Катастрофа поїзда Г'янашварі (2010) — Вікіпедія

Катастрофа поїзда Г'янашварі — теракт, що стався 28 травня 2010 року в Західній Бенгалії, Індія. Пошкодження залізничного полотна спричинило сходження потяга з рейок, після чого він зіткнувся з товарним потягом, що їхав назустріч. Загинуло понад 148 людей, більше 200 травмовано.[1]

Сходження[ред. | ред. код]

Начальник місцевої поліції стверджує, що маоїсти взяли на себе відповідальність за виймання 46-сантиметрового шматка полотна. В 1:30 за місцевим часом 13-вагонний потяг, що проходив через ушкоджену ділянку, зійшов з рейок. Експрес проходив за маршрутом ХаураМумбаї. Після цього сталося зіткнення експреса з товарним потягом, що рухався назустріч. На місці події було знайдено 25 тіл, але кількість загиблих перевищувала 65. Згодом було виявлено, що залізниця була пошкоджена, а стикові накладки відпущені.[2]

Спочатку не було з'ясовано, чи була аварія терактом. Міністр залізничного транспорту Мамата Банерджі[en] повідомила, що підрив полотна був частиною "розрахованої атаки", яка спричинила катастрофу.[3]

Рятувальні роботи[ред. | ред. код]

Офіційно констатовано загибель 148 людей. Було залучено вертольоти індійської військової авіації, за допомогою них деяких поранених пасажирів було госпіталізовано.

Відповідальність[ред. | ред. код]

Посадові особи Західної Бенгалії припускають, що теракт був скоєний маоїстами. Це підтвержується тим, що територія, де відбулася катастрофа, є "опорним пунктом" маоїстів-повстанців, а також тим, що за півтори години Комуністична партія Індії оголосила на місцевості чотириденний страйк.

Маоїсти оголосили 28 травня початком «чорного тижня», заявивши, що продовжать атаки, якщо влада не припинить операції з ліквідації їхніх формувань. Вранці 29 травня на залізничних коліях за 160 км від міста Руркела[en] в штаті Орісса були виявлені і знешкоджені п'ять саморобних вибухових пристроїв.

Реакція[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 31 травня 2010. Процитовано 30 травня 2010.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  2. Gyaneshwari Express accident One foot section of track missing. Архів оригіналу за 12 червня 2010. Процитовано 28 травня 2010.
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 2 лютого 2011. Процитовано 28 травня 2010.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)