вторглися до вигаданого їх рідного міста Уїрроуі в Австралії.

Фільмування розпочалося у вересні 2009[6][7][8]. Основні зйомки почалися 28 вересня 2009 року і закінчилися 6 листопада 2009. Зйомки велися в Хантер Рідж[en] і Блакитних горах у Новому Південному Уельсі .

31 березня 2010 року було випущено трейлер фільму. Фільм вийшов в Австралії і Новій Зеландії 2 вересня 2010 і 8 квітня 2010 року у Великій Британії[9][10] . В Україні та країнах СНД прем'єра відбулася 24 лютого 2011 року.

Фільм демонструвався 25 січня 2020 року на телеканалі «2+2».

Сюжет[ред. | ред. код]

Фільм починається з відеозапису Еллі. Вона знімає себе на камеру, щоб розповісти їх історію, і пропонує все розповісти спочатку.

Учениця старшої школи Еллі (Кейтлін Стейсі) відправляється в поїздку на природу зі своїми шістьома друзями: близькою подругою дитинства Коррі (Рейчел Херд-Вуд), її хлопцем Кевіном, найближчим сусідом Еллі Гомером, давнім знайомим із середньої школи Лі, подругами Робін і Фі. Заїхавши на «Лендровері» батьків Еллі в гори, далі вони подорожують пішки до віддаленої гірської долини, відомої як Пекло.

Під час їх першої ночівлі в лісі Еллі прокидається і бачить в небі безліч військових літаків. Після повернення в місто група знаходить свої будинки залишеними, а собаку Еллі мертвою. Інтернет і телебачення відключені, радіо і телефони мовчать. З пагорба поблизу будинку Робін хлопці бачать, що єдині електричні вогні в місті горять в лікарні і на площі. Еллі, Коррі і Кевін йдуть на розвідку і виявляють, що всі жителі міста зігнані на площу, оточену колючим дротом і сторожовими вишками з прожекторами. Вони бачать людину, яку агресивний солдат вбиває пострілом у голову, і в жаху тікають, будучи захопленими прожектором. Кевін біжить першим, кинувши дівчат напризволяще. Вони біжать, їх переслідують солдати на задньому дворі будинку. Еллі підпалює і підриває паливний бак бензинової газонокосарки, убивши переслідувачів. Одним з цих солдатів виявилася дівчина-азіатка, приблизно ровесниця Еллі. Та бере її автомат і йде з Кевіном і Коррі.

Після повернення в будинок Коррі вони виявляють, що Лі та Робін десь поділися. Еллі та Коррі бачать австралійський реактивний винищувач F / A-18, який збивають чужі літаки. Поки група збирається всередині, щоб спланувати своє повернення в Пекло, ворожий вертоліт ретельно оглядає їх будинок. Пса Кевіна мало не вбивають, солдат у вертольоті бачить Гомера. Гомер стріляє з автомата і розбиває фару вертольота. Вертоліт летить, позначивши будинок вогнями. Хлопцям ледь вдається врятуватися, коли скинута з літака бомба розносить будинок.

Цієї ж ночі Еллі та Гомер непомітно йдуть назад в місто і знаходять Робін у своєму будинку. Лі був поранений в ногу, його оглядає лікар Клементс (Колін Фрілс), місцевий дантист, який повідомляє їм, що сили, які вторглися, переїжджають на своїх транспортних засобах і перевозять обладнання з судів, пришвартованих в затоці Коблерс, по мосту Уїрроуі Брідж. Після короткої перестрілки з патрулем і втечі на сміттєвозі від ворожих баггі Робін, Гомер, Лі та Еллі обговорюють в будинку Коррі, як їм діяти далі. Вони вирішують повернутися в Пекло.

