Вікіпедія:Проєкт:Чи ви знаєте

Скорочення
ВП:ЧВЗ
Wikipedia-logo-v2.svg
Вікіпроєкти
 
Категорія КатегоріяКаталог

У рамках проєкту «Чи ви знаєте» збираються цікаві факти з нових матеріалів, що додаються у Вікіпедію. Приблизно раз на тиждень на основі зібраних фактів формується зміст відповідної рубрики на Головній сторінці.

Таким чином, цей список не тільки ознайомлює з цікавими фактами, але й дозволяє відстежити матеріали, що були внесені у Вікіпедію останнім часом. У проєкт, переважно, попадають факти з нових статей, однак у ньому також можуть бути і матеріали зі статей уже давно присутніх у Вікіпедії.

Сторінки проєкту[ред. код]

Дивись також:

Схема роботи[ред. код]

Факти, що пропонуються для наступного оновлення, збираються на сторінці «Підготовка наступного випуску». Зміст рубрики оновлюється щотижня. У випадку, коли цікавинок за тиждень назбиралось менше ніж 5, вони переходять на наступний тиждень. Під час випуску рубрики зібрані факти переносяться зі сторінки «Підготовка наступного випуску», на сторінку-шаблон і в архів рубрики.

Факти для рубрики можна збирати, переглядаючи список нових статей Вікіпедії (заодно перевіряючи їх на відповідність основним вимогам) і відслідковуючи значні зміни існуючих статей або ж додавати цікаві факти зі статей, у написанні яких ви брали участь.

Вимоги до вибору фактів[ред. код]

  • Факт повинен бути унікальним і досить незвичайним.
  • Повідомлення повинне бути зрозуміло грамотному старшокласнику, але при цьому не бути профанацією.
  • Не можна виносити в «факти» спірні твердження. У крайньому випадку, треба писати «існує гіпотеза», «є думка» і т.д.
  • Факт має бути підтверджений авторитетним джерелом.
  • Будь-яке повідомлення є анонсом відповідних статей, тому головне посилання повідомлення повинне вести на повноцінну статтю, а не на заглушку, у якій немає нічого, крім описаного факту.
  • У випуску повинно бути не менше 5 і не більше 8 повідомлень.

Наші герої[ред. код]

Враховуючи значення проєкту вікіцікавинок для кожної окремої Вікіпедії і те, наскільки цей проєкт у нас став пасивним, пропоную від сьогодні (3 грудня 2007) вважати героями усіх, хто додав цікавий факт, що потрапив на головну сторінку. При тому чим більше таких опублікованих цікавинок на рахунку користувача, тим більше він герой Crystal Clear app amor.png — див. Дошку пошани.

Учасники проєкту[ред. код]

Для того, щоби взяти участь у проєкті, просто поставте тут свій вікіпідпис (ввести підряд чотири хвилясті знаки ~ і клікнути «зберегти сторінку»). І на сторінках обговорень ставте свій автоматичний підпис за допомогою чотирьох знаків (~~~~), також - і в вікні редагування. Якщо виникли запитання про проєкт, пошукайте відповідь на сторінці Вікіпедія:Довідка.