Греко-католицьке кладовище святого Івана Хрестителя — Вікіпедія

Греко-католицьке кладовище святого Івана Хрестителя
англ. St. John the Baptist Byzantine Catholic Cemetery, трансліт. St. John the Baptist Byzantine Catholic Cemetery
Вхід на кладовище з Коннор роуд
Вхід на кладовище з Коннор роуд
Вхід на кладовище з Коннор роуд
Інформація про цвинтар
40°21′16″ пн. ш. 80°01′46″ зх. д.H G O
Країна США США
Розташування Бетел-Парк, Пенсільванія
Відкрито 1923
Тип греко-католицький цвинтар
Статус Eastern Catholic cemeteryd
Мапа

Греко-католицьке кладовище святого Івана Хрестителя. Карта розташування: США
Греко-католицьке кладовище святого Івана Хрестителя
Греко-католицьке кладовище святого Івана Хрестителя
Греко-католицьке кладовище святого Івана Хрестителя (США)

Греко-католицьке кладовище св. Івана Хрестителя — це кладовище католиків східного обряду в місті Бетел-Парк, штат Пенсільванія, США. Бетел-Парк є передмістям Піттсбурга та розташовується приблизно в 5 милях (8 км) на південь від центру цього міста. Кладовище розташоване на схилі пагорба в південно-західній частині перехрестя Коннор роуд та Пенсільванської державної автотраси 88.

Кладовище св. Івана Хрестителя служить етнічним парафіяльним цвинтарем, в першу чергу — для членів громади Івана Хрестителя русинської греко-католицької церкви південної частини Піттсбурга[en], а також для інших вірян греко-католицької митрополії Піттсбурга українського, зокрема, русинського походження.

Кладовище було створено в 1923 році, коли церква придбала господарство площею в 20 акрів (8,1 га) в сільській частині округу Аллегені. З того часу передмістя розросталося в напрямку цвинтаря. Частина території кладовища була забрана владою Пенсільванії для розширення Коннор роуд, частина — портовою адміністрацією округу Аллегені для тролейбусної станції.

Відомі поховання[ред. | ред. код]

Місце поховання та надгробна плита Енді Воргола

Кладовище найбільш відоме як місце поховання американського митця українського походження Енді Воргола та його батьків — Андрія та Юлії[en] Ворголів. Шанувальники Воргола здійснюють паломництво на це кладовище та на знак вшанування митця залишають на його надгробку такі речі, як банки з супом (на честь одного з найвідоміших творів[en] Ворхола) та монети.[1]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Ian Urbina; Sean D. Hamill (23 лютого 2007). Remembering Warhol: A Tomato Soup Can and a Pocketful of Coins. The New York Times (англ.).

Посилання[ред. | ред. код]