Мекленбург-Стреліц — Вікіпедія

Мекленбург-Стреліц
ПрапорГерб
Дата створення / заснування 8 березня 1701
Офіційна мова німецька
Континент Європа
Столиця Нойштреліц
Адміністративна одиниця Німецький союз
Північнонімецький союз
Німецька імперія
Форма правління монархія
Член у Німецький союз
Кількість населення 102 602 осіб
Час/дата припинення існування 1933
Площа 2929 км²
Мапа розташування
Категорія мап на Вікісховищі d
CMNS: Мекленбург-Стреліц у Вікісховищі
Мекленбург в 1866-1934

Мекленбург-Стреліц (нім. Mecklenburg-Strelitz, (для сучасного району Німеччини вживається написання Мекленбург-Штреліц ) — одна з німецьких держав, з 1701 до 1918 — герцогство (з 1815 року — велике герцогство). У 1919—1933 — вільна держава в Веймарській республіці.

До 1695 — герцогство Мекленбург-Гюстров, яке свого часу (XVI століття) було створено при розділі герцогства Мекленбург. Коли пряма лінія Гюстровів припинилася, їх володіння після тривалої боротьби перейшли до представника бічної гілки — Адольфа Фрідріха II Стреліцького.

16 лютого 1851 в Зимовому палаці в Санкт-Петербурзі відбулося весілля герцога Георга Августа Мекленбург-Стреліцького з російською великою княжною Катериною Михайлівною. З 1873 і до революції герцоги Мекленбург-Стреліцькі володіли в Росії Оранієнбаумом.

Останній великий герцог Адольф-Фрідріх VI помер 23 лютого 1918 р.

Після Першої світової війни герцогство перестало існувати.

Після Другої світової війни землі Мекленбургу (Мекленбург-Шверін) були розділені між ФРН та НДР, але після возз'єднання Німеччини знову об'єднані у федеральну землю Мекленбург - Передня Померанія. Нині в складі цієї землі є район район Мекленбург-Штреліц.

Правителі[ред. | ред. код]

Правителі Мекленбург-Стреліц носили титул «герцог Мекленбурзький», а з 1815 року — «великий герцог Мекленбурзький», а також «князь вендів, Шверіна і Ратцебургу і граф Шверіна, землі Ростока і пан Штаргарду».

Титулярним князем та голова династичного Будинку Мекленбург-Стреліц з 1996 року, та всього Мекленбурзького династичного дому з 2001 року є Юрій Борвін Мекленбурзький.

Посилання[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Мекленбург-Стреліц