Рукопис, знайдений у Сарагосі (фільм) — Вікіпедія

Рукопис, знайдений у Сарагосі
пол. Rękopis znaleziony w Saragossie
Жанр драматичний фільм[1] і екранізація літературного твору[d]
Режисер Войцех Єжи Гас[2]
Сценарист Tadeusz Kwiatkowskid
На основі Рукопис, знайдений у Сараґосі
У головних
ролях
Збіґнєв Цибульський[2][3], Iga Cembrzyńskad[2], Kazimierz Opalińskid, Elżbieta Czyżewskad[2][3], Беата Тишкевич[3], Густав Голоубек[3], Богуміл Кобєля, Барбара Краффтувна[3], Ян Махульський[3], Zdzisław Maklakiewiczd, Леон Нємчик[3], Францішек Печка[3], Йоанна Єндрика, Janusz Kłosińskid, Адам Павліковський і Пола Ракса
Оператор Мечислав Ягодаd
Композитор Кшиштоф Пендерецький
Художник Jerzy Skarżyńskid
Кінокомпанія Zespół Filmowy Kamerad
Дистриб'ютор Netflix
Тривалість 182 хв., 147 хв. і 125 хв.
Мова польська
Країна  Республіка Польща
IMDb ID 0059643

«Рукопис, знайдений у Сарагосі» (пол. «Rękopis znaleziony w Saragossie») — польський двосерійний художній фільм 1965 року режисера Войцеха Єжи Гаса, знятий за «романом у романі» Яна Потоцького «Рукопис, знайдений у Сарагосі».

Сюжет[ред. | ред. код]

Наполеонівські солдати під час облоги Сарагоси знаходять старовинний рукопис. У ньому йдеться про надзвичайні пригоди капітана Альфонса ван Ворда в Іспанії XVIII століття і про його зв'язок з двома африканськими принцесами, які намагаються звернути його в іслам. Розповіді інших героїв, що зустрічаються на шляху ван Ворда, нашаровуються на розповіді всередині цих оповідань, які породжують нові розповіді. Деякі сюжети відстоять від первісної історії на 5-6 наративних рівнів, проте поступово сплітаються в єдину історію. В кінці фільму сестри-спокусниці зізнаються Альфонсу, що всі розповіді і події були вигадані або навмисне підлаштовані найнятими ними людьми, щоб випробувати його відвагу.

Отримавши рукопис з викладом своїх пригод, Альфонс намагається дописати його, але розум не витримує сюжетних хитросплетінь, які мають властивість переплітатися з його власним життям.

У ролях[ред. | ред. код]

Творча група[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]