Оселя зла: Відплата — Вікіпедія

Оселя зла: Відплата
Resident Evil: Retribution
Жанр Наукова фантастика, екшн
Режисер Пол В.С. Андерсон
Продюсер Пол В.С. Андерсон
Джеремі Болт
Сценарист Пол В.С. Андерсон
На основі Resident Evil
У головних
ролях
Мілла Йовович
Сієнна Гіллорі
Йохан Урб
Лі Бінбін
Мішель Родрігес
Оператор Глен МакФерсон
Композитор Tomandandy
Монтаж Нівен Ноуві
Кінокомпанія Constantin Film
Davis Films
Impact Pictures
Дистриб'ютор Screen Gems
Тривалість 95 хв.
Мова англійська
американська мова жестів
Країна США США
Німеччина Німеччина
Канада Канада
Франція Франція
Росія Росія
Рік 2012
Дата виходу 3 вересня 2012 (Світова прем'єра в Токіо)
13 вересня 2012
Кошторис 65 млн. $
Касові збори 201 млн. $[1]
IMDb ID 1855325
Попередній Оселя зла: Потойбічне життя
Наступний Оселя зла: Фінальна битва
residentevil-movie.com

«Оселя зла: Відплата» (англ. Resident Evil: Retribution) — науково-фантастичний фільм 2012 року режисера Пола В. С. Андерсона, який вийшов 13 вересня 2012 року. Він є п'ятим фільмом в екранізації комп'ютерної гри Resident Evil. Фільм вийшов в прокат в звичайному форматі, в 3D та IMAX 3D.

Сюжет[ред. | ред. код]

У преамбулі фільму в зворотному порядку показується напад конвертопланів Амбрелли на корабель «Аркадія», на якому врятувалися вцілілі в попередньому фільмі. Після вступних титрів події тривають. З одного з гелікоптерів спускається Джилл Валентайн, на грудях якої закріплений робот-павук. Еліс вдається застрелити пілота одного з конвертопланів, і той без управління врізається в корабель і вибухає, внаслідок чого Еліс викидає в море вибуховою хвилею.

Еліс прокидається в будинку, де її будить чоловік (Карлос Олівера), який говорить, що будильник не спрацював і їм треба швидше збиратися — йому на роботу, їх доньці (Беккі), у якої ослаблений слух — на навчання. Раптово з'являється зомбі-маджині і атакує Карлоса. Вибігши на вулицю передмістя, Еліс і Беккі намагаються врятуватися від натовпу зомбі. Розуміючи, що їм обом не врятуватися, Еліс відволікає увагу маджині і скидає його на гострі дошки сходів. Раптово з'являється її інфікований чоловік і вбиває її.

Потім Еліс прокидається на підлозі тюремної вежі-камери з логотипом Амбрелли, де її допитує Джилл. Раптово допит переривається повідомленням від системи безпеки про перезавантаження протягом двох хвилин — це робота Альберта Вескера, який зламав систему Червоної Королеви і допоміг Еліс втекти. Вийшовши з приміщення, Еліс опиняється на центральній площі Токіо. В цей час Червона Королева відновлює управління і має намір захопити або, принаймні, знищити Еліс. З динаміків гучного зв'язку транслюється повідомлення про завантаження симуляції Токіо, після чого на вулиці починається злива, з'являються люди і починається атака зомбі. Відтіснена натовпом зомбі, Еліс знову забігає у внутрішні приміщення павільйону Амбрелли, де серед розстріляного персоналу центру управління зустрічає якусь жінку в червоній сукні, в якій впізнає Аду Вонґ — оперативницю Амбрелли і одного з найкращих агентів Вескера. На екрані виникає зображення Альберта Вескера, який пояснює ситуацію: вони знаходяться в головному лабораторному корпусі корпорації «Амбрелла», розташованому на колишній базі радянських підводних човнів під льодами Камчатки. В ньому відтворені деякі квартали Токіо, Нью-Йорка, Москви та інших великих столиць для проведення експериментів з Т-вірусом шляхом симуляції епідемії в даних містах. Для звільнення Еліс він посилає невелику штурмову групу на двох снігоходах. Також Вескер повідомляє, що після звільнення його і Ади Вонґ із корпорації всім, що залишилося від «Амбрелли», керує Червона Королева, яка і віддає накази, зокрема, службі безпеки, до складу якої входять Джилл і клони Карлоса Олівера, Рейн Окампо і Джеймс Шейд («Перший»).

