Довідка:Як позбавити прав адміністратора — Вікіпедія

Будь-який адміністратор — звичайний дописувач з тимчасово наданими спільнотою користувачів українського сегменту Вікіпедії додатковими технічними повноваженнями. Вікіспільнота має кілька механізмів перегляду рішень адміністратора чи позбавлення його прав.

Загальні поради[ред. | ред. код]

Якщо ви вважаєте, що той чи інший адміністратор порушив ваші права чи права інших користувачів, у першу чергу зверніться за поясненнями на його/її сторінку обговорення (СО). Адміністраторами зазвичай стають досвідчені користувачі, і буває, що вони знають якісь правила, підсумки обговорень чи неписані практики, про які невідомо вам. Буває, що адміністратори помиляються, як і всі люди. Якщо ж виявляється, що адміністратор справді порушив правила, але не хоче виправити накоєного, маєте можливість, попередивши про це адміна на його СО, звернутися по захист своїх прав до вікіспільноти. Звернення можна розміщувати у таких інстанціях:

  1. обговорити своє питання у призначеній для цього Кнайпі адміністрування;
  2. щодо адміністратора можна подати позов до Арбітражного комітету;
  3. адміністратора можна номінувати на позбавлення прав через загальне голосування.

Рекомендації[ред. | ред. код]

  • Так само бажано внести до власного Списку спостереження сторінку Вікіпедія:Заявки на права адміністратора та активно брати участь в обранні/необранні нових адміністраторів української Вікіпедії. Ухвалюйте рішення, добре зважуючи всі «за» і «проти». Пам'ятайте, що в нас усіх спільна мета, і буває, що неввічливий співрозмовник може бути дуже добрим дописувачем, а неприємна вам людина може виявитися цілком непоганим адміністратором.
Прошу перенести/врахувати мій голос за/проти надання/позбавлення адмінправ номінованого користувача такого-то
та ваш підпис. Щоб ваш голос було перенесено та враховано, повідомте про ваше бажання через пінг когось з ваших друзів по вікі, знайомих, або просто активних користувачів. Одночасне повідомлення кількох користувачів збільшить ймовірність того, що ваше редагування буде помічено та голос враховано. Так само бажано відреагувати, коли з подібним проханням про перенесення його голосу до вас звернувся інший користувач. Для цього на сторінці голосування пишете, наприклад:
Переношу голос користувача такого-то згідно його редагування на такій-то сторінці
та ваш підпис.

Див. також[ред. | ред. код]