Група підтримки України в Конгресі США — Вікіпедія

Група підтримки України в Конгресі США
Дата створення / заснування 30 червня 1997
Зображення
Засновник Марсі Каптур, Сандер Левін, Louise Slaughterd, Jon D. Foxd і Bob Schafferd
Голова Марсі Каптур, Браян Фіцпатрік, Енді Харрісd і Майк Квіґліd
Країна  США
Розташування штаб-квартири Вашингтон
Кількість місць у законодавчих зборах 94

Група підтримки України в Конгресі США (англ. Congressional Ukrainian Caucus, CUC) — двопартійна[1] група підтримки України в палаті представників Конгресу США, створення в червні 1997 року у Вашингтоні, майже через шість років після проголошення незалежності України. Її завданням є «організувати об'єднання членів Конгресу, які поділяють загальну стурбованість щодо побудови міцніших двосторонніх відносин між Україною та США.» Завдяки співпраці з українською американською громадою, група надає підтримку Україні, починаючи зі зусиль демократизації та ринково орієнтованих реформ, і закінчуючи інформуванням членів Конгресу щодо подій в Україні, а також лобіює підтримку України фінансами та озброєнням на тлі російсько-української війни та повномасштабного вторгнення РФ до України.

Відповідно в Сенаті США існує Група підтримки України в Сенаті США, створена в лютому 2015 року, яка складається з 15 сенаторів[2].

Члени[ред. | ред. код]

З моменту свого заснування Український кокус Конгресу складався з членів як Демократичної, так і Республіканської партій.

Керівники[ред. | ред. код]

Члени[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Sawkiw, Michael (9 лютого 2015). House of Representatives forms Congressional Ukrainian Caucus. The Ukrainian Weekly. Архів оригіналу за 5 вересня 2008. Процитовано 11 лютого 2015.
  2. Matishak, Martin (9 лютого 2015). Senators launch Ukraine Caucus. The Hill. Архів оригіналу за 2 жовтня 2019. Процитовано 11 лютого 2015.