По дорозі вони зупиняються у випадковому будинку і зустрічають свого шкільного товариша Кріса, який сильно обкурений і гадки не має, що почалася війна. Кріс приєднується до групи. Вони повертаються в Пекло з планами використовувати долину як відокремлене укриття, де ворожі сили не знайдуть їх. Там вони чують радіопередачу в якій розповідається, що в Австралію вторглися війська якоїсь Коаліції, яка вважає, що вона має право на використання великих природних ресурсів Австралії. У радіопередачі також говориться, що одним з трьох головних портів, використовуваних для доставлення нових солдатів до країни, є сусідній затоку Коблерс.

Група повертається в Уїрроуі та придумує план, як підірвати міст. Еллі і Фіона викрадають бензовоз з муніципального складу. Вони розраховують поставити його під мостом і чекати, поки інша частина команди займе свої позиції. Будучи виявленими охоронцями, вони мчать, щоб перевести бензовоз під міст. План чітко продуманий: Гомер і Лі лякають стадо худоби, щоб воно побігло на міст, змушуючи чергуючих там охоронців покинути свої пости, тим самим даючи Еллі і Фі можливість безперешкодно загнати бензовоз під міст. Разом їм вдається підірвати бензовоз, який повністю руйнує міст. Однак Коррі підстрелили під час втечі на мотоциклі. Вся група повертається в будинок.

Незважаючи на явний ризик, Кевін вирішує відвезти Коррі в лікарню і залишитися з нею, оскільки любить її. Група повертається в Пекло. На цьому Еллі закінчує свій відеозапис, показавши триваючу партизанську війну, бажання боротися і все ж стати переможцями в цій боротьбі.

Фінал картини залишається відкритим.

У ролях[ред. | ред. код]

  • Кейтлін Стейсі — Еллі Лінтон
  • Рейчел Херд-Вуд — Коррі Маккензі
  • Лінкольн Льюїс — Кевін Холмс
  • Деніз Акденіз — Гомер Яннос
  • Фібі Тонкін — Фіона Максвелл
  • Кріс Пенг — Лі Теккен
  • Ешлі Каммінс — Робін Метерс
  • Енді Райан — Кріс Ланг
  • Колін Фрілс — лікар Клемент
  • Дон Хелберт — пан Лінтон
  • Олівія Піджот — пані Лінтон
  • Стівен Боєрк — поліцейський
  • Келлі Батлер — пані Максвелл
  • Джулія Йон — пані Теккі
  • Датчанин Карсон — Пан Метерс
  • Метью Дейл — пан Коулс
  • Гарі Куєй — старший солдат
  • Майкл Камільєрі — водій бензовозу

Фільмування[ред. | ред. код]

Знімання почалося в Хантер Рідж в Новому Південному Уельсі в Австралії 28 вересня 2009[11] — прекрасному місці для екранізації книги Джона Марсдена. Реймонд Террес[en] був обраний як головне місця для зйомок фільму, оскільки це — «велике провінційне місто». Історична Кінг Стріт, головна вулиця міста, була перетворена зі звично тихого місця в Мейн Стріт в Уїрроуі. Творці фільму почали перетворення вулиці у вересні 2009 року, включаючи кінотеатр «Уїрроуі Сінема» і тайський ресторан родини Лі. Знімання почалося на Кінг-стріт на початку жовтня 2009-го і тривала до 27 жовтня 2009 року Зйомки в інших місцях міста закінчилися 6 листопада 2009 року.

Зйомки в гірській місцевості, включаючи Мейтленд, Блакитні Гори та міст Ласкінтайр[en], закінчилися в квітні 2010 року. Вибух будинку і моста був знятий в Террі Гіллс[en] у північному Сіднеї.

Музика[ред. | ред. код]

Спеціально для фільму була написана пісня «Tomorrow», яка надійшла в продаж на iTunes 31 серпня 2010 року . Пісня була написана Ніком Цестером (англ. Nic Cester з групи Jet і Тімом Роджерсом (англ. Tim Rogers з групи You Am I разом з композиторами картини Джонні Клімеком і Рейнгольдом Гейлом. Виконали пісню Нік Цестер, Дейві Лейн (англ. Davey Lane з групи You Am I і Kram з групи Spiderbait.

