Павлівський Камінь — Вікіпедія

Павлівський Камінь
Павлівський Камінь
Павлівський Камінь

48°51′09″ пн. ш. 24°07′27″ сх. д.H G O
Розташування Україна Україна
Івано-Франківська область,
Рожнятівський район,
на південний захід від с. Князівське
Система Ґорґани
Висота відносна бл. 30 м
Маршрут з села Князівське
Павлівський Камінь. Карта розташування: Івано-Франківська область
Павлівський Камінь
Павлівський Камінь
Павлівський Камінь (Івано-Франківська область)
CMNS: Павлівський Камінь у Вікісховищі

Па́влівський Ка́мінь — група мальовничих скель в Український Карпатах (масив Ґорґани). Розташовані в межах Рожнятівського району Івано-Франківської області, на південний захід від села Князівське.

Скелі розташовані в лісовому масиві, на схилі гори Ожиноватий. Утворені пісковиками, мають форму вузької гряди заввишки бл. 30 м. З вершини скель відкривається мальовнича панорама довколишніх гір.

За однією з легенд, назва каменю походить від імені опришка Івана Павлівського. На неприступній скелі він цілу ніч грав на скрипці, і це дало змогу решті побратимам на чолі з Олексою Довбушем втекти з протилежного боку каменю від польських шляхтичів. Ціною власного життя Іван врятував опришків.

За іншою версією, з цього місця розпочалося запровадження християнства серед жителів Карпат. В язичницькі часи тут переховувався проповідник Павло, який охрестив багато місцевих жителів. На думку істориків, в давнину цей камінь слугував своєрідним капищем ранніх християн. Про це свідчить чашове заглиблення для жертовного вогню на вершині каменю та ряд ліній обабіч скелі.

Унікальність об’єкту підтверджує і той факт, що чеські будівельники змінили напрямок при будівництві магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород, щоб зберегти дивовижну скелю.


Посилання[ред. | ред. код]