Штурмова група, до складу якої входить також Леон Кеннеді, мінує зовнішню частину і шахти системи вентиляції бази, виставляє на таймерах детонаторів двогодинну витримку і потрапляє всередину. Червона Королева збирається знищити супротивників і активує симуляції в павільйонах, через які просуваються назустріч один одному штурмовий загін та Еліс. На Еліс і Вонг в симуляторі Нью-Йорка нападають двоє Катів. Тікаючи, вони долають межу між полігонами і опиняються в симуляторі передмістя Раккун-Сіті. Проходячи повз один із будинків, Еліс говорить Аді, що за ними хтось спостерігає. Всередині вони виявляють труп клона Еліс, зомбі і живу Беккі-клона, яку забирають із собою. Однак на виході з будинку їх зустрічає загін служби безпеки Амбрелли: Джеймс «Перший» Шейд, Карлос Олівера і Рейн Окампо на чолі з Джилл Валентайн. Ада залишається відстрілюватися від супротивників, але в результаті потрапляє у полон, в той час як Еліс з Беккі тікають.

Долаючи симулятор Москви, групу атакують супротивники в симуляції «Чума». Загін зазнає втрат, переслідуваний натовпом озброєних солдатів-зомбі. Залишкам групи вдається прорватися з ДУМу, куди їх затис атакуючий натовп зомбі і величезний Лизун. В цей час до них на автомобілі «Роллс-Ройс» проривається Еліс, яка з боєм вивозить залишки штурмової групи. Рятуючись, вони вриваються на симуляцію станції метро «Арбатська». Діставшись до підйомника на поверхню, вони намагаються ним скористатися, але Червона Королева дистанційно відключає електрику і знову організовує атаку служби безпеки. Баррі залишається прикривати від супротивника, але в руках у Шейда і Джилл опиняється Ада Вонґ. Погрожуючи вбити її, вони вимагають від Баррі здатися. Той гине від куль, але встигає вбити Шейда влучним пострілом. Нападник Лизун забирає з собою Беккі, і Еліс йде на її виручку. Застреливши Лизуна і забравши кілька гранат, героїні потрапляють у приміщення, де на конвеєрі рухаються численні клони Еліс і Беккі; дівчинка в паніці намагається дізнатися у матері, хто є хто. В цей час Лизун нападає на пару. Еліс кидає гранати і знищує конвеєри з клонами. Відлік часу на детонаторі доходить до нуля, відбувається вибух в системі вентиляції, і всередину, змітаючи все на своєму шляху, вривається вода. Зумівши відновити подачу електроенергії, вцілілі вибираються з бази і виїжджають на снігоході. Однак крига починає тріскатись і вздиблюватись, внаслідок чого перевертається всюдихід, коли з-під льоду спливає підводний човен. З рубки виходять Джилл, Рейн і взята у заручники, зв'язана Ада Вонг. Рейн вводить собі в аорту паразита Лас-Плаґас, внаслідок чого стає практично невразливою і в сутичці вбиває Лютера і ранить Леона. В результаті сутички Еліс вдається зірвати з грудей Джилл робота-павука, через якого транслювалися накази Червоної Королеви, і та приходить до тями. Розуміючи неможливість вбити Рейн, Еліс стріляє по льоду, і Рейн падає в пробитий кулями полин. У підсумку зомбі тягнуть її на дно, а Леон звільняє Аду, яка безпорадно замерзала на льоду.

Конвертоплан забирає вцілілих і доставляє в обложений Вашингтон. В Овальному кабінеті Еліс виявляє Вескера. Він вводить їй сироватку з вірусом, повертаючи колишні здібності. Вескер говорить про необхідність застосування Еліс як зброї з метою порятунку людства і виводить її на дах, з якого видно орди зомбі, мутанти Лизуни і літаючі паразити Кіпепео, які облягають Капітолій.

