Національні символи Ізраїлю — Вікіпедія

Національні символи Ізраїлю — символи що використовуються в Ізраїлі і закордоном представляють країну та її людей.

Національний прапор — прапор Ізраїлю[ред. | ред. код]

Докладніше: Прапор Ізраїлю
Flag of Israel

Прапор Ізраїлю це офіційний прапор держави Ізраїль, який представляє державу, її суверенітет, її інституції та її громадян в Ізраїлі разом з діаспорою. Прапор складається з білого фону на якому розташовані дві горизонтальні сині стрічки, разом з Зіркою Давида (Щит Давида) в середині.

Прапор був задуманий в час Першої Алії і був прийнятий як прапор Сіонізму з початку діяльності руху в 1897 році. Прапор був офіційно визнаний як прапор держави Ізраїль 28 жовтня 1948 року, йому була віддаана перевага поміж іншими проектами прапора через популярність яку він отримав між єврейським насленням в Ізраїлі.

Дві сині смужки представляють Таліт або хустку віруючого, і обидві сторони вод Червоного моря що розступилися через яке євреї пройшли як записано в Книзі Виходу.

Зірка Давида також представляє єврейську самосвідомість Ізраїлю, так само як і культуру та історію ізраїльтян.

Національний герб — Герб Ізраїлю[ред. | ред. код]

Докладніше: Герб Ізраїлю
Emblem of Israel

Герб Ізраїлю це Геральдичний щит на якому в середині розміщена Менора, дві гілки оливки на обох боках від менори та надпис «Ізраїль» на івриті знизу. Емблема була спроектована братами Гаврилом та Максимом Шамірами вихідцями з Латвії, і був офіційно прийнятий 10 лютого 1949 серед багатьох інших проектів запропонованих в рамках змагання, що проводилось в 1948 році.

Національний гімн — «Хатіква»[ред. | ред. код]

Докладніше: Хатіква
The words of Israel's national anthem, «Hatikvah»

«Хатіква» також «Гатіква» це Державний гімн Ізраїлю. Гімн був написаний у 1878 році Нафталі Герц Імбером, світським галицьким Євреєм з Золочева (сьогодні у складі) Львівської області), який емігрував на Землю Ізраїльську в ранніх 1880-х. Згодом поема була ухвалена як гімн Ховевей Сіону і пізніше Сіоністського руху на Першому сіоністському конгресі в 1897. Згодом текст зазнав декількох змін.

«Хатіква» один з кількох гімні написаний в мінорі, так як наприклад «Мила Родино» (Болгарія) and «Менің Қазақстаным» (Казахстан); гімни деяких інших азійських країн написані в іншій тональності такі як Японія і Непал. Хоча пісня звучить сумною, вона оптимістична і підбадьорює як і заголовок (який означає «надія») .[1] Головна тема гімну обертається навколо майже 2000-літньої надії ізраїльтян про волю і суверенність в Землі Ізраїльській, яка потім була реалізована в народженні держави Ізраїль в 1948.

Національні кольори — синій і білий[ред. | ред. код]

Національні кольори Ізраїлю синій і білий що можна побачити на прапорі Ізраїлю.[2] Комбінація чих кольорів походить із Біблії, де вони згадані кілька разів.

Синій і білий це також офіційні кольори ізраїльський спортивних команд.

Національний птах — Одуд[ред. | ред. код]

Докладніше: Одуд
Одуд

Одуд був обраний нацйіональним птахом Ізраїлю в травні 2008 року в рамках святкування 60 ліття заснування держави, за результатами опитування в якому взяли участь більш ніж 155000 чоловік, обігнавши бульбуля.[3]

Одуд був оголошений національим птахом Ізраїлю 29 травня 2008 року президентом Шимоном Перосом.[4]

Національна квітка — Anemone coronaria[ред. | ред. код]

Докладніше: Anemone coronaria
Anemone

У вересні 2007 року Цикламен (רקפת, точніше Цикламен перський) був обраний національною квіткою Ізраїлю, яку офіційно було представлено на виставці «Ми є один світ», що проводилась у Пекіні. Цикламен з невеликою перевагою обійшов Anemone coronaria (6509 голосів в порівнянні з 6053 голосами) на голосування що проводилось на популярному ізраїльському сайті Ynet[5] Проте, в листопаді 2013 року Товариство охорони природи в Ізраїлі (החברה להגנת הטבע) і Ynet організували більше опитування, в якому перемогла Anemone coronaria після чого вона стала національною квіткою Ізраїлю (כלנית מצויה) .[6]

Національне дерево — Маслина європейська[ред. | ред. код]

Маслина

В вересні 2007 Маслина європейська була обрана національним деревом Ізраїлю на виставці «Ми є один світ» що проводилась у Пекіні . Маслина це одна з Семи страв описаних у Біблії.

Маслина європейська виграла з великим відривом від Дуба каліпринського за результатами голосування на популярному сайті Ynet.[5]

Національна собака — Ханаанська собака[ред. | ред. код]

Докладніше: Ханаанська собака
Ханаанська собака

Ханаанська собака це національна порода собак Ізраїлю .[7] Канаанська собака відноситься до породи собак-парїв, підродина шпіців. Ханаанська собака дуже звична в регіоні Південний Левант, З Синаю до Сирії.

Порода була визнана Ізраїльською асоціацією господарів собак в 1963 році, а в 1966 вже як національна порода собак Ізраїлю Міжнародною Кінологічною Федерацією.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. http://www.nationalanthems.me/israel-hatikvah/
  2. Israel National Symbols: The Israeli Flag. Jewish Virtual Library. Процитовано 11 June 2014.
  3. Reuters photo credit: Ofir Lotan (29 травня 2008). Day in pictures. San Francisco Chronicle. Архів оригіналу за 28 січня 2012. Процитовано 27 січня 2019.
  4. Society for the Protection of Nature in Israel
  5. а б [1]
  6. הכלנית: הזוכה בתחרות «הפרח של ישראל», Ynet, November 25, 2013.
  7. In Israel, a battle to save the ancient Canaan dog. The Washington Post. Процитовано 11 June 2014.

Посилання[ред. | ред. код]