Дурдинець Петро Петрович — Вікіпедія

Петро Петрович Дурдинець
Народився 9 серпня 1930(1930-08-09) (93 роки)
с. Ромочевиця,
Чехословаччина,
(нині Мукачівський район
Закарпатської області,
Україна Україна)
Країна СРСР СРСРУкраїна Україна
Національність українець
Alma mater Національний лісотехнічний університет України
Галузь лісове господарство
Науковий ступінь кандидат наук
Нагороди
Орден Трудового Червоного Прапора Орден «Знак Пошани» Орден «Знак Пошани»
Медаль «За трудову доблесть»
Медаль «За трудову доблесть»
Медаль «Ветеран праці»
Медаль «Ветеран праці»
Медаль «У пам'ять 1500-річчя Києва»
Медаль «У пам'ять 1500-річчя Києва»
Грамота Президії Верховної Ради УРСР
академік Лісівничої академії наук України

Петро Петрович Дурдинець (9 серпня 1930, село Ромочевиця, Чехословацька Республіка, тепер Мукачівський район Закарпатської області, Україна) — академік Лісівничої академії наук України, кандидат економічних наук.

Життєпис[ред. | ред. код]

Дурдинець Петро Петрович народився 9 серпня 1930 року в селі Ромочевиця Мукачівського району Закарпатської області в сім'ї землеробів. Здобував освіту у нелегкі історичні часи: 5 років навчався у рідному селі — народній школі при Чехословацькій республіці, 4 роки — в угро-руській гімназії м. Мукачеве при буржуазній Угорщині, ще 3 роки — в середній школі ім. О. С. Пушкіна м. Мукачеве вже при радянській владі.

У 1948 р. поступив на лісоінженерний факультет Львівського лісотехнічного інституту (ЛЛТІ, тепер — Національний лісотехнічний університет України, м. Львів), який закінчив у 1953 році.

Працюючи на різних посадах, Дурдинець П. П. з дозволу Міністерства вищої та середньої освіти навчався заочно п'ять років у Львівському лісотехнічному інституті на факультеті механічної обробки деревини, який закінчив у 1960 р. Він є першою особою, яка отримала вищу освіту за двома порідненими спеціальностями. Крім цього, Дурдинець П. П. три роки (1973–1975 рр.) навчався на вечірньому відділенні університету марксизму-ленінізму на факультеті керівних кадрів з управління народного господарства. В 1975 р. з відривом від основної роботи навчався в Інституті народного господарства (м. Москва) на відділенні з методів управління та організації народного господарства.

Після закінчення Львівського лісотехнічного інституту Дурдинець П. П. шість років працював головним інженером на меблевому комбінаті в м. Мукачевому, два роки — першим директором-організатором філіалу Українського державного інституту з проектування меблів та столярних виробів в м. Мукачевому. В 1960 р. був переведений на роботу в Український раднаргосп, в якому працював п'ять років на посадах головного інженера та начальника Головного управління лісової, паперової та деревообробної промисловості. В період 1965–1986 рр. працював заступником, а останні шість років — першим заступником Міністра лісової та деревообробної промисловості УРСР Івана Івановича Грунянського. За роки спільної роботи тільки в Закарпатті було споруджено і реконструйовано Свалявський, Хустський, Буштинський, Рахівський, Ясинянський і Мукачівський лісокомбінати, Тересвянський деревообробний комбінат, Мукачівський і Берегівський меблеві комбінати, Ужгородський фанерно-меблевий комбінат ім. Борканюка, Іршавську і Виноградівську меблеві фабрики, Свалявський лісохімзавод, а також санаторій «Кришталеве джерело», палаци культури в Сваляві, Ужгороді, Тересві, Великому Бичкові, Буштині, профтехучилища в Мукачевому і Ужгороді, технікум у Хусті, житло, дитячі садочки. У 1990 році в лісовій та деревопереробній галузі України працювало понад триста тисяч чоловік.

В період 1986–1992 рр. працював на посаді начальника відділу економіки лісового господарства і розвитку лісової промисловості Держплану України.

На громадських засадах працював два роки викладачем спецдисциплін у професійному училищі м. Мукачево, більш як 25 років — головою правління науково-технічного товариства деревообробної та паперової промисловості України, понад 10 років — головним редактором республіканського галузевого журналу «Лісове господарство, лісова, деревообробна та паперова промисловість України».

У 1961 р. був членом урядової комісії, якій було доручено вивчити стан лісового господарства, лісової та деревообробної промисловості в Закарпатській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях. На підставі заключення комісії було створено 34 комплексні підприємства-лісокомбінати, що дозволило впровадити єдину організаційну і технічну політику у лісовирощуванні, заготівлі і глибокій переробці деревини та випуску товарів народного споживання, а також різко скоротити витрати бюджету на утримання апарату та на проведення лісогосподарських робіт. Комплексні лісові господарства Карпат були гордістю України, отримували неодноразово високу оцінку господарської діяльності з боку науковців, виробників, урядів України і колишнього Союзу та на міжнародних лісових організацій.

Не зважаючи на те, що керівництво не рекомендувало високопосадовцям займатися науковою роботою, Дурдинець П. П. підготував і в 1971 р. захистив у Ленінградській лісотехнічній академії дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук.

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

Дурдинець П. П. є автором і співавтором понад 100 друкованих праць, в тому числі однієї монографії, двох довідників, 25 брошур. Основні з них:

Нагороди[ред. | ред. код]

Родина[ред. | ред. код]

Дружина — Ганна Федорівна, Син Петро — війковий інженер прикладної математики, кандидат технічних наук, полковник запасу, донька Оксана — лікар-офтальмолог, кандидат медичних наук, доцент Київського Національного медичного університету.

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]