Вікіпедія:Запити на арбітраж/Vandality — Вікіпедія

Позивач: Chemical animal

Відповідач: Wanderer, Zmi007

Вандалізм сторінки, війна правок, принципова суперечка щодо порядку використання джерел у Вікіпедії, Прохання надати роз`яснення щодо порядку трактування джерел у Вікіпедії (тим самим розв`язавши суперечку щодо змісту однієї зі статей Вікіпедії)


Суть позову[ред. код]

Wanderer, Zmi007 заангажовані користувачі зацікавлені в диструктиві та систематично нехтують правилами спільноти. Користувачі беруть участь у війні редагувань у статті Дмитро Фірташ [1] Користувачі видаляють шаблони:

,

, [джерело?] і не йдуть на контакт, не маючи підтвердження (можливо замовної публікації (тим паче під час інформаційної війни), на яку посилаються ці користувачі). Сторінка має уже 47 нерецензованих змін.Що є приводом для застосування шаблону "Війна правок".

Мова йде про новостворений розділ:

Фінансування сепаратистів Криму
Деякі українські журналісти та змі звинувачують Фірташа в тому, що він фінансує сепаратиські рухи Криму.[1]

Згідно з публікацією Espresso.tv, Дмитро Фірташ звернув свою увагу на Крим ще в 2008 році (за іншими даними в 2009), де він прийняв рішення розширити свої інтереси. Він фінансував блок «Острів Крим» (лідер Інна Богословська), та маргінальну проросійську організацію «Русское единство» з Сергієм Аксьоновим на чолі, допоміг підприємцю з кримінальним підґрунтям Сергію Аксьонову, стати депутатом Верховної ради Криму, а згодом і самопроголошеним «губернатором» АР Крим. «Русское единство» в 2010 об'єднало рух «Російський фронт Сергія Шувайникова» (створено в 2005) і Російську громаду, на чолі з Сергієм Цековим (створена в 1993)[2]. Аксьонов, на чий арешт самого видано ордер Генрокуратурою України[3], заперечує свій зв'язок з Фірташем. За його словами, він «лише один раз за все своє життя» мав можливість особисто зустрітися з Фірташем[4].

Кожне із речень тих двох абзаців підлягає сумніву:
1. "Деякі українські журналісти та змі звинувачують Фірташа в тому, що він фінансує сепаратиські рухи Криму" — чи думка/припущення журналіста, може вважатися фактом? Авторства матеріалу немає.
2. http://svoboda.te.ua/novyny/vidpovidalnist-za-sytuaciju-v-krymu-nese-firtash.html - що це взагалі за сайт? Заголовок "Відповідальність за ситуацію в Криму несе Фірташ?" із знаком питання. Не несе відповіді на підняті питання. Це лише питання, роздуми на тему.
3. Чи є припущення політтехнолога, який коментує "твердження окремих журналістів" — об`єктивним джерелом інформації?
4. Таке твердження також має місце в ВП: "Згідно з публікацією Espresso.tv, Дмитро Фірташ звернув свою увагу на Крим ще в 2008 році (за іншими даними в 2009), де він прийняв рішення розширити свої інтереси"??? Що це взагалі означає?
5. А це твердження написане з голови, без доказів та посилань? "Він фінансував блок «Острів Крим» (лідер Інна Богословська)[джерело?], та маргінальну проросійську організацію «Русское единство»[джерело?] з Сергієм Аксьоновим на чолі, допоміг підприємцю з кримінальним підґрунтям Сергію Аксьонову, стати депутатом Верховної ради Криму, а згодом і самопроголошеним «губернатором» АР Крим[джерело?].
6. "«Русское единство» в 2010 об'єднало рух «Російський фронт Сергія Шувайникова» (створено в 2005) і Російську громаду, на чолі з Сергієм Цековим (створена в 1993)[2]" - до чого тут Фірташ? Припущення журналіста не авторитетного і громадського ЗМІ не можна трансформувати у факти.


  • Внесені зміни не несуть енциклопедичної цінності. Використання інформації автора статті не авторитетного, громадського ЗМІ не може вважатися об’єктивним джерелом інформації;
  • Мало того, назва розділу "Фінансування сепаратистів Криму" — не підтверджена фактами провокація (загалом це не факт, а припущення) і може нашкодити репутації публічної особи, якій присвячена сторінка;
  • Автор, використаного матеріалу, виражає суто свої здогадки, не підкріплюючи їх фактами та джерелами інформації;
  • Вириваючи фрази із контексту та використовуючи непідтверджену інформацію користувачі несуть лише диструктив та дисбаланс.
  • Інформація новоствореного розділу "Арешт" наразі, за офіційними даними, набула лише скандального характеру та не має підстав для ствердження про саме "Арешет", є лише ЗАТРИМАННЯ. Будьте уважні, автрійські правоохоронники зауважують, що у них не має підстав для арешту, Д.Фірташ був затриманий за запитом агентів ФБР.

Позовні вимоги[ред. код]

Захистити сторінку від вандальних правок. Дати оцінку поведінці користувачів (маю припущення, що обидва користувачі і є одна людина), вказати на недопустимість використання енциклопедії задля власної користі та заблокувати айпі цих користувачів на тривалий термін.

Зважаючи на відсутність авторитетного підтвердження інформації та вандалізм сторінки, прошу адміністраторів Вікіпедії застосувати шаблон "Війна правок", а також заблокувати сторінку, видаливши внесені деструктивні зміни до тих пір, доки не з`явиться ясність справи (спростування обвинувачень/судове рішення).

Впевнений, що користувачі роблять правки навмисно, аби нашкодити репутації особи, якій присвячена сторінка. --Chemical animal (обговорення) 18:51, 31 березня 2014 (UTC)[відповісти]

Обговорення позову[ред. код]

Голосування арбітрів щодо прийняття запиту до розгляду[ред. код]

Джерела[ред. код]

  1. Svoboda.Ua: Відповідальність за ситуацію в Криму несе Фірташ?
  2. а б Espresso.tv: Захоплення Криму оплатив Фірташ
  3. Українська правда: ГПУ доручила затримати Аксьонова, 13.03.2014
  4. Преса України: Аксьонов заперечує зв'язок із Фірташем