Громадський Євгеній Олегович — Вікіпедія

Євгеній Громадський
Громадський Євгеній Олегович
 Капітан
Загальна інформація
Народження 2000(2000)
Чугуїв, Харківська область
Громадянство Україна Україна
Національність українець
Alma Mater Національна академія Національної гвардії України
Псевдо «Гром»
Військова служба
Роки служби З 2017 – н.ч.
Приналежність Україна Україна
Вид ЗС ЗСУ Збройні сили  Національна гвардія
Формування
Війни / битви Російсько-українська війна
Нагороди та відзнаки
Герой України

Євгеній Олегович Громадський (нар. 2000) — український військовослужбовець, капітан 13 БрОП НГУ, учасник російсько-української війни, що відзначився під час російського вторгнення в Україну 2022 року, Герой України з врученням ордена «Золота Зірка» (2022).

Зовнішні відеофайли
"Во время прорыва, он остался один" - Євген Громадський про останній бій батька Олега Громадського 27 березня 2022 року

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився 2000 року в місті Чугуєві Харківської області, закінчив там школу. У школі захоплювався туризмом, альпінізмом, брав участь у змаганнях із боїв без правил. Особливо цікавився військовою справою. Представник сьомого покоління військових у родині. Його батько Олег Громадський — почесний громадянин Харкова, полковник у відставці, колишній командир 16-го окремого мотопіхотного батальйону 58-ї бригади Збройних Сил України, яка однією з перших зайшла на Авдіївську промзону й утримувала її протягом 258 днів. Мати Наталія також служила в АТО[1].

24 лютого 2022 року в перший день масштабного вторгнення Росії до України, полковник Олег Громадський із групою добровольців прибув на допомогу підрозділу, яким командував його син, і протягом дня вони разом тримали оборону на околиці Харкова, під час відходу батько, який намагався на власному джипі евакуювати залишки зброї та боєкомплекту, загинув внаслідок ворожого обстрілу[2]. 14 жовтня 2023 одружився.

Військова служба[ред. | ред. код]

Лейтенант Євгеній Громадський з першого дня вторгнення Росії до України в складі 3-ї бригади оперативного призначення Нацгвардії захищав північно-східні околиці міста Харкова під обстрілами російської артилерії:

"Диверсійні групи промацують наші позиції, йдуть прямі танкові бої. Спочатку стріляють з мінометів, а потім танки обстрілюють наші позиції... Відстрілюємося протитанковими керованими ракетами та звичайною стрілецькою зброєю, - розповідає журналістам 21-річний Герой України. - Вони кидають танки, розбігаються, народу завжди багато"[3].

На чолі взводу, який складався переважно із військовослужбовців строкової служби 24 лютого 2022 року, у перший день повномасштабної війни з російськими окупантами знищив ворожу колону на Окружній біля Харкова[1].

У травні 2022 року дістав осколкове поранення у обличчя, але після лікування повернувся до строю.

Улітку 2022 року перевівся до 92-ї окремої механізованої бригади (нині — штурмова), де служив його загиблий батько Олег[4].

Зараз служить в 13-тій бригаді оперативного призначення.

Нагорода[ред. | ред. код]

  • звання «Герой України» з врученням ордена «Золота Зірка» (2022) — за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі[5];
  • орден Івана Сірка ІІІ ступеня[джерело?].
  • орден «за оборону Харкова»
  • орден «найгарнішому воїну»

Військові звання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Волкова, Ганна (28 лютого 2022). У Харкові загинув легендарний комбат: яким був Олег Громадський. Факти (укр.). Архів оригіналу за 8 квітня 2022. Процитовано 25 березня 2022.
  2. Зозуля, Катерина (25 лютого 2022). У бою під Харковом загинув військовий з Полтавщини. Суспільне.новини (укр.). Архів оригіналу за 26 березня 2022. Процитовано 25 березня 2022.
  3. "Якщо впаде Харків, впаде вся Україна". Репортаж з лінії фронту. BBC NEWS. Україна (укр.). 12 березня 2022. Архів оригіналу за 26 березня 2022. Процитовано 26 березня 2022.
  4. Герої України НГУ. Національна гвардія України.
  5. Указ Президента України від 25 березня 2022 року № 167/2022 «Про присвоєння звання Герой України»

Джерела[ред. | ред. код]