Вільям Ларкін — Вікіпедія

Вільям Ларкін
англ. William Larkin
При народженні англ. William Larkin
Народження 1580(1580)
Лондон, Англія
Смерть 1619(1619)
  Лондон
Національність англієць
Країна Англія
Жанр портрет
Діяльність художник, митець
Напрямок відродження, раннє бароко
Покровитель Річард Секвілл, 3-й граф Дорсет, Едвард, барон Герберт Шербері
Вплив Ісаак Олівер
Твори портрет
Роботи в колекції Національна галерея Вікторії, Національний музей Швеції, Кенвуд-хаус, Єльський центр британського мистецтваd, Національна портретна галерея (Лондон), Музей образотворчих мистецтв, Художній музей Північної Кароліни, Петвет-Хаус, Bristol City Museum and Art Galleryd, Abbot Hall Art Galleryd і Денверський художній музей

CMNS: Вільям Ларкін у Вікісховищі

Вільям Ларкін (англ. William Larkin; 1580 — 1619) — англійський художник-портретист початку XVII століття.

Історія вивчення[ред. | ред. код]

Достеменно біографія художника залишається невідомою. Так, невідомі точено день, місяць і рік народження Вільяма Ларкіна. Відомо лише, що він народився у Лондоні, а рік його народження відраховують від 1580 року або трохи пізніше.

До середини XX століття було відоме лише його ім'я, але жодного достеменного твору митця не знали. 1952 року Джеймс Ліс-Мілн відніс до творів художника два портрети аристократів олійними фарбами на міді (лорд Герберт Шербері та сер Томас Люсі ІІІ). Дослідження портретів виявили, що колись вони були прямокутними і пізніше їх зробили овальними. Розчистка портретів виявила залишки підпису Вільяма Ларкіна. Додатковим доказом авторства була згадка про роботу Ларкіна у автобіографії Герберт Шербері.

Згадка про художника Ларкіна була знайдена також у щоденнику леді Енн Кліффррд, дружини графа Дорсета. Портретист працював також для лорда Ретленда та для Френсіс Карр, графині Сомерсет (її портрет знайдений у інвентарі картинної галереї часів XVII століття).

Відомо також, що в портретній галереї графа Саффолка було дев'ять портретів роботи Вільяма Ларкіна. Цей комплект портретів відомий нині як колекція Саффолка і передана на експонування у Кенвуд-хаус.

Увага до творів Ільяма Ларкіна де ще й тому, що його твори приписували пензлям Ісаака Олівера, не останнього художника і сучасника Ларкіна. Хоча не відомо,чи мав митець замови від королівської родини, хоча це не вважають зараз вищим щаблем визнання.

Дещо про родину художника[ред. | ред. код]

Вільям Ларкін мешкав в районі Лондона Ньюгейт. Був одружений і мав трьох дітей — дві доньки і сина. На рік смерті батька живою була лише одна донька.

Точної дати смерті художника невідомо, позаяк були знищені реєстраційні книги під час пожежі у Лондоні 1666 року. Поховання відбулося навесні 1619 року.

Вибрані твори (галерея)[ред. | ред. код]

Вільям Ларкін. «Діана Сесіл», бл. 1614 року.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Вільям Ларкін

Джерела[ред. | ред. код]

  • Edmond, Mary. Hilliard and Oliver: The Lives and Works of Two Great Miniaturists. London: Robert Hale, 1983. ISBN 0-7090-0927-5.
  • Edmond, Mary. "New Light on Jacobean Painters". The Burlington Magazine, Vol. 118, No. 875 (February 1976): 74–83.
  • Hearn, Karen, ed. Dynasties: Painting in Tudor and Jacobean England 1530–1630. New York: Rizzoli, 1995. ISBN 0-8478-1940-X.
  • Lees-Milne, James, "Two Portraits at Charlecote Park by William Larkin", The Burlington Magazine, Vol. 94, No. 597 (Dec., 1952), pp. 352 & 354–356