Неділя святих праотців і Неділя святих отців — Вікіпедія

Тип християнське

Неділя святих праотців і Неділя святих отців — два останні тижні, тобто неділі Різдвяного посту, «присвячених спогадам про прабатьків Спасителя і всіх старозавітних праведників, які чекали Його пришестя»[1]. Неділя святих праотців доводиться на проміжок з 11 до 17 грудня, а Неділя святих отців відповідає проміжок з 18 грудня до 24 грудня.

Тижнем святих отців також скорочено називають сьомий тиждень після Великодня [2], повна назва якої - Тиждень святих отців Першого Вселенського Собору .

Загальні відомості[ред. | ред. код]

Згідно з поясненням Гермогена Шиманського, найменування «Неділя святих праотців» вказує лише на порядок проходження, тобто на те, що Тиждень святих праотців передує Тижню святих отців [1] .

У службі цих двох свят «найбільша увага приділяється пророку Даниїлу і трьом отрокам », перебування яких «в пещі вогненній» стало прообразом Різдва Христового : як перебування трьох отроків у вогні печі не завдало їм шкоди, так і Різдво Христове не буде попалило (не зашкодило) «Утробу Дівичу» [1] .

Неділя святих праотців доводиться на проміжок з 11 до 17 грудня, а Неділя святих отців відповідає проміжок з 18 грудня до 24 грудня.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в НЕДЕЛЯ СВЯТЫХ ПРАОТЕЦ И НЕДЕЛЯ СВЯТЫХ ОТЕЦ [Архівовано 15 жовтня 2014 у Wayback Machine.] // Гермоген Шиманский, Литургика
  2. Забылин М. М. Русский народ, его обычаи, обряды, предания, суеверия и поэзия. — М. : Издание книгопродавца М. Березина, 1880. — С. 65. — (Репринт изд. 1880 г. — М.: Книга принтшоп, 1990. ISBN 5-7160-0001-0)