Вікіпедія:Шеф сказав — Вікіпедія

Багато хто з керівників різних рівнів, дізнавшись, що сторінки Вікіпедії займають високі позиції у ранжуванні пошукових результатів, дають розпорядження підлеглим щодо висвітлення потрібної інформації на сторінках Вікіпедії. Цим вони ставлять підлеглих в незавидне становище: співробітник потрапляє в ситуацію конфлікту інтересів.

Невідомо, що керівництво робить з підлеглими, що не змогли виконати завдання. Можна лише сказати, що існують об'єктивні причини, які не дають можливості це зробити. Мета Вікіпедії — писати енциклопедію, не більше і не менше.

Що робити підлеглому?

Правила Вікіпедії взяті не зі стелі. Скільки разів ви користувались Вікіпедією, щоб отримати об'єктивну інформацію, що заслуговує довіри, чи принаймні, яка незалежно перевіряється? А цю можливість проєкт надає безкорисливо, в тому числі — завдяки діючим правилам.

У випадку створення нової статті:

  • Потрібно знайти декілька незалежних від фірми (особи) і один від одного джерел інформації про цю компанію, щоб підтвердити її енциклопедичну значущість, що є принципово важливим для можливості існування такої статті в Вікіпедії.
  • Написати коротко і сухо основну інформацію, посилаючись на відібрані раніше якісні джерела. Не писати того, що не описано в незалежних джерелах — тільки значимі факти. Також варто уникати публіцистичного та рекламного стилю.
  • При номінації статті на вилучення — поставитись до цього з розумінням. Чесно оцінити свою статтю на відповідність правилам проєкту, висловити свої аргументи на сторінці обговорення кандидата на вилучення.

У випадку переробки існуючої статті:

  • Не видаляти факти, підтверджені джерелами. Не додавати факти, не підтверджені джерелами.
  • Якщо правки відхиляються — коректно і коротко аргументувати їхню необхідність, наприклад — на сторінці обговорення статті.

Однак, найкориснішим рішенням буде чесне і безкорисливе покращення Вікіпедії незалежно від наказів шефа, до того ж — на будь яку цікаву тематику.

Типові ознаки[ред. код]

Робота «за вказівкою» у Вікіпедії несе цілий ряд закономірностей, недотримань правил та ознак. Ознайомтесь з ними, можливо, цей перелік дасть вам відповідь на наявні питання та попередить про майбутні нюанси.

  • Нерозуміння авторитетності джерел.
  • Рекламний та не нейтральний стиль висвітлення інформації — у окремих випадках стаття попередньо узгоджується, або навіть затверджується керівником.
  • Недотримання перевірності фактів.
  • Проблеми дотримання енциклопедичного стилю — часто, така стаття просто береться з вебсторінки сайту організації чи, без зміни під потреби Вікіпедії.
  • Проблема першого досвіду у Вікіпедії — підлеглий просто не має часу навіть на поверхневе ознайомлення з проєктом, а вдома є сім'я та інші інтереси, і взагалі, писати про щось, потрібно мати досвід та натхнення, а найголовніше — володіти інформацією, бути в темі, тому постає бажання скопіювати звідкись, часто навіть без адаптації.