Миклашевський Олександр Миколайович — Вікіпедія

Миклашевський Олександр Миколайович
Народився 8 (20) грудня 1864
Чернігівський повіт, Чернігівська губернія, Російська імперія
Помер 24 серпня (6 вересня) 1911 (46 років)
Тарту, Ліфляндська губернія, Російська імперія
Країна  Російська імперія
Діяльність економіст, викладач університету
Alma mater юридичний факультет Московського університетуd
Галузь економіка[1], статистика[1] і перекладацтво[d][1]
Заклад Дерптський імператорський університетd
Науковий ступінь магістр
Батько Q124646932?
Брати, сестри Миклашевський Іван Миколайович

Олександр Миколайович Миклашевський (нар. 8 [20] грудня 1864, Чернігівський повіт, Чернігівська губернія, Російська імперія — пом. 24 серпня [6] вересня 1911, Тарту, Ліфляндська губернія, Російська імперія (тепер — Естонія)) — російський економіст, екстраординарний професор Юр'ївського університету.

Біографія[ред. | ред. код]

Олександр Миклашевський народився 1864 року та походив з дворян Чернігівського повіту. Закінчив курс Чернігівської гімназії з золотою медаллю і вступив у 1883 році на фізико-математичний факультет Московського університету, але з другого курсу перейшов на юридичний факультет, який закінчив у 1888 році кандидатом юриспруденції. За працю «Історія асигнаційного обігу в Росії» отримав золоту медаль. Був залишений при університеті на два роки та відправлений у закордонне відрядження. Після повернення з якої захистив магістерську дисертацію «Гроші, досвід вивчення основних положень економічної теорії класичної школи в зв'язку з історією грошового питання» і отримав посаду приват-доцента. Деякий час служив у міністерстві фінансів, прийнявши згодом участь у проведенні грошової реформи 1897 року.

У 1896 році отримав посаду екстраординарного професора політичної економії Юр'ївського університету. У 1904 році захистив докторську дисертацію «Обмін та економічна політика».

Він першим переклав російською мовою праці класиків політекономії Анна-Робера Тюрго, Девіда Рікардо та Франсуа Кене; перекладав також праці Джона Інгрема[2] і Томаса Мальтуса[3].

Принимал участие в написании статей «Энциклопедического словаря Брокгауза и Ефрона».

Молодший брат Івана Миколайовича Миклашевського[4].

Вибрана бібліографія[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в Czech National Authority Database
  2. История политической экономии / Джон Кельс Ингрэм; Пер. с англ. Александра Миклашевского. — 2-е изд. — М.: К. Т. Солдатенков, 1897. — 352 с.
  3. Трактаты Мальтуса и Рикардо о ренте / Пер. и изд. для практ. занятий со студентами проф. Александр Миклашевский. — Юрьев: тип. К. Маттисена, 1908. — 128 с.
  4. Миклашевский // Малый энциклопедический словарь Брокгауза и Ефрона : в 4 т. — СПб., 19071909. (рос.)

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]