Левицька Зеновія — Вікіпедія

Зеновія Левицька
Загальна інформація
Народження 1914(1914)
с. Далява, Дрогобицький район, Львівська область
Смерть лютий 1940
с. Устиянів, Нижньоустрицького району, тепер Польща Польща
Громадянство Україна Україна
Псевдо "Зена"
Військова служба
Приналежність Україна Україна

Левицька Зеновія (псевдо: «Зена») (* 1914, с. Далява, Дрогобицький район, Львівська область — † лютий 1940, с. Устиянів, Нижньоустрицького району, тепер Польща) — крайова референтка жіночого сектору і зв'язку ОУН.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народилася 1914 року в селі Далява (тепер Дрогобицький район Львівська область). Батько був священиком у цьому селі, а мати вчителькою.

Навчалася в українській ґімназії у Дрогобичі, після її закриття польською владою у 1930 переїхала до Львова. Продовжила навчання у Господарській Школі Сестер Василіянок.

Працювала у Львові, а згодом у місті Долині.

Заарештована у 1938 році за націоналістичну діяльність. Після виходу з тюрми повернулася до Львова, де була призначена референткою жіночого сектора і зв’язку в Крайовій Екзекутиві ОУН, на чолі з Володимиром Тимчієм.

Брала участь у нарадах ОУН 9-10 лютого 1940 року в Кракові.

У кінці лютого разом із крайовим провідником Володимиром Тимчієм, Микитою Опришком та Теодором Оленьчаком поверталася в Україну для продовження боротьби проти більшовицьких загарбників. Після переходу кордону їх помітили чекісти-прикордонники і почали переслідування. В селі Устиянові (Нижньоустрицького району) відбувся бій і, щоб не опинитися живими в руках НКВД, четвірка підірвала себе гранатою.[1]

Примітки[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Мірчук Петро. Нарис історії ОУН 1920–1939 роки. — К.: Українська Видавнича Спілка, 2007. — 1008 ст. ISBN 966-410-001-3

Посилання[ред. | ред. код]