Олександра Мариніна — Вікіпедія

Олександра Мариніна
Александра Маринина
Ім'я при народженні Марина Анатоліївна Алєксєєва
Псевдонім Олександра Мариніна
Народився 16 червня 1957(1957-06-16) (66 років)
м. Львів, УРСР, СРСР
Громадянство СРСР СРСРРосія Росія
Національність росіянка
Діяльність Письменниця
Alma mater Юридичний факультет Московського державного університетуd
Мова творів російська
Роки активності 1992 — нині
Напрямок Детектив, кримінальна драма
Жанр детектив
Сайт: Сайт письменниці

CMNS: Олександра Мариніна у Вікісховищі
Q:  Висловлювання у Вікіцитатах

Олександра Мариніна (справжнє ім'я Марина Анатоліївна Алєксєєва) (нар. 16 червня 1957, Львів, УРСР)  (рос. Мари́на Анато́льевна Алексе́ева) — російська письменниця, авторка великої кількості творів детективного жанру.

Псевдонім, як товарний знак[ред. | ред. код]

Марина Алєксєєва зареєструвала свій літературний псевдонім, поряд з товарними знаками «Каменська» та «Настя Каменська» у грудні 2003 року.

Як розповіла пресі Олександра Марініна, вона це зробила винятково задля захисту від недобросовісного використання її псевдоніма, а не для розширення сфери його використання.

Парфумів «Настя Каменська» або магазин одягу для ділових жінок «Каменська» ніколи не з'явиться на світ.

Життєпис[ред. | ред. код]

Марина Анатоліївна Алєксєєва народилася 16 червня 1957 року у Львові. До 1971 жила в Ленінграді, з 1971 — в Москві. Навчалася в англійській спеціалізованій школі (в Ленінграді — № 183, в Москві — № 17 і № 9), в Ленінградській музичній школі ім. Римського-Корсакова.

В 1979 закінчила юридичний факультет МДУ ім. М. Ломоносова і отримала призначення в Академію МВС СРСР. Службову кар'єру почала з посади лаборанта, в 1980 році її призначено на посаду наукового співробітника та присвоєно звання лейтенанта міліції. Марина Алєксєєва займалася вивченням особистості злочинця з аномаліями психіки, а також злочинця, який вчинив повторні насильницькі злочини. В 1986 захистила кандидатську дисертацію за темою: «Особистість засудженого за насильницькі злочини і попередження спеціального рецидиву».

З 1987 займалася аналізом і прогнозуванням злочинності. Має більше 30 наукових праць, зокрема монографію «Злочинність та її попередження в Москві», видану міжрегіональним інститутом ООН з проблем злочинності та правосуддя (ЮНІКРІ).

З 1994 працювала заступником начальника і головним редактором науково-дослідного та редакційно-видавничого відділу Московського юридичного інституту МВС Росії (до перейменування — Московський університет МВС Росії в 2002 році).

У лютому 1998 пішла у відставку в званні підполковника міліції.

Чоловік — полковник міліції Сергій Заточний.

Творча діяльність[ред. | ред. код]

Олександра Марініна, 2010

В 1991 спільно з колегою Олександром Горкіним написала детективну повість «Шестикрилий Серафим», яку опублікував журнал «Міліція» восени 1992. Повість була підписана псевдонімом Олександра Марініна , який складався з імен авторів.

У грудні 1992 після публікації «Шестикрилого Серафима» Марініна вирішила спробувати написати детективну повість самостійно. «Збіг обставин», де вперше з'явилася постійна героїня Анастасія Каменська, було написано в грудні 1992 — січні 1993 року та опубліковано в журналі «Міліція» восени 1993. Протягом 1993-1994 авторка написала повісті «Гра на чужому полі» та «Вкрадений сон».

У січні 1995 до Марініної звернулося видавництво «ЕКСМО» з пропозицією видавати її твори в серії «Чорна кішка». Перша книга, видана «ЕКСМО», з'явилася в квітні 1995, в ній були опубліковані повісті «Шестикрилий Серафим» і «Вбивця мимоволі». Після цієї книги права на повість «Шестикрилий Серафим» нікому не передавалися, і автор виступає категорично проти її подальшої публікації.

