Сейсмічність Мексики — Вікіпедія

Територія Мексики характеризується високою сейсмічністю.

Загальна характеристика[ред. | ред. код]

Глибина розташування гіпоцентрів рифтової зони Каліфорнійської затоки — 100 км, на Тихоокеанському узбережжі — до 200 км.

Землетруси у минулі століття[ред. | ред. код]

В зоні узбережжя у XX ст. спостерігалося 20 землетрусів з магнітудою понад 7.

У 1985 році землетрус викликав сильні руйнування в місті Мехіко.

Землетруси XXІ століття[ред. | ред. код]

2023[ред. | ред. код]

19 червня 2023 року, згідно повідомлення Reuters з посиланням на дані Європейського середземноморського сейсмологічного центру (EMSC), у Каліфорнійській затоці поблизу узбережжя Мексики стався землетрус магнітудою 6,4. Водночас, за даними Геологічної служби США, землетрус мав потужність 6,3. Землетрус стався на глибині 10 кілометрів. Невдовзі після цього система попередження про цунамі США заявила, що загрози для Західного узбережжя країни, Британської Колумбії та Аляски — немає. Офіс цивільної оборони Мексики також підтвердив відсутність повідомлень про пошкодження в районах, де відчувались поштовхи, проте рекомендував човнарям і жителям узбережжя вжити заходів безпеки через можливі течії у портах. В Управлінні цивільної оборони Мексики заявили, що в регіоні, де стався землетрус, можуть бути виявлені невеликі коливання рівня морської води в межах кількох сантиметрів[1].

14 липня 2023 року, поблизу південно-західного узбережжя Мексики, біля узбережжя штату Чіапаса, стався землетрус магнітудою 6,3. Згідно повідомлення Геологічна служба США, епіцентр знаходився на глибині 35 км. Загроза цунамі — не оголошувалася, інформація про завдану внаслідок землетрусу шкоду чи постраждалих не надходила[2].

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]


  1. Між США та Мексикою стався потужний землетрус. 19.06.2023, 09:35
  2. У Мексиці стався потужний землетрус. 15.07.2023, 04:21