Командне чемпіонство світу (WWE) — Вікіпедія

Командне чемпіонство світу
Пояс командного чемпіона світу
з 15 квітня 2024 року
Деталі
Чинний чемпіон The Awesome Truth
(Міз і Ар-Труф)
Дата виграшу 6 квітня 2024
Дата заснування 20 жовтня 2002
Належить WWE
Бренд Raw
Попередні назви
 • Командне чемпіонство WWE
  (2002—2016)
 • Об'єднане командне чемпіонство WWE
  (2009—2010)
 • Командне чемпіонство RAW
  (2016—2024)
 • Беззаперечне командне чемпіонство WWE
  (2022—2024)
 • Командне чемпіонство світу
  (2024 — дотепер)

Командне чемпіонство світу (англ. World Tag Team Championship) — світовий чемпіонський титул з професійного реслінгу серед команд. Створений і використовується американською промоушен-компанією WWE, і застосовується у червоному бренді Raw. Це один з двох чоловічих командних чемпіонських титулів головного ростеру WWE, поряд з нинішнім командним чемпіонством WWE. З травня 2022 року до Реслманії XL обидва титули захищались реслерами разом як Беззаперечне командне чемпіонство WWE, але при цьому зберігають свої індивідуальні історичні лінії. Нинішніми чемпіонами є команда Міза та Ар-Труфа «The Awesome Truth» які відібрали їх у «Судного Дня» (Фінн Балор і Даміан Пріст) в рамках матчу з драбинами на Реслманії XL.

Чемпіонство було започатковано як Командне Чемпіонство WWE 3 жовтня 2002 року. Курт Енгл та Кріс Бенуа стали першими володарями, вигравши інавгураційний турнір. Спочатку титул був запроваджений для бренду SmackDown як друге чемпіонство для чоловічих команд у промоушені, на додаток до оригінального Командного Чемпіонства Світу (англ. World Tag Team Championship), яке стало ексклюзивним для Raw. Обидва титули були об'єднані у 2009 році і отримали загальну назву «Об'єднане Командне Чемпіонство WWE», офіційно залишаючись історично незалежними, допоки Командне Чемпіонство Світу не було виведене з експлуатації у 2010 році.

В результаті драфту WWE 2016 року чемпіонство став ексклюзивним для Raw з подальшим перейменуванням, а бренд SmackDown створив свій власний аналог. Як Беззаперечне командне чемпіонство WWE, титули Raw та SmackDown одночасно стали першими командними чемпіонствами, які захищалися в головній події флагманського заходу WWE, Реслманія. Це відбулося у головній події першого дня Реслманії 39, 1 квітня 2023 року. 15 квітня 2024 року WWE перейменувало командні титули Raw на Командне чемпіонство світу, а 19 квітня титули синього бренду отримали «стару назву» описаного в статті чемпіонства — Командне чемпіонство WWE.

Посилання[ред. | ред. код]