В 1995 Олександрі Марініній присуджена премія МВС Росії за найкращий твір про роботу російської міліції (за книги «Смерть заради смерті» і «Гра на чужому полі»). В 1998 на Московському міжнародному книжковому ярмарку Марініну визнали «Письменником року» як автора, книг якого в 1997 році було продано найбільше. В 1998 Марініна стала лауреатом премії журналу «Огонёк» у номінації «Успіх року».

Перший контракт із зарубіжними видавцями був укладений Марініною в 1997. Протягом останніх трьох років книги Олександри Марініної видавалися більш ніж 20 мовами.

Романи Олександри Марініної почали екранізувати в 1999. Компанія «Рекун-фільм» створила телевізійний серіал «Каменська» за вісьмома романами авторки, який демонструвався по національному російському телебаченню, а також в Латвії, Україні, Німеччині, Франції. В 2001 таж сама компанія випустила в світ продовження серіалу «Каменська 2» за чотирма наступними романами авторки.

Після двох років тиші, в серпні 2009 року, майстриня гостросюжетної прози випустила книгу «Добрі наміри», яка стала першою з циклу романів «Погляд з вічності» (сімейна сага).

У 2005 році Олександра Марініна стала лауреатом Національної премії громадського визнання досягнень жінок «Олімпія» Російської Академії бізнесу та підприємництва[2].

У 2010 році детектив «Пекло» став лауреатом премії «Електронна буква» у номінації «Найкращий прозовий твір».

Бібліографія[ред. | ред. код]

