Каїка чорноголовий — Вікіпедія

Каїка чорноголовий

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Папугоподібні (Psittaciformes)
Родина: Папугові (Psittacidae)
Рід: Pyrilia
Вид: Каїка чорноголовий
Pyrilia caica
(Latham, 1790)
Ареал виду
Ареал виду
Синоніми
Psittacus caica
Caica caica
Pionopsitta caica
Gypopsitta caica
Посилання
Вікісховище: Pyrilia caica
Віківиди: Pyrilia caica
МСОП: 22686136
NCBI: 285231

Ка́їка чорноголовий[2] (Pyrilia caica) — вид папугоподібних птахів родини папугових (Psittacidae)[3]. Мешкає в Південній Америці.

Опис[ред. | ред. код]

Довжина птаха становить 23 см, вага 130 г. Забарвлення переважно зелене, голова чорна, шия і потилиця жовті з рудувато-коричневим відтінком, горло і верхня частина грудей оливково-коричневі. Плечі мають синьо-зелений відтінок, першорядні покривні пера крил темно-сині з зеленими краями, махові пера чорні з зеленими краями, нижня сторона махових пер синьо-зелена. Центральні стернові пера мають сині кінчики, крайні стернові пера мають жовті краї. Навколо очей кільця голої світло-сірої шкіри. Райдужки оранжеві, дзьоб роговий.

Поширення і екологія[ред. | ред. код]

Чорноголові каїки мешкають на сході Венесуели, в Гаяні, Суринамі, Франузькій Гвіані і на півночі Бразильської Амазонії (на північ від Амазонки, на схід від гирла Ріу-Негру). Вони живуть у вологих рівнинних і заболочених тропічних лісах та у вологих саванах. Зустрічаються на висоті до 1100 м над рівнем моря. Живляться горіхами, насінням, плодами і ягодами.

Збереження[ред. | ред. код]

МСОП класифікує цей вид як такий, що не потребує особливих заходів зі збереження. За оцінками, популяція чорноголових каїк становить приблизно 250 тисяч дорослих птахів.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. BirdLife International (2016). Pyrilia caica: інформація на сайті МСОП (версія 2022.1) (англ.) 23 серпня 2022
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David (ред.). Parrots, cockatoos. IOC World Bird List Version 12.2. International Ornithologists' Union. Процитовано 23 серпня 2022.

Джерела[ред. | ред. код]