Сертаконазол — Вікіпедія

Сертаконазол
Систематизована назва за IUPAC
(RS)-1-{2-[(7-chloro-1-benzothiophen-3-yl)methoxy]-2-(2,4-dichlorophenyl)ethyl}-1H-imidazole
Класифікація
ATC-код D01AC14
PubChem 65863
CAS 99592-32-2
DrugBank
Хімічна структура
Формула C20H15Cl3N2OS 
Мол. маса 437,77 г/моль
Фармакокінетика
Біодоступність 0%
Метаболізм НД
Період напіввиведення НД
Екскреція НД
Реєстрація лікарського засобу в Україні
Назва, фірма-виробник, країна, номер реєстрації, дата ЗАЛАЇН,
«Феррер Інтернаціональ, С.А.»,Іспанія
UA/1849/01/01
07.08.2009-07/08/2014

Сертаконазол — синтетичний протигрибковий препарат, що належить до підгрупи імідазолів класу азолів для місцевого застосування.

Фармакологічні властивості[ред. | ред. код]

Сертаконазол — синтетичний протигрибковий препарат, що належить до класу азолів широкого спектра дії. Препарат має як фунгіцидну, так і фунгістатичну дію, що залежить від концентрації препарату. Механізм дії сертаконазолу полягає в пошкодженні клітинних мембран грибків, порушенні ліпідного обміну та проникності клітинної стінки грибків. До препарату чутливі грибки родів Candida spp, Trichophyton spp., Microsporum spp., Epidermophyton spp., Pityrosporum orbiculare. Чутливими до сертаконазолу є також частина грампозитивних бактерій — стафілококи та стрептококи. Препарат практично не абсорбується при нашкірному та інтравагінальному застосуванні, не визначається в крові. Дані за метаболізм та виведення з організму сертаконазолу відсутні.

Показання до застосування[ред. | ред. код]

Сертаконазол застосовується при дерматофітії, епідермофітіях різних локалізацій, трихофітії ділянки бороди та вусів, дерматомікозах, кандидозі шкіри та вагінальному кандидозі, висівкоподібному лишаї.

Побічна дія[ред. | ред. код]

При застосуванні сертаконазолу можливі наступні побічні ефекти: нечасто місцеві алергічні реакції (частіше при інтравагінальному застосуванні); рідко еритема шкіри, відчуття припікання та свербежу при нашкірному застосування.

Протипокази[ред. | ред. код]

Сертаконазол протипоказаний при підвищеній чутливості до імідазолів. З обережністю препарат застосовують під час вагітності. Під час лікування сертаконазолом рекомендовано припинити годування грудьми.

Форми випуску[ред. | ред. код]

Сертаконазол випускається у вигляді вагінальних суппозиторіїв по 0,3 г. та 2% крему для зовнішнього застосування по 20 г.

Стереохімія[ред. | ред. код]

Сертаконазол містить стереоцентр і складається з двох енантіомерів. Це рацемат, тобто суміш R - та S -форми у рівних кількостях:[1]

Енантіомери сертаконазолу

CAS-Nummer: 583057-48-1

CAS-Nummer: 583057-51-6

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Rote Liste Service GmbH (Hrsg.): Rote Liste 2017 – Arzneimittelverzeichnis für Deutschland (einschließlich EU-Zulassungen und bestimmter Medizinprodukte). Rote Liste Service GmbH, Frankfurt/Main, 2017, Aufl. 57, ISBN 978-3-946057-10-9, S. 217.

Джерела[ред. | ред. код]