Синулярія вухаста — Вікіпедія

Sinularia dura
Синулярія вухаста в океанаріумі
Синулярія вухаста в океанаріумі
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Кнідарії (Cnidaria)
Клас: Коралові поліпи (Anthozoa)
Підклас: Восьмипроменеві корали (Helioporacea)
Ряд: Альціонацеї (Alcyonacea)
Родина: Alcyoniidae
Рід: Синулярія (Sinularia)
Посилання
Вікісховище: Sinularia dura
Віківиди: Sinularia dura

Синулярія вухаста (Sinularia dura) — вид коралових поліпів, що належать ряду Alcyonacea родини Alcyoniidae та розповсюджений по всій Індо-Пацифіці[1]

Загальна характеристика[ред. | ред. код]

Забарвлення переважно червоне або коричневе, але зустрічаються рожеві, зелені та фіолетові сінуляріЇ. Максимальний розмір в умовах акваріума зазвичай не більше 30 — 40 см.

Ареал проживання: широко поширені по всій Індо-Пацифіці.

Харчування[ред. | ред. код]

Основну частку в харчуванні сінулярій складають симбіотичні водорості, однак для гарного росту в умовах акваріума їх краще підгодовувати планктонними кормами, наприклад, наупліямі артемії.

Утримання в акваріумі[ред. | ред. код]

Сінулярії легко адаптуються в акваріумі та добре ростуть. Для дрібних сінулярій підійде акваріум від 100 л, більш великих видів — від 200 л. В акваріумі найкраще будуть себе почувати при яскравому розсіяному світлі. Запорукою успішного утримання є хороша фільтрація та інтенсивна циркуляція води. Потік води потрібно спрямовувати не безпосередньо на корал, а на стінку акваріума або на декорації біля нього. У воду необхідно додавати йод, стронцій та інші мікроелементи.

Мінімальний розмір акваріума: Від 100 літрів. Температура води 24-28ºС; щільність 1.023-1.025; pH 8.1-8.4. Освітлення: яскраве, розсіяне.

Сумісність з рифовими акваріумами: Сінулярії добре підходять для рифового акваріума, проте треба пам'ятати, що їх токсини пригнічують ріст багатьох жорстких коралів, які потрібно садити від них на достатній відстані[2].

Джерела[ред. | ред. код]