Рік Назва Серія Короткий огляд Примітка
1991 Шестикрилий Серафим Без серії Детективна повість «Шестикрилий Серафим» була написана Мариною Анатоліївною Алєксєєвою в 1991 спільно з колегою Олександром Горкіним і була опублікована в журналі «Міліція» восени 1992 року. Повість була підписана псевдонімом Олександра Марініна, який складався з імен авторів
1992 Збіг обставин Каменська Розслідуючи вбивство молодої жінки, наукової співробітниці інституту МВС, Каменська виходить на слід кілера і його спільників, але для того, щоб отримати незаперечні докази, їй треба «розкрутити» розважливого і холоднокровного профі. Настя змушена грати незвичну для себе роль, розуміючи, що будь-яке необережне слово або рух може коштувати їй життя.
1993 Гра на чужому полі Каменська Каменська їде у відпустку, але відпочити їй не вдається, тому що в санаторії сталося вбивство відпочивальника. Настя пропонує свої послуги слідству, проте розшук і прокуратура міста відмовляються від її допомоги. Але несподівано виявляє свою зацікавленість фактичний господар міста, великий мафіозі. Він просить Настю допомогти йому дізнатися, яка організація займається темними справами на його території. У повісті Марініної «Чорний список» письменниця Тетяна Образцова пише повість, яка за фабулою нагадує «Гру на чужому полі»
1994 Вкрадений сон Каменська Каменська проводить залишок відпустки в Москві, передчасно повернувшись із санаторію (див. Гра на чужому полі). Але начальник викликає Настю з відпустки і доручає фактично самій розслідувати вбивство молодої дівчини, оскільки нікому більше не довіряє, бо впевнений, що серед його підлеглих є стукач. Починаючи розслідування, Настя ще не знає, з яким серйозним противником їй доведеться зіткнутися. Вбивство Каменська розкриває, але перемогти цього противника їй поки що не вдається.
1995 Вбивця мимоволі Каменська До Каменської звертається її зведений брат Олександр з проханням з'ясувати деякі дивні речі, які відбуваються з його дівчиною Дашею. Настя береться за цю справу, заручившись допомогою мафіозі Денисова, якому нещодавно допомогла викрити банду кінематографістів (див. Гра на чужому полі). Вже незабаром з'ясовується, що Даша, сама того не підозрюючи, стала свідком злочину, і навіть не одного.
1995 Смерть заради смерті Каменська Аналізуючи дані стосовно нерозкритих насильницьких злочинів, Настя виявляє цікаву картину: в одному з районів Москви рівень насильства різко знизився, а в сусідньому навпаки зріс, в результаті обидва ці райони утворюють знак нескінченності (∞), і центр цієї «перевернутої вісімки» припадає як раз на один з науково-дослідних інститутів. І тоді стає зрозуміло, про яку нескінченність писав у своїй передсмертній записці співробітник цього інституту який покінчив життя самогубством.
1995 Шістки помирають першими Каменська У Москві з'являється невідомий вбивця-снайпер, який щотижня вбиває по одному молодому чоловікові. Каменська ламає голову в спробі обчислити снайпера, але допомога приходить з несподіваного боку — від переховується від кримінального переслідування оперативника, якого підставив хтось із своїх. Оперативник розслідував незаконні операції з вивезення з країни дорогоцінних металів і «накопав» зайве, після чого його вирішили вивести з гри. Оперативник допомагає Насті, а Настя в свою чергу допомагає йому довести свою невинність, вивівши на чисту воду справжнього стукача.
1995 Смерть і трохи любові Каменська Каменська нарешті виходить заміж. Але і в цей день Насті доводиться займатися трупами, тому що в той час, як вони з Чистяковим розписуються, в їх РАГСі відбувається вбивство нареченої. Пізніше з'ясовується, що в той же день, з інтервалом у дві години, в іншому РАГСі сталась аналогічна трагедія. Розслідуючи ці таємничі вбивства, Настя з'ясовує, що багато наречених напередодні отримали листи з погрозами, але ніхто з них чомусь не звернувся до міліції. Каменська придумує спосіб вичислити вбивцю, але для цього потрібно перелопатити величезний обсяг інформації, і самій їй не впоратися. Але у Насті з'являється в цій справі несподіваний помічник.