Продюсер Ендрю Мейсон заявив: «Ми хотіли, щоб фільм закінчувався потужним гімном всього того, що ми показали!» Перше обговорення відбулося в січні 2010 року, але лише в березні того ж року Нік Цестер зрозумів, якою буде пісня, побачивши фрагмент фільму[12].

Також у фільмі звучали пісні:

  1. Bob Evans — «Do not You Think It's Time»
  2. Jet — «Black Hearts (On Fire)»
  3. Missy Higgins — «Steer»
  4. Powderfinger — «Poison In Your Mind»
  5. The Cruel Sea — «Honeymoon Is Over»
  6. The Temper Trap — «Fader»
  7. Wolfmother — «Cosmic Egg»
  8. Sarah Blasko — «Flame Trees»

Реліз[ред. | ред. код]

Касові збори[ред. | ред. код]

Незважаючи на розбіжність касових зборів з його бюджетом в 27 млн $, фільм був дуже популярний в Австралії та Новій Зеландії серед касових зборів, хоча і на міжнародному рівні він був набагато менш успішним. В Австралії фільм дебютував на 1-му місці за зборами. Вони склали 3,86 млн $ протягом першого вік-енду. Протягом двох тижнів фільм зібрав понад 7,7 млн $ в Австралії, тим самим ставши найкасовішим кіно в цій країні за 2010 рік[13].

Компанія Paramount придбала права на показ фільму у Великій Британії, Південній Африці, Португалії, Скандинавії та Україні До прем'єри фільму вони також сказали «з нетерпінням чекаємо, як цей фільм візьме міжнародна аудиторія»[14] .

Незважаючи на збори понад 13,5 млн $ в австралійських касах, фільму «не вдалося знайти визнання від міжнародної аудиторії» фільм заробив в цілому майже 3 млн $ у всіх інших країнах, зокрема, 341 995 $ у Великій Британії, 1 026 705 $ в Новій Зеландії та 1 002 119 $ в Росії[15] .

Австралія Нова Зеландія Загальні збори
A $ 13 468 863 NZ $ 1 279 688
A $ 972 255.30
A $ 14 441 118.30

Критика[ред. | ред. код]

Фільм був середньо оцінений критиками. На сайті Кинопоиск.ру він отримав 64 бали зі 100, на основі 44 критиків. Глядачі оцінили фільм у 5 балів з 10. Оцінювали 4 000 користувачів[16] .

Нагороди[ред. | ред. код]

Премія Категорія Номінант Результат
2010 Inside Film Awards[17][18] Найкращий художній фільм Перемога
Найкращий сценарій Стюарт Бітті Перемога
Найкраща композиція Перемога
Найкраща актриса Кетлін Стейсі Перемога
2010 Australian Screen Sound Guild Sound Awards[19] Саундтрек року Перемога
Найкращий звукозапис Девід Лі, Джеррі Нусіфора, Емма Бергем Перемога
52nd Australian Film Institute Awards[20] Найкраща екранізація Стюарт Бітті Перемога
Найкращий звук Ендрю Плейн, Девід Лі, Гетін Грех, Роберт Сулліван Перемога
Найкращий фільм Ендрю Мейсон, Майкл Боуен Номінація
Номінація найкращого юного актора Ешлі Каммінгс Номінація
Найкращий письменник Ендрю Мейсон, Майкл Боуен Номінація
Найкращий оригинальный сценарій Ендрю Мейсон, Майкл Боуен Номінація
Найкращий монтаж Маркус Ді Арсі Номінація
Найкращий дизайн обстановки Роберт Вебб, Михаель Маггей, Дамін Дрю, Бев Данн Номінація
Найкращі спецефекти Крис Годфрі, Сиджі Еймутіс, Дейв Морелі, Тоні Кол Номінація
19th Film Critics Circle of Australia Awards[21] Найкращий фільм Ліц Вотс Номінація
Найкращий режисер Стюарт Бітті Номінація
Найкращий сценарій Стюарт Бітті Номінація
Найкраща екранізація Бен Нотт Номінація
Найкращий монтаж Маркус Ді Арсі Номінація

