Комацуна — Вікіпедія

Комацуна
Зображення
Наукова назва таксона Brassica rapa var. perviridis L.H.Bailey, 1930
Таксономічний ранг різновид
Батьківський таксон B. rapa
Названо на честь Komatsugawad[1]
URL GRIN npgsweb.ars-grin.gov/gringlobal/taxonomydetail.aspx?id=7687
CMNS: Комацуна у Вікісховищі

Комацуна (コマツナ(小松菜)) чи Японський гірчичний шпинат (Brassica rapa var. perviridis) - популярний азійський овоч, варіант Brassica rapa.

Історія[ред. | ред. код]

Храм Каторі(Храм Каторі Шін-Койва)

Назва «комацуна» японською мовою означає «зелень Комацу», що відноситься до села Комацугава в Едогава, Токіо, де його активно вирощували в період Едо. [2] Його назвав Токугава Йосімуне, восьмий сьогун, який відвідав Едогаву в 1719 році для полювання та зупинився в місцевому храмі Каторі на обід. Священик святині подав йому суп з рисовим коржем і місцевими листовими овочами. Сьогун був вражений смаком овоча і назвав його комацуна, на честь сусідньої річки Комацу [3] (що дає назву Комацугава). До цього дня святилище Шін-Койва Каторі пропонує комацуну божествам напередодні Нового року. Людям, які приходять до святині помолитися на Новий рік, також дарують комацуну на удачу в новому році.

З часів сьогуна намагалися вивести комацуну з солодшим смаком. Старий сорт, який, як вважають, подавали сьогуну, не є доступним. Цей сорт називається Goseki bansei. Він росте швидше, має більше, але менше листя, ніж звичайна комацуна, і має сильний, пряний смак.

Листя комацуни можна вживати в їжу на будь-якій стадії їх росту. У зрілої рослини вони темно-зелені з тонкими світло-зеленими стеблами, близько 30 сантиметрів завдовжки і 18 см завширшки. Найчастіше його вирощують навесні та восени, оскільки він не витримує сильної спеки чи холоду довше короткого часу. Хоча зараз його вирощують цілий рік у теплицях.

Приготування[ред. | ред. код]

Комацуна має свіжий солодкий смак і хрустку консистенцію. Це дуже універсальний овоч, його можна їсти сирим, маринованим, смаженим, вареним, використовувати в свіжому вигляді в салатах або додавати в супи. Він популярний у супах, оскільки може залишатися твердим після варіння. Це чудове джерело кальцію, вітаміну А та вітаміну С. [4]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. なんで小松菜って言うの? 江戸川区ホームページ
  2. 小松菜 (こまつな) - 語源由来辞典. 語源由来辞典. Процитовано 20 травня 2015.
  3. Cultivating pure tastes from the past. The Japan Times. Процитовано 13 лютого 2020.
  4. Queensland Government, Department of Primary Industries and Fisheries. Komatsuna: Commercial Production. Архів оригіналу за 23 August 2009. Процитовано 27 червня 2007.