Майнінген — Вікіпедія

Майнінген
нім. Meiningen
—  місто  —
Міський театр
Міський театр
Міський театр
Герб Майнінген
Герб
Координати: 50°33′ пн. ш. 10°25′ сх. д. / 50.550° пн. ш. 10.417° сх. д. / 50.550; 10.417
Країна Німеччина Німеччина
Земля Тюрингія
Район Шмалькальден-Майнінген
Площа
 - Повна 59,46 км²
Висота над р.м. 287 м 
Населення (31 грудня 2021[1])
 - Усього 24 745
 - Густота 416,2/км²
Часовий пояс CET (UTC+1)
 - Літній час CEST (UTC+2)
Поштовий код 98617
Телефонний код(и) 03693
Ідентифікаційний код 16066042
Вебсайт: www.meiningen.de
Розташування Майнінген
Майнінген на карті району
Майнінген на карті району
Майнінген. Карта розташування: Німеччина
Майнінген
Майнінген
Розташування на карті Німеччини
Мапа

Майнінген (нім. Meiningen) — місто в Німеччині, у федеральній землі Тюрингія, культурний центр. Адміністративний центр району Шмалькальден-Майнінген.

Історія[ред. | ред. код]

Майнінген вперше згадується у 982 р. Імператор Генріх II пожертвував місто у 1008 р. римсько-католицькій єпархії Вюрцбурга і воно залишилося його частиноюна протягом 534 років. Як місто, вперше згадується у 1230 р.

З 1680 по 1918 роки Майнінген був столицею герцогства Саксен-Майнінген. Одна з принцес Саксен-Майнінген, Аделаїда Луїза Тереза ​​Кароліна Амелія фон Саксен-Майнінген, стала дружиною короля Великої Британії Вільгельма IV у 1818 р.

Перший міський театр відкрився у 1831 р. Перша залізнична лінія була побудована у 1858 р. До початку 20-го століття в місті існували декілька великих банків, воно було важливим фінансовим центром у Німеччині.

Герцогство було скасоване наприкінці Першої світової війни. Під час Другої світової війни у Майнінгені була розташована лікарня для військовополонених. Під час повітряного налету на Майнінген 23 лютого 1945 р. ВПС США загинуло 208 осіб, були зруйновані 251 будинок і два мости, пошкоджені 440 будівлі. Майнінген був зайнятий американськими збройними силами у квітні 1945 року. У липні 1945 р. місто було включене до Східної зони окупації разом з іншими містами Тюрингії.

Після возз'єднання Німеччини Майнинген став повітовим містом Schmalkalden.

Культура[ред. | ред. код]

Театри[ред. | ред. код]

Театр Майнінгена ставить музичні вистави (опера, оперета, мюзикли), п'єси, симфонічні концерти, лялькові вистави, балет. Придворний театр у місті був відкритий 17 грудня 1831. Він був зруйнований під час пожежі в 1908 р. і був відновлений в 1909 р. як неокласична будівля. Театр виступав із концертами, подорожуючи по всій Німеччині та Європі. Завдяки зусиллям герцога Саксен-Майнінгена (1866—1914) театр набуває міжнародної популярності. Сьогодні його ім'я звучить як «Державний театр Південної Тюрингії» (Südthüringisches StaatstheaterЇ. В театрі працює більш ніж 300 осіб.

Придворна капела[ред. | ред. код]

«Придворна капела Майнінгу» є одною з найстаріших і найбільш традиційною серед багатьох подібних ансамблів у Європі. В складі оркестру 68 співаків і музикантів, вона є частиною театру. Капела була заснована в 1690 р. герцогом Бернхардом I. З жовтня 1880 почався її найуспішніший період, коли під керівництвом Ганса фон Бюлова вона перетворилася на елітну загальноєвропейського значення. Йоганн Брамс неодноразово приїжджав до Майнингену співпрацювати з капелою і час від часу диригував нею. Так само, як і інші відомі композитори, включаючи Ріхарда Штрауса.

Картинні галереї[ред. | ред. код]

«Верхня Галерея» і «Нижня Галерея» належать Майнінгському Музею і розташовані в Замку Єлизавети. Там постійно відбуваються виставки присвячені конкретним історичним подіям або поточному культурному і громадському життю міста.

Картинна галерея (Kunsthaus) Майнінгу є закладом культури в історичному фахверкові будинку «Старий поштамт». Тут представлені виставки сучасного образотворчого мистецтва, проводяться семінари майстер-класи для місцевих та приїжджих художників.

Музеї[ред. | ред. код]

У Майнингені є шість культурних та історичних музеїв, у яких розміщено найбільші колекції творів мистецтва Тюрингії. Головний музей міститься у замку Єлізавети, колишній резиденції герцогів Саксен-Майнінген.

Новітній музей, відкритий в 1999 році, є театральним і має назву «Чарівний світ декорацій». Він міститься в колишньому манежі біля палацу. До послуг відвідувачів пропопонуються виставки вдалих театральних сценічних декорацій та інформація про європейські гастролі Майнингенського придворного театру.

Персоналії[ред. | ред. код]

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Майнінген