1995 Чорний список Каменська Підполковник міліції Владислав Стасов, перед тим як піти на пенсію, відпочиває на морі. На кінофестивалі, який проходить тут само, стаються одне за одним кілька вбивства. Стасов розуміє, що це справа рук однієї і тієї ж терористичної комуністичної організації. Підтвердженням стає аркуш паперу який випадково потрапив до рук його дочки — «чорний список» потенційних жертв. Стасов починає самостійне розслідування, і з цієї хвилини його життя і життя його близьких у смертельній небезпеці. Повість спочатку була призначена для публікації під псевдонімом Володимир Макар і не пов'язана з циклом про Каменську[3]. Однак від ідеї псевдоніма вирішено було відмовитися, а головний герой повісті Владислав Стасов і його сім'я в подальшому стали персонажами циклу «Каменська». У «Чорному списку» письменниця Тетяна Образцова пише повість, за фабулою нагадує «Гру на чужому полі»
1995 Посмертний образ Каменська Кінозірка Аліна Вазніс вбита, і мотиви для вбивства начебто є у багатьох з її оточення, але при ретельному розгляді Каменська переконується, що ці мотиви або надумані, або не «тягнуть» на вбивство. Зіставляючи факти, свідчення свідків, а головне — глибше розуміючи характер кінозірки, Настя приходить до висновку, що вбити актрису могла тільки одна людина. Саме та, у якої якраз немає жодного мотиву. А значить, треба знайти цей мотив.
1995 За все треба платити Каменська Давній знайомий Каменської мафіозі Денисов («Гра на чужому полі», «Вбивця мимоволі») звертається до Насті з проханням знайти вбивцю дружини його австрійського друга. Каменська погоджується допомогти Денисову і виходить на слід злочинної організації, яка стоїть за австрійським вбивством і на рахунку якої й ряд інших дивних смертей наукових і творчих працівників. Але вже незабаром Насті починає перешкоджати Арсен та його «контора» («Вкрадений сон»). Факт співпраці Каменської з Денисовим набуває розголосу. В результаті її усувають від роботи і розпочинають службове розслідування. У Насті немає іншого виходу, як спробувати впоратися з «конторою» самостійно. Але для цього треба зрозуміти, що задумав Арсен.
1996 Чужа маска Каменська Співробітниця карного розшуку Анастасія Каменська займається розслідуванням загадкової смерті відомого письменника. Дружина засудженого за умисне вбивство бізнесмена просить приватного детектива Стасова довести невинність її чоловіка. В цей самий час один політик вчить колишню повію грати роль його дружини, скориставшись неабиякою схожістю її з покійною дружиною. Несподівані повороти і нові обставини, які відкриваються в цих справах, таємничим чином пов'язані між собою і приводять до несподіваної розв'язки.
1996 Не заважайте катові Каменська Лютий 1996 року. Після відбуття покарання з колонії виходить людина, яку різні політичні сили хочуть використати у передвиборній гонці як козирну карту. Каменська має зробити все, щоб ця людина на шляху до Москви була в безпеці. Згодом, після повернення до Москви, Настя починає розслідувати дві серії загадкових убивств: «московську» і «провінційну». Спочатку ці серії нічого не об'єднує, але вже скоро Каменська розуміє, що обидві вони якось пов'язані з тією людиною, яку вона доправила з колонії.
1996 Стиліст Каменська Розслідуючи справу про маніяка, який викрадає юнаків певного типу, Каменська зустрічає Володимира Соловйова, у якого колись була закохана. Володимир, який став інвалідом, живе якраз в тому селищі, куди ведуть сліди маніяка, тому щоб розкрити злочин Настя починає з ним складну психологічну гру. Але незабаром з'ясовується, що і Володимир причетний до якихось темних справ.
1996 Ілюзія гріха Каменська Хтось приховано й пильно цікавиться життям чотирьох дітей, покалічених своєю матір'ю. Одне вбивство, друге, третє … І всі вони так чи інакше пов'язані з цією нещасною сім'єю. Яка таємниця прихована в минулому цих людей? Та чи в минулому? — сумнівається Настя Каменська, аналізуючи обставини злочинів. Часу на роздуми, як завжди, немає — прямо з лікарні викрадена дівчинка, загроза нависла над іншими дітьми. Звідки йде ця загроза? Осяяння, мов спалах блискавки, раптово висвітлює всю ситуацію, яка виявляється набагато страшніше, ніж думала Настя.
1996 Світлий лик смерті Каменська Убита молода жінка, а головна підозрювана у вбивстві вчиняє самогубство, залишивши непрямі докази своєї провини. І здається, що справу можна закривати. Але третє вбивство докорінно міняє справу, бо «автор» його — очевидно той самий, що й у першого, а значить, самогубця непричетна до злочина, і пошуки треба починати заново. На щастя, злочинець помилився, залишивши слід. І цей слід веде в минуле.
