Мультиплекс (ТБ) — Вікіпедія

Мультиплекс (MUX або MX) (англ. multiplex — суміш, складений) — об'єднання в єдиний цифровий пакет телевізійних каналів при цифровому телемовленні, що змішуються (мультиплексуються) перед передачею по транспортному каналу і поділяються (демультиплексуються) на приймальному кінці (абонентському ресивері або телевізорі з цифровим тюнером) з виділенням одного або кількох телеканалів.

В Україні загальнонаціональні телеканали розподілені по 47 місцях у мультиплексах МХ-1, -2, -3, -5, -7 (кожен має покриття зі 167 передавачів).[1]

Є два схожих, але тим не менш, не ідентичних розуміння мультиплексу в телебаченні :

  • У цифровому багатоканальному телебаченні — передача по одному і тому ж транспортному каналу (частотній смузі) кількох SD, HD або 3D телевізійних каналів, зформованих різними джерелами сигналу (студіями і телекомпаніями). Також до складу мультиплексу можуть включатися радіомовні канали, субтитри, телетекст, телегід та ін.
  • У платному телебаченні (pay tv) і технічних трансляціях (feeds) — передача по одному тому ж транспортному каналу різних «картинок» однієї й тієї ж події (наприклад, спортивного змагання — автомобільних гонок: вид з кабіни водія, під капотом, з інших машин, з трибун, з гвинтокрила і т. ін.). Це може бути одночасна передача, з часовим перемежением, «картинка-в-картинці» і т. ін.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Нацрада дозволила в регіональному мультиплексі МХ-5 створити загальнонаціональний канал «112». Архів оригіналу за 8 квітня 2014. Процитовано 28 травня 2014.

Див. також[ред. | ред. код]