Мусафірова Ольга Дем'янівна — Вікіпедія

Ольга Мусафірова
Мусафірова Ольга Дем'янівна
Народилася 19 жовтня 1957(1957-10-19) (66 років)
Гайсин Вінницької області, Українська РСР
Країна  СРСР
 Україна
Діяльність журналістка
Відома завдяки журналістка
Alma mater Київський державний університет ім.Т.Г.Шевченка
Знання мов російська і українська

Мусафірова Ольга Дем'янівна (нар. 19 жовтня 1957, містечко Гайсин Вінницької області, Українська РСР) — українська журналістка, власний кореспондент «Новой газеты» в Україні, працює в Києві

Зовнішні відеофайли
Ольга Мусафірова про російську журналістику та специфіку роботи в Україні на радіо НВ 29 жовтня 2018 року

Походження та навчання[ред. | ред. код]

Ольга Мусафірова народилася 1957 року в містечку Гайсин Вінницької області. Її мати працювала в місцевій школі вчителькою російської мови та літератури, тому з дитинства більше говорила російською мовою. Батько викладав історію та суспільствознавство.

Після закінчення Гайсинської середньої школи номер один вступила до Київського держуніверситету ( 1975-1980) на факультет журналістики, який закінчила з червоним дипломом. Дипломну роботу захищала за текстами дисидента, письменника, кінодраматурга і журналіста Анатолія Стреляного. Пізніше зробила з ним цикл публіцистичних матеріалів. Працювала в обласній «молодіжці» «Комсомолец Донбасса» ( 1980-1983рр.), в республіканській газеті «Комсомольськое знамя»(1983-1989), в 1989 перемогла у професійному конкурсі, ставши власним кореспондентом у Києві газети «Комсомольская правда».

Журналістська діяльність[ред. | ред. код]

В «Комсомолці» працювала понад 20 років, звільнилася за власним бажанням в 2011-му, оскільки була незгодна з редакційною політикою щодо України.

Журналістка про свою діяльність у «Комсомольській правді»:

«Великою мірою мій перехід у спілкуванні на українську був політичний. Навіть, коли ще працювала у «Комсомольській правді» і приїжджала на поверх, спілкувалася з колегами, і кілька разів, коли виникали професійні конфліктні ситуації і я півсвідомо, а може і свідомо, переходила на українську і бачила – круглі очі. І відповідала: так це моя рідна мова і в побуті я спілкуюся українською»[1].

У 2011 році була запрошена до співпраці з російським незалежним виданням «Нова газета», як кореспондент «Новой газеты» в Україні, де працює й донині[2].

Ольга Мусафірова про свою діяльність у «Новой газете»:

«Тоді мені так було класно, що мені хотілося кожні три місяці туди їздити тому що... Я без перебільшення мабуть скажу, що все, що залишилося в російській журналістиці чесного, воно сконцентровано в «Новой».»[1].

Нагороди[ред. | ред. код]

  • лауреатка премії «Золоте перо».
  • переможниця першого міжнародного конкурсу «Найкращий за професією» у Москві (2011)[3].

Громадська діяльність[ред. | ред. код]


Ольга Мусафірова про майбутні російсько-українські відносини:

«Якщо станеться те, про що мріяла покійна Валерія Новодворська, і Росія розпадеться на кілька маленьких не ядерних мирних держав, то ми зможемо, я думаю, знаходити собі там ділових партнерів. Може, навіть, в якомусь людському вимірі підтримувати стосунки. Але в нинішньому вимірі з імперською Росією не може бути жодних стосунків.»[1].

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в Ольга Мусафірова, власний кореспондент «Новой газеты» Запорука успіху України в тому, щоб не мати справу з росіянами. Архів оригіналу за 15 липня 2019. Процитовано 15 липня 2019.
  2. Мусафирова, Ольга. Архів оригіналу за 17 квітня 2021. Процитовано 26 квітня 2022.
  3. Казахстанские журналисты — в числе лауреатов и победителей конкурса «Лучший в профессии» в Москве [Архівовано 15 липня 2019 у Wayback Machine.](рос.)