1996 Ім'я потерпілого — Ніхто Каменська Для того, щоб перевестися до Москви, слідчій Тетяні Образцовій треба закрити одну «безнадійну» справу про вбивство бабці, якою до неї займалися вже кілька слідчих. А в цей час у Москві Каменська розслідує справу про вбивство сімейної пари, і не знає, що вбиті були найближчими родичами старенької. Каменська є ніби другорядним персонажем у повісті, на першому плані — Тетяна Образцова. Каменська дізнається, що Гордєєв має незабаром отримати підвищення.
1997 Чоловічі ігри Каменська Каменська шукає маніяка, відповідального за серію вбивств. Але чим довше триває розслідування, тим більше вона сумнівається в тому, що серійність — справа рук однієї людини. Через це загострюється конфлікт з новим начальником, який чомусь наполягає саме на версії «маніяка». Тим часом хтось підкидає журналістам матеріал, компрометуючий Короткова, але джерела цього матеріалу приховали два нових трупи, і Каменська розуміє, що в справі замішаний хтось зі своїх. Більше того, у неї в руках опиняються докази проти близької їй людини.
1997 Я помер вчора Каменська Підірвано машину директора телевізійної передачі «Обличчя без гриму», вбита відома журналістка — депутатка Держдуми. Каменська починає займатися цими двома гучними справами, ще не знаючи, що за ними стоять одні й ті ж злочинні сили. А в цей час йде в декрет Тетяна Образцова потрібно терміново закрити справу про вбивство «чаклунки». Слід виводить її на чоловіка тієї самої убитої журналістки і на ведучого тієї ж передачі. І тоді Образцова погоджується на пропозицію Каменської взяти участь у передачі «Обличчя без гриму» в ролі письменниці Томіліної, щоб краще вивчити ведучого.
1998 Реквієм Каменська Каменська на новій роботі починає створювати аналітичний відділ у відомстві Заточного. І одним з її першим завдань виявляється аналіз можливостей проникнення кримінальних структур у навчально-освітні установи МВС. В цей же час колишні співробітники Насті розслідують вбивство студента одного з таких установ, і одна з версій якраз пов'язана з його можливими кримінальними зв'язками. Каменська береться допомогти розкрити вбивство, але незабаром розуміє, що ниточки від нього йдуть не в бік МВС, а в бік шоу-бізнесу.
1998 Привид музики Каменська Свідком вбивства на замовлення стає напівсліпий юнак, талановитий музикант. Він розмовляв із злочинцем і чув музику, яку той слухав перед вбивством, і ця музика виводить оперативників на душогуба, але занадто пізно. А тим часом все вказує на те, що замовив вбивство чоловік жертви, але знайти серйозні докази не вдається. Більше того, поступово Каменська починає підозрювати, що чоловіка хтось «підставляє».
1999 Сьома жертва Каменська Під час телемосту за участю Каменської та Образцової над головами глядачів з'являється плакат з погрозами. Однак, неясно, кому саме адресовані погрози, Насті чи Тані. А з наступного дня у місті з'являються трупи бомжів. І незмінним атрибутом вбивства стає порцелянова рибка з маленьким пупсиком, який засунутий їй в пащу. За допомогою Іринки Милованової Настя здогадується, що жертв має бути всього сім, і боїться, що сьомою жертвою стане вона сама.
2000 Коли боги сміються Каменська Каменська розслідує дивні вбивства двох молодих людей і з'ясовує, що напередодні обидва відвідували концерти однієї і тієї ж музичної групи — «Бі-Бі-Сі». Остання книга з Гордєєвим в ролі начальника відділу, а також остання, в якій Лєсніков і Селуянов працюють разом з Каменською.
2001 Комедії:
  1. Покинута лялька з відірваними ногами
  2. Ну, хлопці, ви влетіли
Без серії
2001 Той, хто знає
  1. Небезпечні питання
  2. Перехрестя
Злочини правильного життя Про трьох людей, які пов'язані колишнім вбивством у тайзі Двотомник
