Редькін Андрій Петрович — Вікіпедія

Редькін Андрій Петрович
Народився 13 жовтня 1875(1875-10-13)
Кролевець, Чернігівська губернія, Російська імперія
Помер 19 липня 1966(1966-07-19) (90 років)
Москва, СРСР
Поховання Новодівичий цвинтар
Країна  СРСР
 Російська імперія
Заклад Московська сільськогосподарська академія імені К. А. Тимірязєва
Аспіранти, докторанти Ivan Gudilind
Нагороди
Герой Соціалістичної Праці
орден Леніна орден Трудового Червоного Прапора
Заслужений діяч науки РРФСР

Андрій Петрович Редькін (18751966) — радянський вчений у галузі зоотехніки та агрономії, почесний академік ВАСГНІЛ, Герой Соціалістичної Праці (1965).

Походження та навчання[ред. | ред. код]

Андрій Редькін народився 13 жовтня 1875 року в місті Кролевець (нині — Сумська область). Після закінчення гімназії працював кур'єром. У 1898 році Редькін закінчив Харківське сільськогосподарське училище, після чого працював в департаментах землеробства різних губерній. У 1920-ті роки працював на дослідних станціях. З 1930 року проживав і працював у Москві, був консультантом об'єднання «Главсвиновод», науковим співробітником Інституту м'ясної і молочної промисловості і Всесоюзного інституту тваринництва[1].

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

Активно займався вивченням проблем свинарства. Був автором великої кількості наукових робіт у галузі племінної справи, схрещування порід, годування. Під його керівництвом були виведені каликінська та муромська породи свиней, які показали високу продуктивність в умовах середньої смуги Росії.

У роки німецьког-радянської війни займався написанням підручника «Свинарство», який згодом витримав чотирнадцять перевидань в СРСР і був виданий за кордоном. За великі заслуги у сільськогосподарській науці Редькіну в 1946 році було присвоєно звання Заслуженого діяча науки РРФСР.

З 1956 року А.Редькін викладав у Московській сільськогосподарській академії імені К. А. Тимірязєва, завідував кафедрою свинарства, був затверджений на посаді професора. Крім того, був обраний почесним академіком ВАСГНІЛ.

Нагороди[ред. | ред. код]

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 2 грудня 1965 року за «великі заслуги у розвитку сільськогосподарської науки, підготовку висококваліфікованих кадрів та у зв'язку з дев'яностоліттям з дня народження» Андрій Петрович Редькін був удостоєний високого звання Героя Соціалістичної Праці з врученням ордена Леніна та медалі «Серп і Молот».

Був також нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора та низкою медалей.

Смерть[ред. | ред. код]

Помер 19 липня 1966 року, похований на Новодівичому кладовищі Москви.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Редькін Андрій Петрович. // Сайт «Герои страны» (рос.).