Райка кубинська — Вікіпедія

Райка кубинська
Райка кубинська
Райка кубинська
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Земноводні (Amphibia)
Підклас: Безпанцерні (Lissamphibia)
Надряд: Батрахії (Batrachia)
Ряд: Безхвості (Anura)
Підряд: Neobatrachia
Родина: Райкові
Рід: Карибська райка
Вид: Райка кубинська
Osteopilus septentrionalis
Duméril & Bibron, 1841
Посилання
Вікісховище: Osteopilus septentrionalis
Віківиди: Osteopilus septentrionalis
EOL: 1047971
ITIS: 173538
МСОП: 55811
NCBI: 317373

Райка кубинська (Osteopilus septentrionalis) — вид земноводних з роду Карибська райка родини Райкові.

Опис[ред. | ред. код]

Другий за розміром представник роду. Спостерігається статевий диморфізм: самиці більші за самців. Самиці можуть виростати до 14 см завдовжки, хоча зазвичай їх довжина становить близько 12,5 см, самці з середньому досягають 9 см. Досить витончена райка, з довгими тонкими пальцями, розширеними на кінцях в округлі присоски. Шкіра вкрита шаром горбків, забарвлених зазвичай дещо темніше за загальний фон. Забарвлення самців буре або бежеве, самиць — бежеве або зелене. На спинній стороні лап часто виражені світлі та темні поперечні смуги. Черево світлого забарвлення.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Полюбляє зарості рослин поблизу водоймищ. Посушливий зимовий період проводить в сплячці. Активна в нічний час, день проводить в різних укриттях, ховаючись під корою, кущиками бромелий, в дуплах або в водоймах. Живиться різними комахами, яких підстерігає сидячи в засідці на оточуючих водойми рослинах. Може також поїдати павуків і навіть дрібних жаб.

Розмноження тісно пов'язане з водоймами. Ця райка може розмножуватися цілий рік, але найчастіше відбувається в сезон дощів — з травня по жовтень. Самиця відкладає від 100 до 1000 яєць. Личинки з'являються через зо годин. Їх розвиток триває до 1 місяця.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Мешкає на Кубі, Багамських і Кайманових островах. Цю райку було завезено до південних штатів США, Пуерто-Рико, островів Антигуа, Ангілья, Сент-Мартін і Саба.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Dorcas, Mike; Gibbons, J.Whitfield (2008). Frogs and toads of the southeast. Athens, Georgia: University of Georgia Press. pp. 102–105. ISBN 978-0-8203-2922-2.
  • Johnson S.A. 2006. The Cuban Treefrog (Osteopilus septentrionalis) in Florida. UF/IFAS document WEC218