2001 Незамкнені двері Каменська Під час зйомок телесеріалу в парку «Сокольники» вбито водія знімальної групи і безслідно зникла дружина сценариста. На перший погляд все вказує на чергову розбірку між кримінальними угрупованнями, бо вбитий водій пов'язаний і з азартними іграми, і з наркотиками. Однак незабаром з'являється версія про те, що вбивство на знімальному майданчику скоєне, щоб зірвати створення серіалу, а це, своєю чергою, виводить на перший план нових підозрюваних. Цього разу співробітниці карного розшуку Насті Каменській працювати набагато складніше, бо полковник Гордєєв пішов на пенсію, а з новим начальником стосунки не складаються. Каменській доводиться серйозно подумати над тим, чи залишатися служити на Петрівці чи все-таки піти. У відділ приходить Сергій Зарубін, а Лєсніков і Селуянов йдуть (ще до початку подій книги)
20012002 Фантом пам'яті Злочини правильного життя Людина, яка прокинулася в лікарні після аварії, не може згадати останні два роки життя.
20022003 Закон трьох заперечень Каменська Насті Каменській не пощастило — вона потрапила в аварію. Скоро її випишуть з госпіталю, але зламана нога все ще болить, і Настя ледве-ледве пересувається. Вона вирішує звернутися до фахівця, який використовує нетрадиційні методи лікування. Але коли Настя дзвонить за потрібним номером, з'ясовується, що цей фахівець убитий. А тут ще одна неприємність. Після шпиталю Насті немає де жити: в її квартирі несподівано поселилися родичі. Тож Настя опиняється на дачі у знайомого, де проводить оздоровчі прогулянки і розважається обговорюючи з колегами подробиці чергового гучного вбивства молодої кінозірки. І раптом вона з жахом виявляє, що за нею хтось стежить.
2003 Кожен за себе Злочини правильного життя Колишня лікарка швидкої допомоги залишається без грошей і за оголошенням стає доглядальницею колишнього працівника КДБ.
20032004 Співавтори Каменська За вказівкою «зверху» Каменська допомагає розслідувати вбивство дружини дрібного бізнесмена. Її підозри падають в першу чергу на самого бізнесмена, але у того «залізне» алібі. Тим часом до неї звертається за допомогою письменниця, одна з трьох співавторів, які пишуть від імені знаменитого Василя Богуславського. Навколо співавторів відбуваються дивні речі, і Настю просять допомогти розібратися в ситуації. Настя спочатку підозрює прохачку в зайвій недовірливості, але події, які стрімко розгортаються, переконують її, що справа серйозніша. І врешті-решт «справа співавторів» допомагає розкрити і вбивство дружини бізнесмена. Каменська на порозі клімаксу і їй загрожує рання пенсія, саме в цей час вона шукає своє місце в житті. Коротков одружується вдруге.
2004 Виючі пси самотності Каменська Працюючи над дисертацією, Каменська задля статистики обходить сім'ї, де сталися вбивства і ці вбивства залишилися не розкритими. У цей час вбивають студентку інституту, де навчається донька Стасова.
2005 Заміна об'єкта Дільничний міліціонер Дорошин Дорошин присутній в опері на прем'єрі свого батька, після закінчення вистави на сходах вбивають красиву жінку і її водія.
2005 Пружина для мишоловки Дільничний міліціонер Дорошин Збираючись в США бізнесмен повинен принести до консульства довідку про смерть батька, який помер в лікарні для душевнохворих.
20052006 Міський тариф Каменська / Дільничний міліціонер Дорошин У співробітника відділу наркотиків зникає цивільна дружина, він відсилає всіх на її пошуки. З'ясовується, що вона вела подвійне життя.
2006 Відчуття льоду Злочини правильного життя Про вбивства в оточенні двох рано осиротілих братів-близнюків. Двотомник
2007 Все не так Злочини правильного життя Отримавши травму, спортсмен влаштовується домашнім тренером в сім'ю товстої дівчинки.
2009 Добрі наміри Погляд з вічності Ідилія — річ хороша, але, на жаль, тривати довго вона не може. Ось і в житті сім'ї Романових та їх близьких виникли проблеми, спочатку начебто дріб'язкові, але з часом все більш важкі і заплутані. Чи очиститься це все вибухом, а чи ситуація ускладниться ще більше? Ніхто не знає відповіді, і всі бояться зазирнути у своє найближче майбутнє … Книга — початок циклу романів (сімейна сага)
2009 Дорога Погляд з вічності Все не так просто, і не так ладно в сімейному житті Родислава і Люби Романових, а починалася дуже щасливо. Якою б ідилічною не здавалася їхня сім'я, таємні тріщини і приховані вади невблаганно підточують її основи. І Любі, і вже тим більше Родиславу є за що дорікнути собі, у чому гірко покаятися, над чим подумати безсонними ночами. І з дітьми починаються проблеми, особливо з сином. Та обставина, що фактично з їхньої вини у в'язниці сидить невинна людина, тяжким вантажем лежить на совісті Романових. Так далі жити не можна — ця незграбна, колюча, некомфортна істина стає все очевиднішою. Але Родислав і Люба навіть не підозрюють, як близько вони до катастрофи, яка тонка межа відокремлює подружжя від того моменту, коли все раптово скресне і життя покотиться по зовсім непередбачуваному шляху … Друга книга серії
