Початок (фільм, 1970) — Вікіпедія

Початок
рос. Начало
Жанр трагікомедія
Режисер Гліб Панфілов
Сценаристи Євген Габрилович
Гліб Панфілов
У головних
ролях
Інна Чурікова
Валентина Теличкіна
Тетяна Степанова
Леонід Куравльов
Михайло Кононов
Оператор Дмитро Долинін
Композитор Вадим Біберган
Кінокомпанія Ленфільм
Тривалість 86 хвилин
Мова російська
Країна СРСР СРСР
Рік 1970
IMDb ID 0066124

«Поча́ток» (рос. «Начало») — російський радянський трагікомедійний фільм режисера Гліба Панфілова, прем'єра якого відбулася в 1970 році. На 32-му Венеціанському кінофестивалі режисер картини Гліб Панфілов отримав «Срібного лева св. Марка», а актриса Інна Чурикова — «Золотого лева св. Марка».

За роль Паші Строганової Інна Чурикова була визнана найкращою актрисою року за версією журналу «Радянський екран».

Зміст[ред. | ред. код]

Ткаля з провінційного містечка грає в аматорському драмгуртку. Удача посміхається їй, коли заїжджий столичний режисер обирає її головною героїнею фільму про Жанну д'Арк. Тепер починається зовсім нове життя. Старі проблеми залишилися позаду, а безліч нових попереду. Втім, як і везіння, і творчих успіхів.

Ролі[ред. | ред. код]

Створення та художні особливості[ред. | ред. код]

Попередній і дебютний фільм Гліба Панфілова «У вогні броду немає» отримав визнання вузького кола критиків, але у великій прокат не потрапив. Справжнього успіху режисер домігся після другої серйозної роботи — «Початок». Над фільмом працювала практично та ж творча група. Сюжет обох фільмів також багато в чому перегукується: історія непоказною провінціалки, у якої виявляється художній талант.

Інна Чурикова і Гліб Панфілов, після успіху першої картини, збиралися взятися за екранізацію історії французької народної героїні. Свою роль у ній повинен був отримати і Михайло Кононов. До втілення ідея так і не дісталася - не було отримано схвалення кінематографічного керівництва СРСР. У підсумку довелося знімати картину на сучасну тематику з опосередковано розказаної історією «фільму у фільмі».

Фільм «Початок» став помітним явищем початку 1970-х в радянському кінематографі, продемонструвавши повернення до традиційного мелодраматичному початку після жанрових експериментів 1960-х років. Увага глядача залучено парадоксальним зіткненням двох сюжетних ліній з двох епох. Панфілов режисер домагається ефекту розкриваючи задум за допомогою головної героїні - непересічної і багатопланової особистості, здатної на несподіваний вчинок і на глибокі почуття.

…фільм Панфілова про мощі людської віри - у справу, в покликання, в талант, в щастя, нарешті, — про цю стихійною і перемагаючої силі, яка […] провінційну поганулю Пашу Строганова могла перетворити на пристрасно закохану і по-своєму чарівну жінку і в Жанну д'Арк.

Несподіваним чином обіграно назву: у фільмі немає початкових титрів, і назва «Початок» з'являється на екрані в кінці, замість звичного «Кінець фільму»

У фільмі звучить композиція «Man of Mystery» британської групи The Shadows (1960), в аранжуванні ВИА «Поющие гитары» (1969).

Паша і Аркадій співають (без слів) пісню під назвою «Come prima» (слова Маріо Пандзері, музика Вінченцо Діпаола і Сандро Таккані).

Знімальна група[ред. | ред. код]

Призи[ред. | ред. код]

Технічні дані[ред. | ред. код]

  • Фільм чорно-білий.
  • Основні зйомки проходили в місті Муромі.

Посилання[ред. | ред. код]