Михайлюк Юрій Володимирович — Вікіпедія

Юрій Михайлюк
Юрій Володимирович Михайлюк
 Капітан
Загальна інформація
Народження 1989
смт Лисянка, Черкаська область
Громадянство Україна Україна
Національність українець
Військова служба
Приналежність Україна Україна
Вид ЗС ЗСУ Збройні сили
Формування
Війни / битви Російсько-українська війна
Нагороди та відзнаки
Герой України

Юрій Володимирович Михайлюк (нар. 1989, смт Лисянка, Черкаська область) — капітан Збройних сил України, учасник російсько-української війни.

Життєпис[ред. | ред. код]

Навчався в школі № 1 смт Лисянка Черкаської області. Закінчив Київський національний університет. У званні лейтенанта упродовж двох років служив офіцером-психологом у танковому батальйоні. Зрештою перевівся до 128-му окрему гірсько-штурмову Закарпатську бригаду. З 2014 року воює на Сході України. Вже у перших боях показав себе талановитим та принциповим командиром.

Під час російського вторгнення до України в 2022 році брав участь в обороні міста Волновахи на Донеччині, яку активно намагався захопити противник. З метою запобігання загибелі чи полону мирне населення та поранених евакуювали. Також було ухвалено рішення відступити з оборонних рубежів для перегрупування. Після цього військові під командуванням капітана перемістилися для подальшої оборони Вуглегірська, де перешкоджали спробам ворога здійснити оточення, вчасно виявляючи та знешкоджуючи диверсійні групи й колони противника. У середині березня у Вуглегірську рота потрапила в оточення. Бій тривав близько 12 годин. Не маючи великої кількості боєприпасів, Юрій Михайлюк зумів об'єднатися з механізованим батальйоном іншої бригади, рятуючи його пораненого командира, взяти побратимів під своє командування, завдяки чому зумів протриматися в цьому важкому бою та вирватися з оточення.[1]

У віці 33 років отримав звання «Герой України»[2]. Вже наступного дня після нагородження дістав кульове поранення в ногу. Попри поранення, продовжував керувати підрозділом у бою. Тільки коли воїнам вдалось успішно відбити ворожу атаку, погодився на евакуацію[3].

Нагороди[ред. | ред. код]

  • звання «Герой України» з врученням ордена «Золота Зірка» (2022) — за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.[4]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Президент вручив ордени «Золота Зірка» українським захисникам і рідним військовослужбовців, удостоєних звання Героя України // Офіс Президента України. — 2022. — 14 липня.
  2. Першим Героєм України на Лисянщині став капітан Юрій Михайлюк. Вісті Черкащини. 12 квітня 2022. Архів оригіналу за 11 квітня 2022. Процитовано 12 квітня 2022.
  3. «Та який я Герой? Просто патріот своєї країни!» – Герой України Юрій Михайлюк. Арміяinform. 16 квітня 2022. Архів оригіналу за 16 квітня 2022. Процитовано 17 квітня 2022.
  4. Указ Президента України від 26 березня 2022 року № 179/2022 «Про присвоєння звання Герой України»