2010 Пекло Погляд з вічності Де ж янгол-охоронець родини Романових, який оберігав їх довгі роки від усіляких бід і нещасть? Все, що так ретельно вибудовувалося роками, відразу завалилося, немов картковий будиночок. Пішли близькі люди, за сином полюють явні кримінальники і він ховається невідомо де, зовсім чужою стала дочка. Гіркота і відчай оселилися в душах Родислава і Люби. Брехня, яка роками роз'їдала їх сімейний устрій, остаточно перемогла: вони опинилися на руїнах власного, здавалося б такого щасливого та гармонійного, життя. І ніякі зовнішні — такі нікчемні! — ознаки успіху і благополуччя не можуть їх втішити. Що вони можуть протиставити жорстокій і неприємній правді про самих себе? Знову якусь втішна брехня? Але вони більше не хочуть і не можуть ховатися від самих себе, продовжувати своїми руками перетворювати життя на справжнє пекло. І все ж всупереч усім зовнішнім обставинам вони завжди любили один одного, і невже це не допоможе їм подолати будь-які, навіть найтрагічніші випробування? Завершальна книга серії
2010 Життя після життя[4] Каменська Настя Каменська, яка в 2010 році відсвяткувала свій 50-річний ювілей, звільнилася з Петрівки, і її запросив працювати у своє детективне агентство Стасов. Перша її справа стосується серійного вбивці (або його імітатора).
2010 Особисті мотиви Каменська Працююча в детективному агентстві Анастасія Каменська їде в невелике південне місто розслідувати вбивство старого хірурга, який перебував при смерті, на прохання його дочки. Місцеві органи вбивцю не знайшли, вважаючи, що старого вбив «якийсь зальотний грабіжник». Але Каменській все ж вдається знайти тонку ниточку, яка приведе до вбивці. Паралельно з цим у Москві відбуваються драматичні події з художником Борисом Кротовим і двома сусідськими літніми сім'ями … Двотомник
2011 Смерть як мистецтво
  1. Маски
  2. Правосуддя
Каменська Приватний детектив Анастасія Каменська разом з молодим оперативником з Петрівки починають розслідування загадкового замаху на режисера та художнього керівника театру «Нова Москва» Л. А. Богомолова. Підозрюваних багато, їх показання брехливі і суперечливі, але тільки одна подія може пояснити, що відбувається — те, що йде корінням у минуле … Двотомник
2012 Бій тигрів в долині Без серії Впавши з балкона одного з московських будинків, на смерть розбилася молода дівчина Катерина Авєркіна. Багато сусідів, що гуляли в цей момент у дворі, бачили, як Катю зіштовхнула вниз її старша сестра Наташа. Її відразу заарештовують. Дівчина шокована — під час трагедії вона … гуляла Москвою зі своїм хлопцем Ленарем! Але довести це неможливо — показання свідків перекреслюють всі докази Наташі, і, здається, ніщо не в змозі їй допомогти. Однак справою Авєркіної-старшої зацікавилися адвокат Віталій Кирган та оперуповноважений Антон Сташис. У ході розслідування вони виявляють несподівані факти, які зрештою приведуть їх до приголомшуючої розгадки … Двотомник
2012–2013 Обірвані нитки. Без серії Судмедексперт Сергій Саблін — людина кристально чесна, безкомпромісна, але при цьому занадто прямолінійна — багатьом він видається грубим, з важким характером. Та що там багатьом — всім, враховуючи рідну матір і кохану жінку. Але для лікаря Сабліна істина — головне, на угоди з совістю він не йде, чим би його не улещували і чим би йому не погрожували люди, зацікавлені в тих чи інших висновках розтину. Тритомник

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Bibliothèque nationale de France BNF: платформа відкритих даних — 2011.
  2. Офіційний сайт Російської академії бізнесу та підприємництва. Архів оригіналу за 28 липня 2021. Процитовано 21 березня 2022. 
  3. Radio Liberty — Programs — Face to Face. Архів оригіналу за 1 квітня 2012. Процитовано 27 серпня 2013. 
  4. Видавництво «ЕКСМО» / ДЕ КУПИТИ <! -- Тема додана ботом- ->. Архів оригіналу за 28 вересня 2013. Процитовано 27 серпня 2013. 

Посилання[ред. | ред. код]