Марія Окі Дьюїнґ — Вікіпедія

Марія Окі Дьюїнґ

Народження 1845[1][2][…]
Нью-Йорк, Нью-Йорк, США
Смерть 13 грудня 1927(1927-12-13)[4][5]
  Нью-Йорк, Нью-Йорк, США[6]
Країна  США
Жанр портрет
Діяльність художниця, мисткиня
У шлюбі з Томас Вілмер Дьюїнґ[7]
Роботи в колекції Hood Museum of Artd, Детройтський інститут мистецтв, Crystal Bridges Museum of American Artd, Смітсонівський музей американського мистецтва і Музей мистецтв Цинциннаті

CMNS: Марія Окі Дьюїнґ у Вікісховищі

Марія Окі Дьюїнґ (англ. Maria Oakey Dewing, уроджена Maria Richards Oakey; 27 жовтня 1845, Нью-Йорк — 13 грудня 1927, там само) — американська художниця, одна із засновників нью-йоркської художньої школи Ліга студентів-художників Нью-Йорка. Дружина художника Томаса Дьюїнґа.

Біографія[ред. | ред. код]

Народилася 27 жовтня 1845 року в Нью-Йорку і була п'ятою дитиною в сім'ї Вільяма Френсіса Окі і Саллі Салліван Окі, у яких в родині було десятеро дітей.

В 1866 році почала навчання в нью-йоркській школі Cooper Union School of Design, де навчалася до 1870 року у багатьох відомих американських художників. Тут навчалася також її подруга і майбутня художниця Гелена де Кей (англ. Helena de Kay). З 1871 по 1875 роки Марія навчалася в школі Antique School of National Academy of Fine Arts, винаймаючи в цей час квартиру разом з де Кей. Брала уроки живопису у художника Джона Ла Фаржа. Перші її праці виставлялися в Національній академії дизайну. У 1875 році Окі та інші студенти створили в Нью-Йорку школу Art Students League of New York. В цьому ж році її роботи експонувалися на виставці, організованій в Нью-Йорку Ла Фаржем. У 1875 році деякий час навчалася у Вільяма Ганта (англ. William Morris Hunt), а в 1876 році — у Тома Кутюра.

Марія Дьюїнґ була одною з перших членів Товариства американських художників, що утворився в 1877 році. У 1881 році вийшла заміж за художника Томаса Дьюїнґа. З ним вони з 1885 по 1905 роки проводили літо в художній колонії міста Корніш, штат Нью-Гемпшир. Обидвоє були завзятими садівниками. Квіти, які вони вирощували надихали Марію на творчість на тему природи. Роботи Марії Дьюїнґ виставлялися на Всесвітній виставці 1893 року в Чикаго і Панамериканській виставці в Буффало, Нью-Йорк, в 1901 році, де вона отримала бронзові медалі. У 1907 році відбулася її персональна виставка в Пенсильванській академії витончених мистецтв.

Померла 13 грудня 1927 року в Нью-Йорку у власному будинку № 12 на вулиці West 8th Street (недалеко від Вашингтона-Сквер-парку).[8] З 1881 року була заміжня за художником Томасом Дьюїнґом; у них був син, який помер в дитинстві, і донька Елізабет, яка народилася в 1885 році.

Творчість[ред. | ред. код]

Праці художниці включені до колекції Смітсонівського музею американського мистецтва, Національної галерея мистецтв, Детройтського інституту мистецтв, Hood Museum of Art (Гановер, Нью-Гемпшир), Addison Gallery of American Art (Андовер, Массачусетс).

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]