У ролях[ред. | ред. код]

Нагороди[ред. | ред. код]

Нагорода Категорія Номінанти Результат
Canadian Screen Awards Найкращий дизайн костюмів Венді Патридж Номінація
Найкраще досягнення в звукових ефектах Стівен Барден, Стів Бейн, Кевін Бенкс, Алекс Буллік та Джилл Парді Номінація
Найкраще досягнення у візуальних ефектах Денніс Верарді, Джейсон Едвард, Метт Гловер, Трей Гаррел, Лін Гарві, Джо Г'югес, Ітан Лі, Скотт Ріопел, ерік робінсон і Кайл Йонеда Перемога
Золота премія Фільм «Оселя зла: Відплата» Перемога
Золота малина Найгірша жіноча роль Мілла Йовович Номінація

Цікаві факти[ред. | ред. код]

  • На 2012 рік Мілла Йовович — єдина актриса, яка знімалася в усіх п'яти фільмах.
  • У фільмі присутня третя версія персонажу Мішель Родрігес. Крім «злого» і «доброго» з'являється ще й зомбі-допельгангер. Як пояснює Ада Вонг, «Амбрелла» тестує своїх клонів з різним рівнем зараження. Однак сцену було вирізано у процесі монтажу.
  • Цей фільм перший, де не фігурують живі пси Цербери.
  • Персонаж Беккі спочатку не мав поганого слуху. Після вдалих проб на роль була призначена Ар'яна Інженір.
  • Незважаючи на те, що Карлос Олівера грає неабияку роль у сюжеті, ім'я Одеда Фера дивним чином зникло із титрів на початку.
  • Всі репліки Бінбін Лі озвучила Саллі Кахіл, чиїм голосом Ада Вонґ говорить у іграх серії.
  • Лас-Плаґас в серії відеоігор — паразит, який забезпечує нечутливість до болю та підвищену силу.
  • В цьому фільмі вперше зустрілися Джилл та Леон.
  • Незважаючи на те, що сцена із падінням Еліс у воду знаходиться на початку фільму, знімали її однією з останніх.
  • Під час зйомок однієї з битв 16 акторів впали з підмостків і отримали переломи. Процес зупинився на кілька днів, а Мілла Йовович, на знак поваги, відвідала декількох постраждалих у лікарні.
  • Передбачалося, що Леона гратиме Дженсен Екклз, однак у підсумку роль дісталася Йохану Урбу.
  • Саундтрек для кожної частини фільму писали різні автори. У цьому ж випадку за музику відповідав дует композиторів Tomandandy, який брав участь у озвучуванні попередньої картини.
  • Сцени зустрічі Ади Вонґ і Еліс у підземному офісі — переробка моменту із четвертої частини відеогри, де Леон Кеннеді зустрічається з азіаткою в особняку сім'ї Салазар.
  • Під час зйомок фінальних сцен четвертої частини використовувався справжній списаний корабель. Коли прийшов час знімати наступний фільм, команда виявила, що використовуване судно було відновлено і знову введено в експлуатацію. Тому сутичку на «Аркадії» довелося знімати на спеціально сконструйованих декораціях.

Помилки у фільмі[ред. | ред. код]

  • Із кінчиків пальців Рейн вилітають кулі та кров, однак на снігу її слідів не видно.
  • Сутичка між Еліс та зомбі в Токіо відбувається в добре освітленому коридорі з білими стінами. Героїня шматує та розстріляює ворогів і кров бризкає в усі сторони. Однак на стінах її не видно. В кінці сутички помітно тільки калюжі на підлозі.
  • Коли система перезавантажується, відкривається ящик, в якому лежить одяг Еліс на весь фільм. Потім героїня йде коридором на високих підборах. Однак у деяких сценах із сутичками на ній видно взуття на невисоких підборах.
  • Під час битви між Леоном, Лютером і Рейн рукавичка останнього зникає у близьких планах.
  • У сцені автомобільної гонитви пошкодження на ньому з'являються і зникають між кадрами.
  • Коли Еліс відкриває двері на горище, в лівому нижньому куті з'являється голова члена знімальної групи.
  • Незважаючи на те, що комплекс «Амбрелла» знаходиться на Камчатці, де панує суворий арктичний клімат, герої досить комфортно почуваються у вечірніх сукнях. Штурмова група також виходить із ліфта в одних футболках.
  • Під час гонитви за Лас-Плагас у Москві кулі калібру 12,7 мм, випущені важким кулеметом, відскакують від капоту. Насправді такий калібр прошив би авто наскрізь.
  • Приблизно на 34-й хвилині один із мертвих солдатів «Амбрелли» дихає. Його гвинтівка припіднімається і опускається на груди.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Resident Evil: Retribution (2012). Box Office Mojo. Архів оригіналу за 23 липня 2013. Процитовано 11 жовтня 2012.

Посилання[ред. | ред. код]