Продовження[ред. | ред. код]

У 2016 році побачив світ телесеріал «Вторгнення: Битва за рай», у якого такий самий сюжет, що і у фільмі, але з іншими акторами. Режисером виступив Брендан Махер. До акторського складу увійшли: Нарек Армагаян (Гомер), Елісон Белл (Ліз), Сабіла Бадд (Рейчел) та інші.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б http://www.imdb.com/title/tt1456941/
  2. http://www.allocine.fr/film/fichefilm_gen_cfilm=172918.html
  3. а б в г д е ж и к http://www.ofdb.de/film/200825,Tomorrow-When-the-War-Began
  4. а б в г д е ж и http://www.allocine.fr/film/fichefilm-172918/casting/
  5. а б в г д е ж http://www.imdb.com/title/tt1456941/fullcredits
  6. John Marsden book to be made into film. news.ninemsn.com.au. 22 липня 2009. Архів оригіналу за 12 вересня 2010. Процитовано 28 жовтня 2009.
  7. Stuart Beattie looks to 'Tomorrow'. The Hollywood Reporter (англ.). Архів оригіналу за 24 жовтня 2012. Процитовано 7 липня 2017.
  8. Screen Australia announces funding for five features including Wog Boy 2: Kings of Mykonos and Tomorrow When the War Began. Screen Australia. 16 червня 2009. Архів оригіналу за 28 жовтня 2009. Процитовано 28 жовтня 2009.
  9. Exclusive trailer: Tomorrow: When The War Began. MovieFix. 31 березня 2010. Архів оригіналу за 22 липня 2012. Процитовано 31 березня 2010.
  10. Tomorrow, When the War Began (2010) - Release dates. Архів оригіналу за 22 липня 2012. Процитовано 3 серпня 2010.
  11. Julieanne Strachan (28 жовтня 2009). Hunter the perfect spot to film John Marsden favourite. The Newcastle Herald. Архів оригіналу за 10 лютого 2010. Процитовано 20 жовтня 2009.
  12. 'Tomorrow' When The Single Released! September 01, 2010 10:45. Архів оригіналу за 25 березня 2012. Процитовано 13 липня 2021.
  13. Lynch, Sean (17 вересня 2010). Tomorrow When The War Began Biggest Film Of 2010. watchoutfor.com.au. Архів оригіналу за 22 липня 2012. Процитовано 31 жовтня 2010.
  14. Tomorrow When The War Began Goes International. Архів оригіналу за 22 липня 2012.
  15. Tomorrow, When the War Began (2010). Архів оригіналу за 7 липня 2012. Процитовано 13 липня 2021.
  16. Вторжение: Битва за рай. kinopoisk.ru. 27 december 2011. Архів оригіналу за 26 жовтня 2012. Процитовано 27 december 2011.
  17. Caitlin Stasey causes upset at IF Awards. Yourmovies.com.au. Архів оригіналу за 22 липня 2012. Процитовано 19 грудня 2010.
  18. Tomorrow and Animal Kingdom win at the Kodak Inside Film Awards - Inside Film: Film and Television Industry News and Issues for Australian Content Creators. If.com.au. 15 листопада 2010. Архів оригіналу за 22 липня 2012. Процитовано 19 грудня 2010.
  19. REEL TIME: Michael Bodey (3 листопада 2010). Geoffrey Rush earns nod for British period drama The King's Speech. The Australian. Архів оригіналу за 19 серпня 2012. Процитовано 19 грудня 2010.
  20. The Australian Film Institute | AFI Award Winners and Nominees Ceremony. Afi.org.au. Архів оригіналу за 22 липня 2012. Процитовано 19 грудня 2010.
  21. Film Critics Circle of Australia 2011 Awards Results. AtTheCinema. Архів оригіналу за 22 липня 2012. Процитовано 10 квітня 2011.

Посилання[ред. | ред. код]